cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Henius91    1543

O widzisz, henio po raz I sie zgadzamy:D

 

no :(

 

mam takie pytanie czy na MGR mozna wziac myjke cisnieniowa?? chcialbym kupic jakas porzadna nie tylko do mycia maszyn ale i czyszczenia scian w oborze, wiec taka myjka tania nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

wydaje mi się że myjkę możesz wziąć tak samo jak możesz utwardzić sobie podwórko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

już wcześniej pytałem, ale odpowiedzi nie było. :(

Potrzebuję PICK-UP`a albo DOKĘ, ważne aby 4x4 i można było załadować przestrzenny towar. Czy jest to możliwe w MGR, a może są osoby którym się udało samochód wziąźć?


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

już wcześniej pytałem, ale odpowiedzi nie było. :(

Potrzebuję PICK-UP`a albo DOKĘ, ważne aby 4x4 i można było załadować przestrzenny towar. Czy jest to możliwe w MGR, a może są osoby którym się udało samochód wziąźć?

a na co ci to?

 

oby jak najszybciej był nabór bo za chwile mi różnicowanie rozpatrzą i nie bedę wiedział co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Tytoń wozić.

Bo z roku na rok coraz więcej, na przyczepkę już się nie mieści, a do skupu kilkadziesiąt km. Osobówka nie pociągnie mi 2,5t przyczepy.

A poza sezonem skupów też się znajdzie zajęcie dla doki, czy pick-upa. Kilkanaście lat temu polonez TRUCK był standardem na wsi, dzisiaj trzeba szukać alternatywy. :(


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Wczoraj w TVP Warszawa, w programie dla rolników wystapił min. rolnictwa.

Powiedział, że w listopadzie ruszy nabór dla mleczarzy, a dwa tygodnie później, w okolicy Mikołaja nastąpi nabór dla pozostałych chętnych.

W tym roku niestety nie planuje przesunięć środków pomiędzy województwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

już wcześniej pytałem, ale odpowiedzi nie było. :(

Potrzebuję PICK-UP`a albo DOKĘ, ważne aby 4x4 i można było załadować przestrzenny towar. Czy jest to możliwe w MGR, a może są osoby którym się udało samochód wziąźć?

 

cieszę się, iż znowu ktoś podejmuje ten temat, bo już chyba po raz kolejny nie uregulowano tej kwestii, pomimo że samochód dostawczy (bez względu na jego formę) doskonale wpisuje się w definicję kosztu kwalifikowalnego wskazaną w rozporządzeniu to zarówno ARiMR jak również MinRol twierdzi, iż pojazd nie jest maszyną rolniczą wg PKWiU oraz dostrzega związek między tymi przesłankami powodujący konieczność niezakwalifikowania go jako kosztu kwalifikowalnego w modernizacji, mojemu znajomemu z powodu samochodu odmówiono przyznania wsparcia i nawet "światowej klasy" prawnik Marcin Leśny uznał sprawę za przegraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a wie moze ktos co to jest ten nabor dla mleczarzy?? na czym to ma niby polegac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

cieszę się, iż znowu ktoś podejmuje ten temat, bo już chyba po raz kolejny nie uregulowano tej kwestii, pomimo że samochód dostawczy (bez względu na jego formę) doskonale wpisuje się w definicję kosztu kwalifikowalnego wskazaną w rozporządzeniu to zarówno ARiMR jak również MinRol twierdzi, iż pojazd nie jest maszyną rolniczą wg PKWiU oraz dostrzega związek między tymi przesłankami powodujący konieczność niezakwalifikowania go jako kosztu kwalifikowalnego w modernizacji, mojemu znajomemu z powodu samochodu odmówiono przyznania wsparcia i nawet "światowej klasy" prawnik Marcin Leśny uznał sprawę za przegraną

 

No cóż, wynika z tego, że lepiej sobie głowy nie zawracać, przynajmniej przy MGR. A szkoda bo większość potrzebuje mieć auto na potrzeby prowadzenia swojego gospodarstwa. :unsure:

Dzięki za odpowiedź.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a wie moze ktos co to jest ten nabor dla mleczarzy?? na czym to ma niby polegac??

 

 

już wiadome że nabór dla mleczarzy od 3 stycznia a dla pozostałych 2 tygodnie później czyli 17, przeciągają to strasznie i ja nie rozumiem dlaczego z mleczarzy robią święte krowy i im dają najpierw, to nie jest fair...

 

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Konferencja-prasowa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak było przy pierwszych naborach, ile to mleczarze musieli spełnić dodatkowych wymagań aby dostać dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mleczarzy to tez nie rozumiem tego czemu oni maja mieć dodatkowe punkty wiadomo muszą się więcej napracować przy krowach niż ja przy świniach ale nadal nie rozumiem czemu oni maja być pierwsi i lepiej punktowani. I z moich obserwacji wynika ze o mleczarzy bardziej dbają jak mleko za tanie to nawet w Brukseli wrzawa a jak ja świnie swego czasu po 2.5 zł sprzedawałem to nikogo to nie obchodziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Ja mam pytanko jak 2 strony wcześni pytałem czy mam szanse na 2ciągniki 1 ok 100 km drugi 60-70km ,ale mam tylko 23 ha swojej ziemi (mam 2 ciągniki alr to stare i 1 bym sprzedał drugim coś by się zrobiło) ale dzisiaj słyszałem od kolegi za można zrobić tak ze jeden ciągnik np. ten większy wezmę normalnie bez żadnego osprzętu a do tego mniejszego ładowacz czołowy i tak bym tak brał i ponoć dzięki temu ładowaczowi mógł bym dostać drugi czy to prawda co o tym sądzicie robił ktoś z was taki coś???? Jakie są szanse ze to zda egzamin????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

dzis rodzice byli u doradcy ODR i powiedzial ze w tym roku slabo widzi ten nabor. mowil cos tam ze pierw musza uchwalic jakas ustawe czy cos a dopiero po tym 2 tygodnie pozniej oglaszaja nabor, tak podobno min. rolnictwa mowil. najpredzej pewnie pod koniec roku, ale raczej tak jak pisze @chrobi123 nabor odbedzie sie w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Na stronie ARiMR jest info w sprawie naboru. Rozpocznie się 3 stycznia 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

przede wszystkim powiedz czy masz hodowle bo jesli nie to nie masz co marzyc:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

michalk no właśnie mam hodowlę bydła mlecznego 24 dojne wszystkiego 43 sztuki i mam już 2 ciągniki mtz 80 ursus c330m i te ojciec by sprzedał ja by dostał nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wwiec masz szanse na dostanie dwoch tak mi sie wydaje to zalezy jak rozpatrza. swoja droga to szkoda kurde ze nie bedzie naboru w tym roku tylko dopiero w styczniu...;(


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

co prawda to prawda ale szkoda wielka bo juz mi tu oferty woza a tu nici:(


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Witam.

Interesuje mnie wsparcie w ramach Różnicowania..., jednakże przygotowując już wniosek znalazłem gdzieś info, iż muszę być ubezpieczony (mój ojciec) w KRUS przez rok (nie wszędzie taka informacja widnieje). Mój ojciec jest ubezpieczony w KRUSie od bodajże 1980 roku. Jednak 2 lata (z nudów oraz w sensie dorobienia paru groszy) poszedł do pracy gdzie przez rok musiał rozliczać się w ZUSie. Od kwietnia 2010 roku zwolnił się i przeszedł na KRUS.

Ogólnie rzecz biorąc przez tyle lat opłacał składki KRUS. Podobno musi być ciągłość, czyli przykładowo musi być ubezpieczony w KRUSie teoretycznie ok 12- 13 miesięcy do złożenia wniosku.

Czy może ktoś potwierdzić te straszne informacje ??? Czy ma ktoś pomysł na obejście tego kroku ??? Jutro będę dzwonił do ARiMR może też coś poradzą... Czy był ktoś w takiej sytuacji i ją rozwiązał ??? Czy urzędnicy ARiMR w tym dyrektor mogą zgodzić się na to po przedstawieniu zaświadczenia które wskazałoby ile lat wstecz był ubezpieczony w KRUSie ??? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A czy nie masz w domu nikogo kto jest ubezpieczony dłużej niż 12 miesiący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj