cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemo85    14

Na ofercie lepiej zawyżyć wartość maszyny/ciągnika tak żebyś mógł zmienić zdanie i zamiast np. zetora kupić NH ja tego nie zrobiłem w pierwszym naborze PROW i jak ceny maszyn poszły drastycznie w górę musiałem dokładać do inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przypominam, że jest to temat dotyczący PROW i jak ktoś chce się żalić nad wyższością krów nad świniami czy odwrotnie to jest do tego odpowiedni temat w HP.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Przemo85 .

Z zawyżaniem ceny nie jest tak słodko my również zawyżyliśmy cene za MX850 a później musieliśmy pisać oświadczenie że ceny drastycznie potaniały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Z tymi cenami to możesz jeszcze inaczej zrobić. Ja zrobiłem to tak: Poszedłem do dilera wynegocjowałem cenę, dostałem papier z gwarancją niezmienności na 8 miesięcy. Oczywiście ceny spadły poniżej mojej gwarantowanej, więc doposażyłem ciągnik w dodatki + bronę, o której wcześniej nie pomyślałem. Prawdopodobieństwo że nic Ci do głowy nowego nie przyjdzie jest, ale zawsze możesz we wniosku o płatność obniżyć kwotę, gożej ją zwiększyć.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie dzwonili do delerea w sprawie kilku maszyn dlaczego takie drogie bo oni porównuja z innymi cenami podanymi przez innych rolników na takie same maszyny. Jak dealer umie bajerowac i wie jakie argumenty uzyc to niem problemu ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Najpierw napiszcie wniosek, etc. potem niech wam rozpatrzą wniosek, jeszcze pozniej podpiszcie umowę i dopiero wtedy martwcie się o ceny. Jak już będziecie mieli sprzęt pod oknem, nówka sztuka albo nie starszy niż 5 lat, wtedy zacznie się temat wniosków o płatność.

Apropo płatności, wczoraj dostałem przelew z agencji. Jeszcze tylko kredyt spłacić (ale na to mam 6 lat). ;)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Jakie trzeba mieć dodatkowe dokumenty gdybym chciał skorzystać z Modernizacji np. zmienić dach na budynkach (stajnia ,garaż ,stodoła )około 650 metrów2 i postawienie dwóch silosów zbożowych razem z wyposażeniem oraz ogrodzenie działki . B) Z modernizacji korzystaliśmy przy kupnie maszyn a jak jest z budową i modernizacją budynków .Dużo jest zamoroki? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No to już było omawiane wcześniej tego konfliktu, że bardzo dużo latania z tymi budowami i rozbudowami, atesty, wszystko co do cm, jakiś de... przyjedzie i mu się nie bedzie podobało, bedzie z miarką chodził, czegoś się uczepi i co zrobisz?? To się łatwo mówi ale gorzej z realizacją...

Maszynę to chociaż sprzedaż, a z budynkiem co zrobisz, nie sprzedaż żeby spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

No to już było omawiane wcześniej tego konfliktu, że bardzo dużo latania z tymi budowami i rozbudowami, atesty, wszystko co do cm, jakiś de... przyjedzie i mu się nie bedzie podobało, bedzie z miarką chodził, czegoś się uczepi i co zrobisz?? To się łatwo mówi ale gorzej z realizacją...

Maszynę to chociaż sprzedaż, a z budynkiem co zrobisz, nie sprzedaż żeby spłacić

 

Kolego ja od kilku lat słyszę, że to się nie opłaca, że rolnictwo tymbardziej, ale tak jak kolega kamil900830 chciałbym dowiedzieć się od kogoś kto przyszedł i to zrobił, a jeszcze lepiej jak by miał już płatność zrealzowaną i mógł by się podzielić informacjami, jak się do tematu budowy, dobudowy, czy przebudowy przygotować i nie stracić zainwestowanych pieniędzy.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ja przerabiam wniosek budowlany właśnie z wymianą eternitu na dachach. Powiem szczerze , że jest dużo zachodu do podpisania umowy. Dachy już zrobione. Teraz trzeba zebrać papiery i składać wniosek o płatność . I dopiero wtedy mogą być jazdy . Ale pożyjemy zobaczymy.

Jakbym miał tylko maszyny to już bym dawno zakończył sprawę.

 

Nie zniechęcam nikogo bo wszystko jest do przejścia. Kwestia kto ma ile cierpliwości do chodzenia i załatwiania sterty papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Czyli śię da! Ja z różnicowania robię nadbudowę domu i wiem, że łatwe to nie jest. Poza tym z MR chcę budynek wielofunkcyjny (magazynowo-składowy + obora) od podstaw pobudować. Mam projekt, pozwolenie na budowę, kosztorys inwestorski w trakcie pisania i chciałbym się dowiedzieć co jeszcze trzeba żeby się odpowiednio przygotować.

Proszę o kilka wskazówek. B)


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Dziwne to troche bo zadnych info nie ma jeszcze nigdzie, ani na stronie ARIMR ani nigdzie indziej w necie :/


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz30    0

Ciekawe jak mogą ruszyć za 2 tyg. jak jeszcze naboru nie ogłosili.

wie ktoś jak to będzie wyglądało w połączeniu z MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Nabór naborem ale jakie wnioski będzie się wypełniać? Chodzi mi o formularze, a może będą takie same jak w ostatnim naborze?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No i ogolnie nawet ta konferencja na ktorej niby byl minister jakas dziwna, nigdzie nie ma wzmianki ze miala sie odbyc takowa konferencja, na stronie minrolu nic nie pisze zeby 22 października minister był na jakiejś konferencji w Przysieku, to chyba jakis blef tej gazety pomorskiej zeby przyciagnac czytelnikow.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Już mniejsze znaczenie ma kiedy modernizacja wejdzie,ważne aby w ogóle była wiadomo lepiej dla nas MR żeby się trochę przeciągnęła bo rozpatrywanie wniosków idzie im marudnie jak dotąd. Najpierw to powinna być decyzja oficjalna na stronce agencji ze za jakiś czas dopiero ruszy nabór. Pozostaje dalej czekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Teoretycznie jutro może pojawić się informacja o rozpoczynającym się naborze na stronach agencji. Lub nawet w przeciągu kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Teoretycznie moze sie pojawic na poczatko przyszlego roku, Chyba celem MR jest to aby połaczyc premie z modernizacja zeby mlodzi rolnicy pracowali na gospodarce, a nie dziadowali ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no ja slyszalem ze Ci z MR beda mieli potem swoj nabor:) tylko ciekawe jak sie na to zapatruje bo ja dopiero przejalem w lutym i niby jestem MR ale nie z tego naboru ciekaw jestem jak beda na to patrzec...;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No przeciez bylo tym mowa niedawno w Agrobiznesie ze ma ruszyc nabor jeszcze w tym roku i nie beda czekali na MR bo dla nich i tak bedzie jeszcze jeden nabor tak zwany czyszczacy wiec mam nadzieje ze nabor ruszy jak najszybciej w tym roku, to moze beda juz maszyny na zniwa


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj