cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczewko    33

Potrzebuje opinii czy jesli teraz kupie kombajn w leasing 4 letni to czy bede mogł go wrzucic w MGR przy najblizszym naborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

powiedzieć to Ci mogą że chcesz np za duży ciągnik za dużo/e maszyn itd ale w tą drugą strone to raczej nia ma szans, tak mi sie wydaje

Dobrz Ci sie wydaje, bo nie ma takiej możliwości.

 

Potrzebuje opinii czy jesli teraz kupie kombajn w leasing 4 letni to czy bede mogł go wrzucic w MGR przy najblizszym naborze??

 

Nie. Coprawda jeszcze nie ma zatwierdzonego nowego rozporządzenia ale w poprzednich naborach to było niemożliwe, a nie sądzę, żeby to się zmieniło.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A w jaki sposob mozna kupic zeby mozna było napisac na niego wniosek przy najblizszym naborze?? I kiedy jest nastepny nabór jak ktos wie to nich zdradzi. Tez mi sie wydaje ze mozna ale lepiej sie upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jak rozmawiałem o zakupie kombajnu to jest mowa o jesieni tego roku, lub przełomie roku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

a to niby czemu?

Inwestycja nie będzie mogła byc rozpoczęta przed dniem następującym po dniu podania do publicznej wiadomości kolejności określanej wg uzyskanych punktów.

 

A w jaki sposob mozna kupic zeby mozna było napisac na niego wniosek przy najblizszym naborze?? I kiedy jest nastepny nabór jak ktos wie to nich zdradzi. Tez mi sie wydaje ze mozna ale lepiej sie upewnic.

Poczekac z podpisywaniem papierów do czasu okłoszenia kolejności.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ale przeciez wtedy kupujesz kombajn od leasingodawcy a nie od dilera proste co nie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

ale przeciez wtedy kupujesz kombajn od leasingodawcy a nie od dilera proste co nie?

 

To od kogo kupujesz nie ma znaczenia. Nie możesz rozpocząc inwestycji do ogłoszenia kolejności. Jak podpiszesz umowę przed, to możesz się trochę zdziwic. Jeśli ktoś nie wierzy, może spróbowac - jego wola. Zresztą w tej chwili to i tak tylko gdybanie, bo nie ma jeszcze żadnych przepisów dot. tegorocznego naboru.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jejku ale przeciez inwestycją jest zakup kombajnu tak?

wiec bierzesz w leasing - używasz maszyny której właścicielem jest firma leasingowa, składasz wniosek na prow ze chcesz kupić kombajn, wniosek przechodzi i za rok kupujesz ten sam kombajn od firmy leasingowej.

niestety trzeba tutaj zapłacić jakiś koszt wykupu maszyny z leasingu.

Tak już wstępnie nagrywaliśmy ciągnik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Potrzebuje opinii czy jesli teraz kupie kombajn w leasing 4 letni to czy bede mogł go wrzucic w MGR przy najblizszym naborze??

Znajomy przez 2 lata spłacał lising na ciągnik a w tym roku wrzucił go na prow jako używke i wykupił.Jak weźmiesz teraz w lising kombajn to jedyna nadzieja że w następny prow będą brać używki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

jejku ale przeciez inwestycją jest zakup kombajnu tak?

wiec bierzesz w leasing - używasz maszyny której właścicielem jest firma leasingowa, składasz wniosek na prow ze chcesz kupić kombajn, wniosek przechodzi i za rok kupujesz ten sam kombajn od firmy leasingowej.

niestety trzeba tutaj zapłacić jakiś koszt wykupu maszyny z leasingu.

Tak już wstępnie nagrywaliśmy ciągnik

 

Jako używaną można kupic, ale wtedy ARiMR nie może się dowiedziec, że korzystałeś z leasingu na tą maszynę. Dla AriMR najważniejsze jest, żeby wszystkie papiery były z odpowiednimi datami. Jak się dogadasz z firmą leasingową to ok.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

dlaczego Arimr nie może się dowiedzieć o leasingu?

kupujesz po prostu maszyne i tyle - maszyna nie była dofinansowana z programów - wiec nie ma stresa

Przynajmniej tak mi to tłumaczył przedstawiciel jednej z firm leasingowych


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

maszyny leasingowe

 

Na chwile obecną teoretycznie nie ma problemu z wykupem maszyny dotychczas leasingowanej w gospodarstwie. O ile nie ma śladu, że ta maszyna była użytkowana w danym gospodarstwie. Jeśli w dokumentach pojawią się jakieś ślady to zaczynają być problemy, Ministerstwo teraz na takimi sprawami duma.

W nowym naborze ma być zakaz zakupu takich maszyn patrz projekt rozporządzenia - patrz strona 8. Więc wszelkie tego typu kombinacje mogą skończyć się problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

to może radykalnie zmienić sytuację


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A gdzie szukać zaświadczenia że gospodarstwo spełnia wymogi ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie rolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

zaswiadczenie ci wyda powiatowy lekarz weterynari. oczywiscie jak spełniasz wszystkie wymogi i przejdziesz kontrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Dzięki Dlok za potwierdzenie. Przedstawiciele firm leasingowych powiedzą Ci to, co chcesz usłyszec - że wszystko będzie cacy. Ale rzeczywistośc jest inna. W ARiMR już dawno połapali się, że ludzie kupują maszyny używane przez siebie w ramach leasingu i jeszcze do niedawna takie rzeczy przechodziły. W tej chwili bardzo dokładnie przyglądają się używanym maszynom, więc nie wiem czy jest sens ryzykowac. Jak w "Planie rozwoju gospodarstwa" nie wpisałeś maszyny leasingowanej w latach poprzednich i roku bazowym, to traktują to jako poświadczenie nieprawdy i wyłudzenie pieniędzy publicznych. Jak wpisałeś, to jest to inwestycja nieuzasadniona ekonomicznie oraz rozpoczęta przed dniem ogłoszenia kolejności rozpatrywania wniosków. Rozporządzenie podane przez Dlok'a jest jeszcze w fazie projektu, więc będzie obowiązywało dopiero w tym naborze, jednak wewnętrzne wytyczne ARiMR już je wyprzedziły i pracownicy powinni dokładnie przyglądac się maszynom używanym.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

A liczba tuczników liczy się rocznie czy stan na jakiś tam dzień?

 

Stan na dzień 1. stycznia chyba, że masz cykl otwarty lub zmiany liczebności pow. 30% rocznie. Wtedy musisz sobie obliczac.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ok, czyli jak mam na stanie ok 40 tuczników, maciory proszą się razem i wtedy mam od nich przykładowo znowu 40 prosiąt, tuczniki za kilka dni pojadą już, ale przez kilka dni mam przykładowo 80 szt, czyli zmiana liczebności jest większa niż 30% tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelz89    0

Witam.Potrzebuje pomocy, a konkretnie chciałbym połączy MR z MGR przy najbliższym naborze.Decyzje odnośnie MR mam wydana :) tylko pole będę miał pod koniec marca :lol: Dałoby się złożyć wniosek na MGR nie posiadając jeszcze pola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam!! poszukuję wniosku o aneks, bo chcę wprowadzić zmiany w moim wniosku po podpisaniu umoowy, czy ma ktoś może jakiś wzór takiego dokumentu??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelz89    0

A jeśli bym kupił 1ha pola to wtedy miałbym nr.gosp....

Wtedy mógłbym złoży wniosek na MGR z jednoczesnym połączeniem z MR????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj