cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

bialy2005    581

nie przejdzie ci to bo musisz miec 4ESU w chwili skłądania wniosku.

 

Wniosku o aneks nie ma :) Piszesz podanie "Do dyrektora biura wsparcia inwestycyjnego" i tam opisujesz co chcesz zmienic.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Tak. Jak masz przynajmniej 1 ha i zwierzęta, a to tego 4 ESU, to spełniasz kryteria na MGR. Tylko za to ESU będziesz miał mało punktów.

 

nie przejdzie ci to bo musisz miec 4ESU w chwili skłądania wniosku.

 

Wniosku o aneks nie ma :D Piszesz podanie "Do dyrektora biura wsparcia inwestycyjnego" i tam opisujesz co chcesz zmienic.

 

Jeśli już, to do Dyrektora Oddziału Regionalnego lub ewentualnie Kierownika Biura Wsparcia Inwestycyjnego. Zresztą nie ma konieczności pisania do konkretnej osoby jako adresata - wystarczy napisac "......... Oddział Regionalny ARiMR w ......."


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

ok, to tylko w podaniu opisać dlaczego chcę zmienić coś w umowie i gitara, dobra dzięki :] !!


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mi gosc prowadzacy powiedział jak to ma wygladac. Przyznaje rzacje pokreciłęm miało byc "Kierownika..." :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja napisze do Biura Wsparcia Inwestycyjnego, podam numer Umowy w nagłówku i datę zawarcia umowy i powinni mi to uznać, po prostu przerobiłem jakiś Aneks z programu RYBY xD

 

 

A co do umowy z ARiMR, jest tam zapisane że można niby przesunąć część pieniądzy z 1 etapu na następny, nie iwem czy dbrze to interpretuję, dlatego chciałbym sie upewnić co do tego tutaj na forum, jutro poszukam tej frazy w umowie, bo teraz już zmęczony jestem... :D


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rembik    0

Witam. Cz ktoś ma taką wiedzę informacje kiedy mniej więcej ruszy PROW modernizacje gosp.rolnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam jak to berdzie z tym leasingiem. Czy jak ktoś użytkuje np ciągnik wzięty w leasing (ciągnik np z 2010 roku) to będzie mógł go wrzucić na PROW ? Jest taka możliwość bo w poprzednim naborze tak można było zrobić. Bedzie to możliwe i w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

ok, to tylko w podaniu opisać dlaczego chcę zmienić coś w umowie i gitara, dobra dzięki :] !!

Jeszcze musisz dostarczy poprawione strony wniosku, "Planu rozwoju gospodarstwa" oraz aktualne załączniki.

 

Ja napisze do Biura Wsparcia Inwestycyjnego, podam numer Umowy w nagłówku i datę zawarcia umowy i powinni mi to uznać, po prostu przerobiłem jakiś Aneks z programu RYBY xD

 

A co do umowy z ARiMR, jest tam zapisane że można niby przesunąć część pieniądzy z 1 etapu na następny, nie iwem czy dbrze to interpretuję, dlatego chciałbym sie upewnić co do tego tutaj na forum, jutro poszukam tej frazy w umowie, bo teraz już zmęczony jestem... :D

 

Ty nie składasz aneksu, tylko wniosek o aneks. Samo uzasadnienie nie jest takie ważne (chyba, że zwiększasz wydajnośc maszyny) ,ale musisz dostarczyc komplet aktualnych dokumentów. Przesunięcie środków z pierwszego na drugi etap odbywa się w formie aneksu, więc musisz dostarczy wszystkie wymagane do danego anesku dokumenty.

 

Witam jak to berdzie z tym leasingiem. Czy jak ktoś użytkuje np ciągnik wzięty w leasing (ciągnik np z 2010 roku) to będzie mógł go wrzucić na PROW ? Jest taka możliwość bo w poprzednim naborze tak można było zrobić. Bedzie to możliwe i w tym?

 

Kilka postów wyżej była debata. Jak się cofniesz, to się zorientujesz, że jest to ryzykowne.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

To znaczy, wiem ze trzeba poprawione strony dostarczyć... Zestawienie RF, Opis zdań, te uzasadnienie jeśli wymagają w ARiMR no i trzeba jeszcze jedną strone z PRG dać im.

 

A co do przenoszenia tych pieniędzy, miał ktoś z tym problemy?? czy są przychylni jeśli Beneficjent chce tego dokonać...

 

Bo jeśli uda mi sie coś taniej kupić to dlaczego miałbym nie dostać szansy przeniesienia pieniędzy dalej...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam słyszałem że ma byc nabór pózna jesienia na modernizacje gospodarstw tylko niewiem czy we wszystkich wojewodztwach , moze ktos wie czy w wielkopolsce jeszcze beda przyjmowac wnioski, bo podobno kasa sie skończyla?


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario509    0

mam takie pytanie. posiadam 2 ciągniki i chce zlozyc wniosek na jeszcze jeden jezeli beda przyjmowac . tylko ciekawe czy mi wyda czy za malo hektarow nie mam ale mam jeden ciagnik ktorego wlascicielem jest bank a ja urzytkownikiem i nie byl brany na prow i niewiem czy wpisywac w spisie maszyn ze go mam. jak wy myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek15mat    1

Witam. Ja mam taki problem. Mam 15 ha i Ursusa 3512. Czy mógłbym się ubiegać o Zetora Proximę 85 lub DF Agrofarma 85? Chciałbym również wziąć ten ciągnik

z turem.Dodam, że wniosek składałbym na mamę, która ma 47 lat. Jak myślicie da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Koledzy, może macie jakieś nowe wieści nt. modernizacji? Może mówili coś w Agrobiznesie (na oglądanie kórego ostatnio nie mam czasu :/) czy szanowny minister lub ARiMR ma jakieś konkretniejsze plany...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Tak, mają plany wyborcze, więc całkiem prawdopodobne, że jeszcze w listopadzie będzie nabór.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Zapewniali, ze kazdy MR bedzie mogl zlozyc wniosek. Narazie widac, ze rozpatrywanie MR zajmie im duzo czas, a ile wiecej renty? Miejmy nadzieje, ze nabor bedzie w przyszlym roku!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Tak, mają plany wyborcze, więc całkiem prawdopodobne, że jeszcze w listopadzie będzie nabór.

 

Ale jeszcze dokładnej daty nie ma :lol:


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

możliwe. ja bardzo się nie znam na tym, ale pytam z ciekawości


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

A jak to jest z maszynami kupionymi na prow jeśli ktoś chce je sprzedać przed upływem 5 lat albo zwrócić wymienić jeśli sprzęt był awaryjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tez jestem ciekawy tej kwesti bo mam cos co sie nie sprawdziło i mam ochote sie pozbyc :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: jesli teraz napisze np we wniosku ciagnik i prase a pozniej z prasy zrezygnuje? I tym samym czy agencja moze prase mi odrzucic a ciagnik zostawic,czy albo wszystko albo nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj