cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość murtek   
Gość murtek

Matka pracuje, więc jest ubezpieczona w ZUSie. Ja studiuję..., więc również odpada. Myślałem, aby wziąść to wszystko na wujka (ale później różnie bywa). Niestety nie wiedziałem, że jest taki wymóg :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

ja nie rozumiem jednej rzeczy czemu wspiera się naj lepiej zarabiający sektor mleczarski.a co mają powiedzieć chodowcy świń jeżeli do produkcji się na dzięń bieżący dopłaca;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie wiem czy wiesz ale kolejny problem to ZUS jesli jestes ponizej 3 lat na krus !!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

wwiec masz szanse na dostanie dwoch tak mi sie wydaje to zalezy jak rozpatrza. swoja droga to szkoda kurde ze nie bedzie naboru w tym roku tylko dopiero w styczniu...;(

 

wole zeby ten nabor byl w styczniu, moze sie ze wszystkim wyrobie no i sie zobaczy co bedzie z tym Vatem :unsure: u mnie jest taka sytuacja ze wniosek napewno zloze, ale tylko na 80% wezme maszyny. jesli sie ustabilizuje sytuacja z cena mleka i wzrosnie chociaz do 1,2 zl to napewno sie wezmie maszyny. nie chce korzystac z duzej sumy bo jesli cos wyjdzie nie tak to bedzie klopot. planujemy zakupy za maks 300 tys zl brutto ale mysle ze i tyle nie bedzie, bo ostatecznie zdecydowalismy sie tylko na ciagnik 90 KM, zgrabiarke, agregat uprawowo-siewny i moze wycinak do kiszonki na tura. obliczylem to wszystko i wychodzi to ok. 285 tys zl brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja nie rozumiem jednej rzeczy czemu wspiera się naj lepiej zarabiający sektor mleczarski.a co mają powiedzieć chodowcy świń jeżeli do produkcji się na dzięń bieżący dopłaca;

 

nie chcę robić OT ale powiedz mi z czego ciągle hodowcy świń dopłacają nie mówiąc już o kupnie maszyn

 

z innej beczki dlaczego miałby być wspierany "sektor świń" skoro ciągle generuje straty i nie ma szans dalszej "egzystencji" w sensie ekonomicznym

 

a co do najlepiej zarabiającego sektora mleczarskiego to powiem tylko tak - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

a czy mogę złożyć wniosek o mgr na ciągnik rolniczy jak jestem młodym rolnikiem i dopiero wkrótce będe miał zapisane gosp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Moim zdaniem @lukas84 po części ma racje, w sumie w każdym sektorze produkcji rolnej nie jest ciekawie, także dla czego te wyróżnienie mleczarzy??? Np produkując rzepak jest większe ryzyko bo produkcja jest bardzo zależna od pogody, no a grad krów nie wytłucze :( Wiem, wiem paszę też trzeba zebrać,ale i tak samo dla mięsnych też muszę paszę zabezpieczyć, także wielkich różnic nie widzę, nikt nie wie co wyprodukuje i za ile sprzeda, ale mleczarze i tak mają ciężej :unsure:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

bialy2005

Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy a wie ktoś może czy nabór na MGR w styczniu odbędzie się jednak w wielkopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

nie chcę robić OT ale powiedz mi z czego ciągle hodowcy świń dopłacają nie mówiąc już o kupnie maszyn

 

z innej beczki dlaczego miałby być wspierany "sektor świń" skoro ciągle generuje straty i nie ma szans dalszej "egzystencji" w sensie ekonomicznym

 

a co do najlepiej zarabiającego sektora mleczarskiego to powiem tylko tak - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

@qazi święte słowa oni ciągle dokładają, w moim rejonie duzi hodowcy świń to betony


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli nie jestes na krus-ie 3 lata to nie mozesz zostac na krus zakładajac dziłalnosc pozarolnicza i masz ZUS na karku :unsure: czyli przez 2 lata 330zł a pózniej 830zł miesiecznie !!!! a nma krus masz 500zł na kwartał


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

A w mazowieckim są jeszcze środki na zróżnicowanie i jeżeli na to się złoży to biorą to potem pod uwagę jak składa się na prow to znaczy na pozytywne rozpatrzenie czy nie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Hodowcy trzody w tym temacie powinni założyć jakieś stowarzyszenie pokrzywdzonych :unsure: (zreszta sam do nich należę...), ale już nie długo nasza liberalna unia zniesie kwotowanie i bedzie tak jak w USA gdzie farma 100 krów to ledwo może się utrzymać. A swoja drogą to bedzie nabór dla "niemleczarzy" w WLKP???

 

Piszecie że hodowcy trzody najlepeij powinni zrezygnować z produkcji, a jak wam coś cena nie podchdzi to wielkie beczenie!! Krzywda się dzieje!1 No nie niesetey jak jest dołek cenowy to powiiniście to z pokorą ładnie zrozumieć i szczerze pracować, a nie wylewać mleka na pole! Zobaczcie ile dzieci głoduje w Afryce!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

martini zgadzam sie z Toba:)ale moze zakonczmy te dyskusje w tym temacie:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

No nie niesetey jak jest dołek cenowy to powiiniście to z pokorą ładnie zrozumieć i szczerze pracować, a nie wylewać mleka na pole! Zobaczcie ile dzieci głoduje w Afryce!!

 

Miałem się nie odzywać, ale chyba muszę zapytać w Polsce ktoś wylewał mleko na pola jako forma protestu? Więc po co takie chwyty o głodujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

to sue robi smieszne. napewno nikt z mleczarzy tak nie beczal jak dostawal to 90 pare groszy tak ja "ryczeli" hodowcy swin jak im 3 zl nawet nie wychodzilo. powiem tak, macie wszyscy szczescie (nie mowie to tylko do tych "niemleczarzy) ze malo gospodarstw wykorzystywalo dofinansowania na budowy obor bo juz byscie nie mieli szans na skladanie wnioskow bo kasy by nie bylo. juz wczesniej o tym pisalem, po utracie stada bydla trudno jest zbudowac kolejne z dobra wydajnoscia wiec dazy sie do tego aby podtrzymac ten sektor, a przy swiniach to kupisz male prosiaki i hodujesz dalej.

@kamieniak89, pomiedzy bydlem miesnym a mlecznym jest wielka przepasc. przy miesnych nie dazysz do uzyskania idealnej wydajnosci, tylko zadajesz pasze tak aby jak najtaniej "utuczyc" te opasy, przy mleku wydajesz kase na pasze zeby podniesc wydajnosc, a jesli czegos brakuje, bialka, tluszczu czy czegokolwiek kupujesz jesze drozsze pasze bo nic innego nie wymyslisz. i nie beczcie tu tak, ze jakis sektor jest wywyzszany, bo jak patrze w kolo to ci co hoduja swinie zyja sobie jak goscie i nawet male gospodarstwa maja nowe maszyny pokupowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Czy polscy mleczarze walczyli o to aby był dla nich nabór, zapewne nie... Wylewanie mleka miało miejsce w zachodnich krajach gdzie rolnicy muszą rezygnować z dotychczasowych pięniędzy bo nie rozumieją pojęcia kryzys... Unia uznała, że trzeba pomóc mleczarzą więc to czyni uznając jednocześnie, że kryzysu wieprzowiny widocznie nie ma... Unia to nie tylko polska ale pozostałe 26 państw i trzeba wybrać problem większości państw... Może ktoś uznaje, że mleko jest zdrowsze niż wieprzowina a zresztą mleko jest pierwszym pokarmem pobieranym przez ssaki i ktoś dopatruje się w tym głębszej idei... Jeśli tak najeżdżać na mleczarzy należy im jeszcze wypomnieć, że pomagały im spoty reklamowe pt. "pij mleko będziesz większy" ale trzeba też wypomnieć to rybaką bo też takie coś mieli... Radzę np. producentą wieprzowiny zrobić strajk na mleko i jego produkty więc spowolnicie trochę jego popyt i wszyscy producenci mleka poczuja to samo co wy... Ale nie zapomnijcie, że słodycze i wypieki mają też mleko więc dieta będzie dosyć ciężka...

 

Kto narzeka, że mleczarze mają najlepiej głównie producenci wieprzowiny a co z innymi gdzie producenci warzyw, owoców, zbóż i wołowiny... Pewnie mają jakieś zyski razem z mleczarzami więc to może czas najwyższy przejść na jedną z tych produkcji... Pozdrawiam

 

PS. Uważam że warto o tym pisać tutaj w tym temacie w końcu jest to związane z przyszłym PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To nawiązując do wypowiedzi moich dwóch przedmówców wiem że hodowla bydła mlecznego jest pracochłonna i ciężka, ale te gospodarstw zajmują się głównie tym, a np my hodujemy świnie (ale są to już ostatnie podrygi tej gałęzi w naszym gospodarstwie), są zboża nie tylko na paszę ale i konsumpcyjne na handel, jest i rzepak no i prawie 100szt bydła mięsnego, także jest z czego dołożyć i można sobie "żyć jak goście" tylko część zysku z innych hodowli zżerają świnie, także mniej zostaje na rozwój, i jeszcze nie można z niego skorzystać.Planujemy przejść tylko na bydło no i produkcję roślinną, ale lepszy kombajn z nieba mi nie spadnie razem z prasą, rozrzutnikiem i mniejszym ciągnikiem, a przejście na inny profil nie jest takie proste jak innym się to wydaje. Z drugiej strony jak składałem wniosek o młodego to musiałem nabyć średnią wojewódzką czyli 20ha, a wiemy ile 1 ha kosztuje, także z premii wiadomo nawet się tego nie nabędzie, a chciało by się dalej rozwinąć. Jak by nie patrzał to z każdej strony leją ile wlezie, a skoro wyliczyli średnie wojewódzkie powierzchnie gospodarstw to wiadomo że na większe gospodarstwa potrzebny jest większy sprzęt, to i większy powinien być limit. Prosta matematyka, wtedy limity były by dostosowane do zapotrzebowania, bo u nas jest 1 nabór i wielkie kolejki, a gdzie indziej na 3-4 nabory wystarcza, także Ja równości nie widzę.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Hodowcy trzody w tym temacie powinni założyć jakieś stowarzyszenie pokrzywdzonych :P (zreszta sam do nich należę...), ale już nie długo nasza liberalna unia zniesie kwotowanie i bedzie tak jak w USA gdzie farma 100 krów to ledwo może się utrzymać.

 

cena mleka w stanach to 20-25 centów, czyli 60-75 groszy. Ale niektórzy nie wiedzą, że jednak w Polsce koszty produkcji są wyższe niż w USA. A świnie hodować taniej jednak w Belgii, kurczaki to chyba w Angli, konie we Włoszech, króliki to pewnie w Niemczech, Owce w Szwajcarii.

Coś mi się zdaje, że w Polsce to nic się nie opłaca. ;[

A kraje gdzie te hodowle są opłacalne to są, naprawdę rozwinięte państwa, a poziom życia i dochodu na mieszkańca jest kilka, a nawet kilkanaście razy wyższy. :unsure:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja już mam wszystkie papiery zebrane i oferty na PROW czekam tylko teraz na wrzucenie wnioskow do zrobienia i jestem gotowy składac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a oferty nie mają swojej ważności? Idzie mi o to czy nie mogą być starsze niż ileś tam miesięcy od ogłoszenia naboru i opublikowania wniosków? Wnioski opublikują załóżmy 1 grudnia na stronach arimr. A ty oferty będziesz miał z połowy listopada. Nikt się nie przyczepi?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak się nie mylę, oferta ma ważność 1 miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Od strony sprzedawcy tak bo gwarantuje cenę przez miesiąc ale nie pamiętam jak jest z ARIMR czy na to patrzy czy nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

może za xx lat kiedy nasza cudowna wladza spedzajaca czas na wiejskiej (czesto w znajdujacej sie tam restauracji rozkoszujac sie np. whisky) uswiadomi sobie, ze danina ktora od nas bierze jest zbyt wysoka - ale jaka ona jest wysoka przeciez nasi krolowie musza miec za co spedzic weekend na hawajach, ale to wtracenie chyba nie na miejscu przeciez my chłopi i robotnicy tez mozemy leciec na hawaje przeciez w koncu w konstytucji mamy zagwarantowane rownouprawnienie. i faktycznie tak jest, bo przeciez nikt mi nie broni utrzymac 10tys tucznikow i 1 tys opasow i 100 tys niosek. wtedy to bede sie czul jak nasza szlachta beda hawaje i whisky. ale juz nie bujajac w obłokach poki nie minie te xx lat kleczac powinnismy dziekowac wladzy za to co jest oni sie naprawde troszcza o nas, ale pewnie tez wiedza to, ze jezeli chlop i robotnik bedzie zbyt madry to moga szybko stracic swoje stolki jak bylo kiedys tak jest i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj