cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hodowca94    168

Witam.A więc tak mam kilka pytań odnośnie prow na ten rok Jestem z (mazowickiego)

1.Czy wiadomo już kiedy będzie ten nabór bo firma która ma nam wypełniać (warpol) przysłała list z tydzień temu ze mamy już gromadzić dokumenty i im nieść????

2.Mamy 23 h swojej ziemi i może coś tam uda się z 2h wziąść z dzierżaw bo mam dzierżawę na umowę ale to ktoś bierze dopłaty i ojcu mówili ze może tak zrobić ze on pobiera tą dopłatę i daje właścicielowi jako jaką tam pomoc czy coś ważne ze hektary dojdą wtedy.

3.Tak jak pisałem wyżej mam tylko te 23h+ ewentualne które by doszły (2-3h) i ojciec by chciał składać na mx 600 tyś w tym 2 ciągniki jeden 90-100 koni i drugi pomocniczy ze 60-70 km i tu pytanie czy dali by na tyle h co mamy.Czy mże da się zrobić tak ze 1 by dali w 1 roku 2 w drugim.Najlepiej żeby wszystko było w 1 roku posiadam juz 2 ale to i to ursusc330m 18lat i drugi mtz 80 16 lat i jeden by ojciec sprzedał a z drugim coś by się zrobiło dopóki nie dali by nowych bo potem też by był sprzedany.

3.Mam taki problem bo w tym naborze podobno jest niestety brana pod uwagę kwota mleczna (podobno w tym roku wszyscy mleczarze mają dostać ten zwrot) bo mam za dużą kwotę do posiadanych krów i co tu by można zrobić czy ją odsprzedać trochę szkoda czy wydzierżawić czy zwiększyć liczbę dojnych to akurat maj mniej wchodzi w grę czy może da się to kwotę mleczną jakoś ominąć???? może był ktoś w podobnej sytuacji. Mam w chwili obecnej 24 dojne i ojciec wstawił by ze będziemy zwiększać.

4.Jaka to jest potem z tymi spłatami bo podobno da się to rozłożyć na 3 lata ale to wtedy stopniowo dostaje się te maszyny wszystkie czy od razu tylko ta spłata jest rozłożona i to się to 600 tś od razu wpłaca czy da się właśnie to jakoś rozłożyć na kilka te np 3 lata.

za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego zacznij od podstaw :) poczytaj zasady przyznawania pomocy MGR póznij klika stronek tego tematu i wszytkiego sie dowiesz. bo wiesz ze gdzies dzwonia le nie wiesz gdzie dokłądnie :)

 

A to nie jest temat zeby zazdemu indywidualnie tłumaczyc krok po kroku.

Jest cos takiego jak etapy inwestycji których mozesz miec kilka w maksymalnie 3 lata. Oststni etapo musi byc conaj,mnij 25% całej inwestycji. kazdy etap to najpier zakup ( zapłata) póznij wniosek o płatnosc i czekanie do 3 miesecy na zwrot dofinansowania. Czy sie uda wziasc 2 ciagniki to sie dowiesz jak spróbujesz sa rózne czynniki decydujace o p[owodzeniu złozenia wniosku ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@LeonOr i tu się z tobą nie zgodzę, niby zasady takie same w całym kraju, tylko że na zachodzie są duże gospodarstwa, a np w lubelskim małe, a kasę przydzielili na gospodarstwo czyli na sztukę, nie patrząc czy sztuka ma 20ha czy 220ha. Co lepsze takie problemy były już w pierwszym PROWIE, także przy ustalaniu drugiego można było zobaczyć że skoro np u nas było obłożenie na 250% przyznanego limitu, a w lubelskiem na 50% to trzeba było te limity dopasować do zapotrzebowania. Nie wiem czy dam radę czekać, bo ojciec dopiero za 3 wnioskiem otrzymał pomoc, czyli 5 lat czekał, no a Ja nie mogłem składać prędzej bo od roku prowadzę dopiero gospodarstwo. Chyba żeby wierzyć ministrowi że nabór będzie listopad-grudzień tak aby ci co złożyli wnioski na młodego rolnika mogli też wystartować o mgr by ich nie dyskryminować - oczywiście to tylko przedwyborcza propaganda. No i chyba trzeba się przenieść na wschód bo są równi i równiejsi :)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z pewnego zródełka mam info ze nabór bedzie na poczatku grudnia. osoby robiace wnioski juz mobilizuja rolników do zbieranai dokumentów:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

bialy2005 Do mojego ojca z warpol-agro już 2 tygodnie temu przyszedł lis co mamy zbierać jakie dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja akurat nie mówie o warpolu i zadnego pisemka jescxze nie doistałęm ale dzis byłem i mi powiedziłze na 99% bedzie poczatek grudnia


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

bialy to dobra wiadomosc ale bedzie pewnie ten dla mleczaarzy najpierw?? te zrodlo inforacji ktore masz to z agencji?? czy jakis doradca Ci o tym mowil??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

@LeonOr i tu się z tobą nie zgodzę, niby zasady takie same w całym kraju, tylko że na zachodzie są duże gospodarstwa, a np w lubelskim małe, a kasę przydzielili na gospodarstwo czyli na sztukę, nie patrząc czy sztuka ma 20ha czy 220ha...

Statystycznie są porównywalne tylko ilość gospodarstw jest większa w lubelskim. W zachodnich województwach obrotniej rolnicy i wyszło kto pierwszy ten lepszy. A tutaj rolnicy nadal się boją ryzykować i narazie ciapki są królami naszych pól. Dzięki temu, że jeszcze jest kasa do podziału to ja mogę składać. A tak to bym narzekał, że gdzieś w Polsce są miejsca co pieniądze dają. Ostatnio znalazłem oficjalną informację, że rolnik z lubelskiego powiat chełmski ma 2500ha i z PROW łącznie dostał ponad 9mln zł (dane na koniec 2009).

 

Z moich informacji około 15 powinien być ogłoszony nabór na MGR. teraz na stronie ARiMR wisi projekt nowelizacji rozporządzenia.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

bialy to dobra wiadomosc ale bedzie pewnie ten dla mleczaarzy najpierw?? te zrodlo inforacji ktore masz to z agencji?? czy jakis doradca Ci o tym mowil??

 

na szkoleniu słyszałem od pani z agencji że najpierw mleczarze. więc informacje raczej pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6RoLnIk9    0

W top agrar z 11/2010 jest napisane w kiedy ma ruszyć nabór. Można wystawiać skany na forum tego artykułu? Jeśli ktoś chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ja tam nigdzie nie widzialem, zeby pisali o konkretnym terminie. I co do tych niby planow grudniowych jestem spceptycznie nastawiony


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Mam pyatanie.

Mam 14 ha ziemi i chce (gdy wogóle ruszy MGR) złożyć wniosek o nowy ciągnik. Problem jest taki, że za jakieś 2 lata dostane od ojca jeszcze 20 ha ziemi wienc chciałbym juz od razu kupić mocniejszy ciągnik tak ok 110 KM bo wtedy będe maił 34 ha ziemi. I tu pytanie czy dostane na te moje 14 ha taki ciągnik albo czy moża w uzasadnienu napisac że dostanie się ziemie za 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

dokladnie, nigdzie nie jest napisane o konkretnym terminie. ja obstawiam, ze bedzie to styczen.

 

 

O widzisz, henio po raz I sie zgadzamy:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

o to ciekawe mysle ze juz cos powiedza nan ten temat zobaczymy co:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

czy ktoś z województwa podlaskiego mógłby z czystym sumieniem polecić jakąś firmę zajmującą sie pisaniem wniosków, która przeprowadziłaby mnie "za rączkę" przez wszystkie etapy MGR??

próbowałem cos znaleźć przy pomocy opcji "szukaj" ale z mizernym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd jesteś , jaki powiat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@Mateusz560 szansa taka jest, sam się zastanawiałem nad kombajnem, ale mało mam ha i studiując analizę "Zasady doboru maszyn rolniczych" - wydana w 2008 r. przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa znalazłem tam taki zapis że maszyna może być dobrana do posiadanego areału, bądź do docelowego areału. Czyli jeżeli były by poprawki to wtedy trzeba wykazać skąd byśmy mieli ziemię: np od sąsiada który idzie na strukturalną, bądź od ojca który przekaże nam swoją ziemię. Raczej ten problem mam już z głowy, także do 2013 trzeba powiększać areał i zbierać kasę aby z kopyta wykorzystać wszystko co się da, chyba że się unia rozpadnie, albo zabiorą dopłaty :(


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

jak już obstawiamy kto lepiej uzasadni termin naboru, to ja uważam, że jednak to będzie końcówka listopada.

 

Ustawa mówi: "Termin składania wniosków o przyznanie pomocy w danym roku realizacji Programu upływa (...) po osiągnięciu 120% dostępnych środków (...), lecz nie później niż 31 grudnia danego roku." :(

 

Program z definicji będzie dla tych którzy chcą modernizować gospodarstwa a nie dla tych którzy się wahają, bo czas naboru tylko 1 miesiąc.

Domyślam się, że dzięki takim działaniom to w lubelskim ogłoszą jeszcze i 2011 nabór :)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

Witam wszystkich. Chciałbym sie starać o zwrot pieniędzy za zakupiony sprzęt który mam zamiar kupić na wiosnę i chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić aby móc złożyć wniosek i na jakiej zasadzie jest on rozpatrywany? czy w drodze losowania(bo coś takiego słyszałem) czy każdy wniosek jest z osobna rozpatrzony? i kiedy jest nabór takich wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

A skąd jesteś , jaki powiat???

 

Powiat Bielsk Podlaski. Masz pozytywne doświadczenia z jakąś firmą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj