cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1543

no taki duzy az mi nie potrzebny. w planach sa 2 warianty, albo 85 KM (do prasy, wozenia obornika, transportu, agregatu, uprawy pozniwnej itp.) lub 110-120 KM (do pluga, duzych bron, agregatu uprawowo-siewnego, no i tez do transportu). ale mysle ze taki 90 KM bylby uniwersalny bo moglby i plug pociagnac i prase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

liczy się 5km na hektar i więcej jeżeli jest produkcja zwierzęca może nawet 10 oczywiście wiąże sie to z uzasadnieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Czyli jeśli mam produkcję i 50 ha to mógłbym sobie kupić nawet 500konny ciągnik :D albo jeden 360 a drugi do pomocy 140?? Chyba coś Ci się kolego pomyliło nawet te 5km na hektar to troche dużo mi się wydaje.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

liczy się 5km na hektar i więcej jeżeli jest produkcja zwierzęca może nawet 10 oczywiście wiąże sie to z uzasadnieniami

 

Nie liczy się 5KM/ha, bo by to było zupełnie bez sensu. 5 ha - 25 KM, 200 ha - 1000KM ? Im mniejsze gospodarstwo, tym wskaźnik jest wyższy dochodzący nawet do 20 KM/ha dla bardzo małych gospodarstw (nawet bez zwierząt). Bierze się pod uwagę wszystkie czynniki, tj. jakie uprawy, jakie gleby, ile zwierząt, jakie i ile maszyn, komplemetarnośc technologiczną.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

W Pomorskim trzymają się ściśle zaleceń i bratu z wielkim bólem przyznali 126 KM na 56 ha z tym że on nie ma żadnej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

W Pomorskim trzymają się ściśle zaleceń i bratu z wielkim bólem przyznali 126 KM na 56 ha z tym że on nie ma żadnej hodowli

 

Ale do ciągników nie ma ścisłych zaleceń, bo to maszyny uniwersalne używane praktycznie do wszystkich prac w gospodarstwie. A co do Twojego brata, to może miał mało innych maszyn, jeszcze jakieś ciągniki, a może miał maszyny wymagające niskich mocy. Po to właśnie się wypełnia "Plan rozwoju gospodarstwa", żeby można było kompleksowo ocenic przydatnośc danej maszyny.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Maszyn było podane aż nadto a i tak powiedzieli że te 126 KM to jest naciągane po prostu w tym naborze u nas w województwie trzymali się ściśle wytycznych w pierwszy PROW na ten areał dali by nawet 160 KM ale jeżeli kolega ma hodowle to pewnie 120 kucyków przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Maszyn było podane aż nadto a i tak powiedzieli że te 126 KM to jest naciągane po prostu w tym naborze u nas w województwie trzymali się ściśle wytycznych w pierwszy PROW na ten areał dali by nawet 160 KM ale jeżeli kolega ma hodowle to pewnie 120 kucyków przejdzie

 

Znam wszystkie zasady doboru maszyn (nawet te nieoficjalne) i nie można powiedzieć, że są jakieś ścisłe wytyczne doboru ciągnika. W przypadku Twojego brata przelicznik wynosi 2,25 KM/ha, co powoduje, że podchodzę do tego ciągnika z lekkim niedowierzaniem, bo to i tak mało. Zresztą tak jak pisałem - nie jestem w stanie się wypowiedzień bez wglądu do wniosku i to całe pisanie to tylko gdybanie.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

już gdzieś pisałem że Gdynia na MGR z bólem przyznała mi ciągnik mocy 120-130 (aneks z 80-100 moze dlatego) a liczyła mi się tylko 16stka na 98 hektarów udokumentowanych z czego wtedy na 56 hektarach były siane poplony czyli podwójna obróbka plus trzoda 300 sztuk :) także jak czytam te posty o 120 koniach na 40 hektarów to mi sie wierzyć nie chce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja na 55ha mając 180km i 130km dostałem 80-100 bez bólu a motywacja (mówili że mi 60 starczy) była w formie 2 zdań i poszło.Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

farmermf

Ale masz pewnie jakąś hodowlę, tak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

140km na udukumentowane 34ha z czego 10 dołozyłem dzierzaw ze bede od tego roku brał dopłaty bo podczas rozpatrywania sie troche burzyli :). Nie miałem na siebie żadnego sprzetu, ONW MR wziety w 2008r jako wkład w MGR. Produkcja tylko roslinna.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

ale wy głupoty piszecie 120km można spokojnie mieć na około 20hektarów wujowi na 22hektary przyznali fortere 122km produkcja zwierzęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi na 30 ha przyznali 117km nh t 6030 . tylko ważne jest tez jakie ciągniki masz w trakcie składania papierów miałem c 330 i c 360 i było bez problemu... Wie możne już ktoś coś na temat nowego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam moze ktos mi odpowie na moje pytanie. chcialbym skorzystac z mgr. z tego co sie orientuje to dostalbym zwrot kasy dopiero po zakupie maszyn i okazaniu faktur? czyli musialbym najpierw sam wylozyc cala kase czy tak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Tak. Najpierw kupujesz maszyny za własne pieniążki, a następnie po okazaniu faktur dostajesz zwrot (przynajmniej 2 miesiące).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

czyli jestem skazany na kredyt. w takim razie chcac kupic cos za ok 80 tys. majac np 20tys wkladu moge liczyc na 60 tys kredytu np z arimr bo tam chyba udzielaja jakies niskooprocentowane kredyty. majac te ok 11ha ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

No w sumie to.. nie , nie da się łączyć tych funduszy albo bierzesz kredyt niskooprocetowany albo korzystasz z tego zwrotu co zwracają 50% wartości netto z tego i tego na jedną maszyne skorzystać się nie da, mósisz wziąść zwykły kredyt w banku albo jakieś finansowanie fabryczne jeśli takowe istnieje > kupić tą mszyne i dopiero przedstawić fakturke i liczyć na zwrot heh ( nie jest to takie kolorowe ja z pczątku też tak myślałęm)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

a jeszcze jedno pytanko. czy dostalbym zwrot tych kosztow zakupu np tylko ciagnika i pluga do niego czy moga mi powiedziec ze ta jedna maszyna do tego ciagnika to za malo? a mam wiekszosc maszyn ale do swojego mniejszego ciagnika. i czy w tekiej sytuacji lepiej odrazu pisac ciagnik, plug, agregat naprzyklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

powiedzieć to Ci mogą że chcesz np za duży ciągnik za dużo/e maszyn itd ale w tą drugą strone to raczej nia ma szans, tak mi sie wydaje


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj