cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sojka    0

Witam . Panie i Panowie od 2005 roku prowadzę z żoną gospodarstwo łączna powierzchnia to ok 30 ha do tego mam produkcje zwierzęcą 200 tuczników i 40 opasów w 2005 roku otrzymaliśmy premie dla młodych rolników a tym roku chcę złożyc wniosek na zakup nowego ciągnika do tej pory bazowałem na sprzecie teścia. noszę sie zamiarem kupna ciągnika o mocy ok 100 koni .Czy taka skala produkcji wystarczy . nadmienię jeszcze iż na moim wniosku o dopłaty bezpośrednie widnieje 12,5 h reszta mojej ziemi to dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Myślę że tak, masz dużą produkcję, a co do pola, to jeśli dzierżawy masz na piśmie udokumentowane to tym bardziej przejdzie!! ;)

 

My mieliśmy gdzieś 16 ESU i dostaliśmy 115KM :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Czy te dzierżawy muszą być u notariusza zawierane? Czy może wystarczy umowa z podpisami właściciela i dzierżawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Mam pytanie....

 

czy obowiązują jakieś ograniczenia co do możliwości składania wniosków w przypadku jeśli w ciągu ostatniego roku otrzymałem pomoc w wysokości powyżej 100tyś zł..

 

w sieci znalazłem coś takiego " .....jeżeli wsparcie było wyższe niż 100 tys. zł - musi poczekać rok od daty złożenia ostatniego wniosku. "

 

ale to odnosiło się do roku 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Umowy moga byc takie zwykłe bez wójtów i notariuszy :P Ale zeby z tych dierzaw liczyc seu musiałbys mies na nie dopłaty juz w tym roku czy w ubiegłym. a tak to beda tylko uwzglednione przy doborze maszyn do esu nie.

Uzywane mozna kupowac do 5lat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Tak się składa że większość dzierżaw jest od jednego właściciela i dopłaty na te dzierżawy bierzemy od 4 lat, tylko trzeba by umowę zmienić, bo na umowie jest dzierżawa na 3 lata tj. w zeszył roku przedłużyliśmy umowę o 3 kolejne lata. A o co chodzi z tym su? Jesteśmy gospodarstwem wysokotowarowym mieścimy się spokojnie z 4 KM /ha. Trzeba spełniać jeszcze jakieś wymagania co do ilości su??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

umowa musi byc na około 8lat bo to ma byc 5 lat od momentu wypłaty oststniej transzy kasy a mozesz to wyciagnac do 3lat od podpisania umowy wiec ma byc 8lat na umowie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

No właśnie :P Cóż trzeba rozmawiać z właścicielami (brat z siostrą, kawaler i panna po 80ce, profesorowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Napisałem posta a widze że już była odpowiedź... więc kasuje treść


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

A na jaki zwrot mógłbym liczyć kupując ciągnik używany około trzy letni kosztujący 140tys ?

Do kazdej maszyny masz zwrot 40%, jeśli jest to używana to potrzebna jest wycena rzeczoznawcy. Dodatkowo 10% dla rolników do 40 lat oraz 10% dla rolnika gospodarującego na ONW.

Generalnie większość z ludzi inwestujących przez PROW dostaję 50% zwrotu. Ty możesz także go dostać kupując ten ciągnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Mam pytanie jeśli agencja przyzna ciągnik o mocy np. 120 KM to ta moc jest maksymalna jaką może mieć ciągnik razem z power bostem czy jest to moc nominalna? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

zależy jak to zinterpretowałeś w RF, my mieliśmy o mocy nominalnej 90-100KM i tak na przyznali


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Orirntuje się ktoś na temat programu Tworzenie i rozwuj mikroprzedsiębiorstw?

Osoba płacąca KRUS, posiada zawieszoną działalność gospodarczą, przy odwieszeniu pełny ZUS.

 

Może składać wniosek? jeśli tak, to składać wniosek i czekać na umowę, czy odwieszać a potem składać wniosek ( i mieć nadzieję, że nie odrzucą). :P

 

tutaj mas link do wyliczenia ESU

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185a/W-1_2_121_ESU04_300309_odb_040210.xls


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Do kazdej maszyny masz zwrot 40%, jeśli jest to używana to potrzebna jest wycena rzeczoznawcy. Dodatkowo 10% dla rolników do 40 lat oraz 10% dla rolnika gospodarującego na ONW.

Generalnie większość z ludzi inwestujących przez PROW dostaję 50% zwrotu. Ty możesz także go dostać kupując ten ciągnik!

A gdy biorę nową maszynę, jako młody rolnik do tego gospodaruje na obszarach ONW to znaczy ze przysługuje mi zwrot 60% czy zle zrozumiałem? 40+10+10??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Dobrze zrozumiales


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rembik    0

Witam . Mam pytanie w sprawie dopasowania mocy ciągnika do ilości gruntów ? Jaki jest przelicznik, jak się liczy ponieważ posiadam jeden nowy ciągnik i chciałbym postarać się o najbliższe dofinansowanie i nie wiem do jakiej mocy mogę się starać a chciał bym jak największej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

A czy premie z młodego rolnika można łączyć z prow przy zakupie np.ciągnika ?

Tak można, była o tym mowa wcześniej trochę poszukać trzeba. Premia jako wkład własny w MGR tak to sie nazywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj