cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
romano    0

Witam czy jezeli otrzymam Fakture proforme potrzebna do kredytu to czy cena sprzetu bedzie taka jak na tej fakturze czy mozna pozniej jeszcze negocjowac dalej ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

Witam czy jezeli otrzymam Fakture proforme potrzebna do kredytu to czy cena sprzetu bedzie taka jak na tej fakturze czy mozna pozniej jeszcze negocjowac dalej ????

 

dosadnie- to mozna sobie pro forma wytrzec d......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są jakieś przecieki kiedy wkońcu rusza nowy nabór?

przecieków jest mnóstwo bo wały poprzerywało i tam kasa bedzie szła w pierwszej kolejności, takie jest moje zdanie, i nie licze na nabory w tym roku, znów bedą przełożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

Witam mam do was pytanie bo dealer chce podpisać ze mną zamówienie zakupu maszyny i tam jest podana cena i jezeli to podpisze to czy później będę mógł jeszcze zmienić trochę cenę tzn. potargować sie czy ta cena jest już musowa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

a co ma PROW do naprawy walow?? jak MGR to MGR. na te cele raczej bedzie kasa z innego zrodla chyba nie?? za straty musi placic nasz kochany rzad a nie UE ;) ja "z calego serca" licze na ten nabor :D

 

mam takie pytanko. strasznie potrzebuje nowej maszyny do przetrzasania siana bo stara mi padla do konca i juz gadalem z dilerem Krone i 4,60 m sprzeda mi za 17,5 tys zl tylko jest jeden problem. czy moge pozniej ta maszybe podpiac pod MGR jak bede wniosek skladal na reszte maszyn?? teraz bym zaplacil calosc z wlasnej kieszeni a czy pozniej mi zwroca ta polowe?? czy to zalezy tylko od dilera, czy ja moge sobie robic z tym jak chce?? wiem tylko tyle ze diler musialby fakture wystawic na termin przyznania mi wniosku ale czy musi to zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1801    0

Czy ktoś mógłby powiedzieć na jakiej zasadzie przyznawane są kombajny zbożowe? i jak ma się powierzchnia gospodarstwa do wielkości maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli wystawi ci fakture po złozeniu wniosku i okreslonym terminie wyłon ienia kolejnosci to ta faktura bedzie mogła byc zaliczona do kwalifikowanych. Jesli wystawi wczesniej to d..pa blada ;)

 

 

Jesli podpiszesz umowe wstepna na zakup maszyn z cenami to juz te ceny sa oststeczne. chyba ze dealer bedzie miał dobry dzien i sprzeda ci taniej :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Witam.

Chciałbym się spytać czy mam szanse na dostanie jakiegoś dofinansowania Z PROW'U na modernizacje gospodarstwa. Chodzi mi o ciągniki o mocy 110 km i 80 km, paszo wóz i beczkowóz. Powierzchnia gospodarstwa 52ha, 30 ornej i 22 łąk. Hodowla krów mlecznych 48 sztk. dojnych. Jeszcze nic nie brałem z PROW'U. Mieszkam w województwie Pomorskim.

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

w osttsnim naborze liczyły sie faktury wystawione po dniu w którym było losowanie kolejnosci rozpatrywania. Wiec w tym bedzie po dniu kiedy ogłosza kolejnosc wniosków według swojej punktacji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Witam a ja bym miał szanse dostać PROW mam 22 dojne krowy 7 byków ii 21 cielaków i jałówek.Mam areał 30 ha z czego 15 to ziemia orna a 15 łąki oraz jakieś dzierżawy i chciałbym wziąć Prasę Unii Famarol grubera plug 3 skibowy obrotowy kosiarkę i może beczkę.I kiedy można składać wnioski na Mazowszu??


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Policzyłeś sobie ESU? Jak policzysz to będziesz wiedział czy jest sens się bawić w PROW.

Ja mimo że będę miał małe ESU (stanowczo za małe do następnego naboru) ale wniosek i tak napiszę i złożę.

Wniosek możesz zrobić sam i masz zerowe koszta a czy będzie Ci się opłacało kupować maszyny to będziesz wiedział jak Twój wniosek trafi do rozpatrzenia.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Aha a co to znaczy te ESU jak u mnie na okolicy na 7ha wziął Prase Case ciągnik z turem owijarkę pług beczkę i mu przyznali.


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

www.arimr.gov.pl i poszukaj - wszystkiego na tacy nikt Ci nie będzie podawał ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Wie może ktoś z was ile pieniędzy pozostało w woj. łódzkim na MGR?? I kiedy będzie nabór wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Jak wygląda kolejność rozpatrywania wniosków w wielkopolsce ?

 

 

 

@ferdek255 , Zadałeś pytanie na które sam dałeś sobie odpowiedź, skoro koleś w okolicy dostał na 7ha to czemu ty miałbyś nie dostać ? Spróbuj złożyć wniosek to się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Witam wszystkich i z gory przepraszam jezeli nie w tym temacie umieszcze moje zapytanie ale jestem tu nowicjuszem :)

 

a mianowicie chcialbym sie zapytacz czy mam szanse zlozyc wniosek na dofinansowanie zakupu nowego ciagnika --w 2009 roku z powodu choroby tata przepisal na mnie gospodarstwo ( mam 21 lat )-na mnie stoi 5,61ha ogolnie uzytkuje 16 ha. na doplaty skladam 11ha. na te pozostale 5ha nie skladam ale moglbym miec umowe dzierzawy np. na 10 lat. mam zroznicowana produkcje--kwota mleczna 18 tys. litrow, 7 krow i okolo 30-40 sztuk sprzedazy swinek na rok. jak dotad mam c-330 ale jest za mala a poza tym na mnie nie jest zarejestrowana i przydal by sie jakis wiekszy ciagnik tylko czy moge sie ubiegac ?? bede spelnial warunki??

 

bardzo prosze o jakas odpowiedz--z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

przecieków jest mnóstwo bo wały poprzerywało i tam kasa bedzie szła w pierwszej kolejności, takie jest moje zdanie, i nie licze na nabory w tym roku, znów bedą przełożone

 

Też mi się wydaje że to może miec jakiś wpływ na ruszenie naboru wniosków na MGR, ale powinni w tym roku ruszyc. JAk uważacie?

Zna ktoś jakiś planowany termin. Do tej pory mówiono o 3 kwartale- nie ma żadnych oficjalnych wiadomosci na stronie arimr że tak nie będzie, to jest jakaś szansa że ruszy w tym kwartale...


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Mi sie wydaje ze MGR bedzie w pazdzierniku albo listopadzie. Na wczesniej nie ma co liczyc i sie zgadzam z kolegą wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Przyszła "modernizacja" zapowiada się niestety nie za ciekawie. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, iż dofinansowanie będzie zależne od ilości $ pobieranych w ubiegłym roku (mowa o dopłatach bezpośrednich)- a więc wspierają gospodarstwa większe.

Ja jeśli chodzi o ten wymóg mam ok 30 ha, a co z resztą ????????

Reszty dzierżaw mam ponad 20 ha, tyle że mam w umowie napisane, iż właściciel bierze nieszczęsną dopłatę. Bardzo ciekawie zapowiada się przyszły nabór.

 

Czy w moim przypadku (jeśli taki wymóg dojdzie do skutku) jest szansa na "wyrwanie" ciągnika o mocy ok 140 KM (najlepiej wzwyż) pług obrotowy 4 skibowy i jeszcze parę maszynek. Podkreślam, iż posiadam obecnie 3 ciągniki o mocy po kolei 30, 82 i 160 KM. Jak rozwiązać tą sytuację ??? Przepisać ciągnik największy ??? Następnie posiadam maszyny rolnicze, tj bronę talerzową, która ma zapotrzebowanie mocy 140- 150 KM oraz zestaw uprawowo siewny o takim samym zapotrzebowaniu ??? W sumie jeśli posiadam takie maszyn to powinien takowy wniosek "przejść" ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@murtek3

 

Ilość pobieranych dopłat jest ważna ale nie będzie najważniejsza w nowym rozdaniu. Według projektu, który raczej nie zostanie zmieniony, kolejność ustalona zostanie w oparciu o punkty przyznawane za ESU (tu premiuje się gospodarstwa średnie około 30 ESU) oraz poprawę wyniku ekonomicznego gospodarstwa (w PRG rośnie wskaźnik GVA).

A twoja umowa dzierżawy (właściciel pobiera dopłaty) jest nielegalna, bo zgodnie z przepisami dopłaty należą się faktycznemu użytkownikowi ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj