cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

wiaty nie wybudujesz z PROW a utwardzenie to tak jak na maszyny.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9800    0

czy jest wymagany/potrzebny podpis współwłaściciela działki siedliskowej gdy chcę wystąpić do PROWU o dofinansowanie na zakup maszyn rolniczych??

posiadamy 2 odrębne gospodarstwa i mamy tylko działkę siedliskową wspólną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Więc gdy chce wybudować wiatę to z jakiego programu moge skorzystać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie ma takiego programu zeby wybudowac wiate czy garaz :lol: MoZesz budowac magazyn :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Mam panowie problem przyszły mi drugie poprawki i oczywiście znowu zamieszanie z działkami.

I problem

Wniosek jest składany na matkę a rodzice mają wspólnie tylko 3 działki reszta jest na ojca, rodzice nie mają rozdzielności majątkowej. Dopłaty brane sa na ojca. W oświadczeniu współposiadacza gospodarstwa(czyli oświadczeniu ojca) według tego co napisał prowadzący mam wpisać tylko te trzy działki co są wspólne

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185a/W-1_4_121_300309_odb_040210.pdf

to oczywiście nie byłby problem ale w związku z tym na pozostałe działki ojciec musi napisać umowę użyczenia matce tych pozostałych działek :lol: .

w formularzu IIIA zapewne musiałbym w kolumnie 12 wpisać DD (użyczenie długoterminowe).

 

jeśli miałby ktoś wzór takiej umowy to byłbym wdzięczny gdyby napisał co powinna zawierać lub podesłał na dariox1991@gmail.com

 

Prowadzący wniosek powiedział ze ta umowa jest tak do formalności in najlepiej żeby jej zakończenie tej umowy uzyczenia było tak 5 lat po realizacji drugiego etapu .

 

Czy jak bym miał kontrole później to obawiam się o to ze mogą się przyczepić do tego ze dopłaty powinna brać matka nie ojciec.

Czy miał ma ktoś na forum taki problem ? Bo odpada taki wariant aby zamiast ojca dopłaty brała matka bo stracimy płatność zwierzęcą :lol: .

 

problem II cytuje ; " Niezgodność w numeracji działek ewidencyjnych pomiędzy tabelą III.A. wniosku a a załączonymi odpisami ksiąg wieczystych( dotyczy działek ewidencyjnych nr. ...) W związku z powyższym proszę o dostarczenie wykazu zmian gruntowych oraz z wypisu rejestru gruntów na powyższe działki ewidencyjne . Ponadto należy dołączyć wniosek do sadu o sprostowanie ksiąg wieczystych w zakresie zmiany numeracji działek zgodnie z wykazem zmian gruntowych ( z datą prolongaty sadu)."

 

Wszystko przez to że parę lat temu gmina poszerzała drogę i ojciec odpisał się z tych działek co jest ujęte w ewidencji gruntów ale nie w księgach wieczystych(zaniedbanie gminy). Myślę aby dostarczyć wypis z ewidencji gruntów i kopie odpisu z gminy która podpisał ojciec, na razie z sadu bym sobie darował. Chyba była by to odpowiedź na ten punkt poprawek i może by udało się to jakoś bez tracenia kasy na sady.

 

również proszę tutaj o podzielenie się użytkowników af swoimi doświadczeniami w takimi problemami.

 

Czy można gminę przymusić/dogadać aby to ona (znaczy się wójt) złożył wniosek do sadu o sprostowanie numerów tych działek bo to w końcu gmina jest winna za to zamieszanie.

Prowadzący nasz wniosek powiedział ze gdyby gmina złożyła wniosek do sadu w tej sprawie byłoby ok.

 

Czy jest ograniczona ilość poprawek bo ta będzie teraz druga, wiem ze muszę odpowiedzieć teraz na wszystkie punkty, jeśli by później były tylko problemy z numerami to pewnie ojciec by odżałował kasę jakby co aby to wyprostować w księgach wieczystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przede wszystkim ARiMR wzywa (pisemnie) do uzupełnienia/poprawienia dokumentów jedynie dwukrotnie, jeśli błędy/braki w dalszym ciągu będą występowały to ARiMR odmawia przyznania pomocy (tak przynajmniej uczyniła mojemu znajomemu) w praktyce (przy dobrej woli osoby prowadzącej wniosek, co wynika w zasadzie z KPA) wniosek poprawiany jest do skutku, tzn tak aby pomoc została przyznana (wskaż proszę województwo, gdyż w każdym jest inne podejście do wnioskodawcy), z gruntami problem jest raczej nie do przejścia, gdyż beneficjent zobowiązuje się do prowadzenia działalności rolniczej na danych gruntach przez okres 5 lat (tzw związanie z celem) stąd przy kontroli mogą wystąpić problemy jeśli o płatności będzie występował ktoś inny niż beneficjent, proponuję jak najszybciej skontaktować się z osobą prowadzącą wniosek i poprosić o zaproponowanie rozwiązania, w kwestii numerów działek i zmian w KW to powinny one być wprowadzane z urzędu, stąd proponuję udać się do urzędu gminy, sądu i pozostałych odpowiednich instytucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...

problem II cytuje ; " Niezgodność w numeracji działek ewidencyjnych pomiędzy tabelą III.A. wniosku a a załączonymi odpisami ksiąg wieczystych( dotyczy działek ewidencyjnych nr. ...) W związku z powyższym proszę o dostarczenie wykazu zmian gruntowych oraz z wypisu rejestru gruntów na powyższe działki ewidencyjne . Ponadto należy dołączyć wniosek do sadu o sprostowanie ksiąg wieczystych w zakresie zmiany numeracji działek zgodnie z wykazem zmian gruntowych ( z datą prolongaty sadu)....

 

Tutaj jest ciekawie - kumpel miał taką sytuację że namieszali mu podczas wprowadzania ksiąg do systemu elektronicznego - błąd w jednej działce - jakis pracownik machnął się wpisując numer działki.

 

Idziesz do sądu i wyjaśniasz, w sumie to wyjaśnisz od ręki ale i tak 2 tygodnie czekasz na uprawomocnienie się wyroku sądowego co do sprostowania błędu w numeracji.

Licz 3-4 tygodnie że zmarnujesz na to.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@darek91

 

Czy jak bym miał kontrole później to obawiam się o to ze mogą się przyczepić do tego ze dopłaty powinna brać matka nie ojciec. Czy miał ma ktoś na forum taki problem ? Bo odpada taki wariant aby zamiast ojca dopłaty brała matka bo stracimy płatność zwierzęcą .

 

Właśnie są takie problemy przy małżeństwach i ziemi, która formalnie jest własnością jednego z małżonków. To użyczenie to najprostsze rozwiązanie , gdyż w rozporządzeniu jest zapis o posiadaniu samoistnym lub zależnym, a w takim przypadku drugi współmałżonek formalnie nie ma takiego prawa.

 

Z dopłatami to nie ma się martwić, gdyż drugi małżonek i tak nie dostanie drugiego numeru ewidencyjnego, bo w ustawie o ewidencji producentów jest taki zakaz.

 

@kissmy

 

Z tym uzupełnianiem o zasadniczo braki formalne można uzupełniać dwa razy i od tego bardzo rzadko się odchodzi (kpa obowiązuje w bardzo ograniczonym zakresie). Kolejne pisma to są już tylko wyjaśnienia i najczęściej dotyczą uzasadnienia do zakupu (ocena ekonomiczno-techniczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Wielkopolska,

prowadzący raczej w pożadku można z nim na spokojnie było porozmawiać i popytać co i jak. Teraz mam ustosunkować się na wszystkie punkty .

 

To właśnie on radził mi z tą umowa użyczenia żeby tak zrobić, ogólnie myślałem że jak nie ma rozdzielczości majątkowej to całe gospodarstwo jest wspólną własnością moich rodziców.

Z tego co rozmawiałem z prowadzącym nasz wniosek to ta umowa ma być tylko jakby to ując dla formalności, i mówił że wpływu na dopłaty mieć nie powinna ale nie był chyba w 100 % więc jeśli ktoś by miał wiedzę lub doświadczenie na ten temat to bardzo proszę o informacje na ten temat.

 

z tymi działkami jest ich 5, drogę robiono już dawno 10 lat temu. w ewidencji gruntów jest tak jak powinno być ale gmina nie zadbała aby w księgach wieczystych zrobiono porządek . Zobaczymy co jutro w gminie na to powiedzą ale pewnie nie ma co na cuda liczyć :lol: .

 

U mnie to pewnie by tak od reki by nie poszło bo to nie pomyłka w numerze tylko to że gmina nie odpisała w księgach wieczystych działek pod drogę i w ewidencji gruntów a w księgach wieczystych są różnice, wiec kto wie czy geodeta nie będzie potrzebny, bynajmniej ojciec coś takiego mi mówił.

 

Prowadzący mój wniosek proponował mi aby spróbować dogadać się w gminie i mówił ze jak by gmina złożyła wniosek do sądu to by to by to uznał.

 

"Ponadto należy dołączyć wniosek do sadu o sprostowanie ksiąg wieczystych w zakresie zmiany numeracji działek zgodnie z wykazem zmian gruntowych ( z datą prolongaty sadu)."

 

a jeśli z gminą by się nie dało to trzeba by było samemu działać i się trochę wytracić, ale tutaj widzę ze ojciec jakoś nie jest przychylnie nastawiony :lol: .

 

edit nie widziałem twojej odpowiedzi Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

darek 91 jeśli gmina zrobiła tak jak piszesz, to powinna ona wyjaśnić cała sytuacje. Wystosuj pismo do wójta o wyjaśnienie tej sprawy.Pismo złóż jak najszybciej i nie załatwiaj nic na tzw. gębę. Tyle Ci mogę doradzić, a gmina łachy ci nie zrobi załatwiając to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@kissmy

 

Z tym uzupełnianiem o zasadniczo braki formalne można uzupełniać dwa razy i od tego bardzo rzadko się odchodzi (kpa obowiązuje w bardzo ograniczonym zakresie). Kolejne pisma to są już tylko wyjaśnienia i najczęściej dotyczą uzasadnienia do zakupu (ocena ekonomiczno-techniczna)

 

to znaczy, iż po drugim uzupełnieniu może nastąpić odmowa przyznania pomocy tylko i wyłącznie ze względu na braki formalne? czym jest taki brak? nie odnalazłem definicji braku formalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

 

z tymi działkami jest ich 5, drogę robiono już dawno 10 lat temu. w ewidencji gruntów jest tak jak powinno być ale gmina nie zadbała aby w księgach wieczystych zrobiono porządek . Zobaczymy co jutro w gminie na to powiedzą ale pewnie nie ma co na cuda liczyć :lol: .

 

 

 

 

Co do tego to według mnie musiałbyś iść na gminę i tak jak już piszą poprosić (na piśmie) o wpisanie tego wszystkiego do ksiąg wieczystych, bo jakoś gmina to musiała wydzielić te grunty i muszą mieć na to jakieś papierki, a nie postarali się żeby dokończyć to...

 

jak będziesz miał z gminy wydzielenie tego gruntu i podział na działki to możesz iść do sądu z wnioskiem o wpis do księgi wieczystej,

 

jak masz 1 poprawkę to poproś o przedłużenie terminu o 30 dni, a walcz nawet o więcej, bo są problemy z tymi działkami, wytłumacz prowadzącemu twój wniosek pewnie pomoże...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

nie odnalazłem definicji braku formalnego

Zgodnie z rozporządzeniem rzeczywiście to nie są "braki formalne" ale jedynie braki. Generalnie jest wniosek wraz z załącznikami stanowi całość, więc brak jakiekolwiek wymaganego załącznika lub błędnie wypełnione strony wniosku stanowią taki brak. Po dwóch uzupełnieniach wniosek wraz z załącznikami powinien w całości być wystarczający do dalszej oceny. Potem właściwie się tylko wyjaśnia wątpliwości wynikające ze złożonego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Czy osoba powyżej 40lat obrabiająca ziemie o niekorzystnych warunkach może dostać 50% zwrotu na zakup nowej maszyny. Oraz drugie na czym polega kredyt nowe inwestycje (chodzi mi o te nisko oprocentowane) czy to bank przyznaje czy ARIMR? I jakie warunki trzeba spełnić żeby go dostać? Oraz czy jest tyle kontroli i papierkowej roboty co przy zwrocie PROW? No i teraz najważniesze czy można wziąść taki kredyt na rozbudowę obory na krowy mleczne? Chodzi o powiększenie stojącego już budynku i zamontowanie hali udojowej??


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@Dlok dziękuję za wyczerpującą odpowiedź,

 

@PGRdobrawola jeżeli przynajmniej w jednym z punktów wniosku: 14.1. – 14.3. zaznaczono pole „TAK” to przysługuje zwrot 50% kosztów kwalifikowalnych, kredyty preferencyjne są znacznie bardziej uproszczoną formą wsparcia, przede wszystkim kontaktujemy się tylko z bankiem (a bank z ARiMR) czyli można załatwić dosłownie wszystko i w bardzo krótkim okresie, szczegóły dotyczące poszczególnych linii znajdują się tutaj: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa-po-01052007.html , papierkowej roboty jest nieco mniej oraz co najistotniejsze kontakt z bankiem jest znacznie mniej sformalizowany niż w przypadku OR ARiMR, także moim zdaniem jest to dużo pewniejsze i przyjaźniejsze wnioskodawcą źródło finansowania (jeśli pomoc w ramach MGR można określić źródłem finansowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

@kissmy... dzięki za odpowiedź. A może orjętujesz się jaka jest wyskokość oprocentowania bo jak byłem w banku to pisało że kredyty są od 3%


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam panowie mam pytanie co do doplat na moderizacje gospodarstw rolnych (PROW) a wiec zachecam mame do zkozystanie z tego programu ale nie czaje wogole tego jakie gospodarstwa moga startowac do tego programu jakie sa wymogi itp prosze o pomoc podam dane gospodarstwa a wiec zaczne od wieku rodzicow to 51lat ma ojciec a 46 mama grunty uzytkowe rolne to 12H i okolo 5H lonek planujemy powoli przezucac sie na bydlo ale brak troche kasy :/ i chodzi mi o te dotacje wziasc kredyt i potem polowe odzyskac od agencji :lol: Prosze o pomoc :lol: ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Dziękuje za udzielone do tej pory odpowiedź

W gminie złożyliśmy wniosek o pokrycie przyszłych kosztów jakie poniesiemy w związku z uporządkowaniem problemów z numeracja tych działek. Gdy będzie wszystko załatwione to później załatwione drugi ale tym razem aby gmina pokryła nasze wydatki, na szczęście geodeta nie będzie potrzebny.

 

Mam właśnie pytanie o ta ilość poprawek bo złożyłem wszystkie papiery (znaczy się załączniki) jakie trzeba było, teraz w wyniku tego zamieszania z działkami muszę dostarczyć umowę użyczenia no i to pismo:

"Ponadto należy dołączyć wniosek do sadu o sprostowanie ksiąg wieczystych w zakresie zmiany numeracji działek zgodnie z wykazem zmian gruntowych ( z datą prolongaty sadu)." czyli tak jakby 2 nowe załączniki, czyli to muszę obowiązkowo dostarczyć.

 

Oprócz tego mam jeszcze 3 poprawki (2 to moje gafy zapomniałem ostatnio ich dołaczyć :lol: ) , sadzę że je ogarnąłem bynajmniej skonsultowałem na tyle z prowadzącym mój wniosek że wiem o co chodzi, ale jak bym coś się w nich rypnoł a zwłaszcza jeśli w w wyniku tego zamieszania z działkami coś w arkuszu III A by musiało się zmienić to chyba będę mógł jeszcze dokonać poprawek bo w piśmie od agencji nic nie pisze ze muszę ostatecznie wszystko uregulować. Muszę odpowiedzieć z tego co wiem na wszystkie punkty.

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na samym końcu w wezwaniu do usunięcie błędów/braków mniejszą czcionką masz warunki, połowa tekstu powinna być wykreślona, zapoznaj się z tym zapisem, gdyż wskazuje on podobnie jak rozporządzenie, że jest to drugie i ostatnie wezwanie a dalsze braki będą się wiązały z odmową przyznania pomocy, najlepiej jak najszybciej dostarcz posiadane już dokumenty osobie weryfikującej wniosek i masz jeszcze trochę czasu na ewentualne poprawki, ponadto w przypadku skomplikowanego charakteru poprawek warto poprosić o wydłużenie czasu przeznaczonego na zebranie wszystkich dokumentów (miesiąc bez uzasadnienia, do 6 miesięcy przy odpowiednim uzasadnieniu);

 

@PGRdobrawola obecnie oprocentowanie kredytów preferencyjnych (rzeczywiście płacone przez beneficjenta) wynosi nominalnie 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ej a ja mam takie pytanie odnosnie tych zaliczek bo juz zglupialem. To maja oni dawac 50% zaliczki czyli oznacza to ze te 50% od ceny netto co by dali po zrealizowaniu umowy, daja przed kupnem maszyny czy daja zaliczke 50% z tych 50% przyznanej pomocy czyli 25% przed kupnem i 25% po kupnie?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dzisiaj byłem złożyć wniosek na dopłaty w BP. przy okazji odwiedziłem znajomych którzy tam pracują, i co się okazało że mają wnioski z "modernizacji" do rozpatrywania. później sprawdzają to po nich w oddziale regionalnym...współczuje wszystkim oczekującym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Panowie czy miał ktoś przypadek że osoba sprawdzająca wniosek wytypowana do kontaktu jest wyraznie nieprzychylnie nastawiona nie chce przyjac wyjasnien i poprawek osobiscie kaze zostawic wszystko w biurze podawczym a to juz drugie poprawki. Co mozna zrobic w takiej sytuacji? Dodam że przy poprzednich wnioskach nie spotkalem sie z takim negatywnym nastawieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Ej a ja mam takie pytanie odnosnie tych zaliczek bo juz zglupialem. To maja oni dawac 50% zaliczki czyli oznacza to ze te 50% od ceny netto co by dali po zrealizowaniu umowy, daja przed kupnem maszyny czy daja zaliczke 50% z tych 50% przyznanej pomocy czyli 25% przed kupnem i 25% po kupnie?

popytaj jakie ma być zabezpieczenie itp.

z samej góry wiem że pomysł był super ale wykonanie jest takie że przeciętnemu rolnikowi kupującemu przy wykorzystaniu PROW te zaliczki to spory problem i nic więcej.

 

 

Panowie czy miał ktoś przypadek że osoba sprawdzająca wniosek wytypowana do kontaktu jest wyraznie nieprzychylnie nastawiona nie chce przyjac wyjasnien i poprawek osobiscie kaze zostawic wszystko w biurze podawczym a to juz drugie poprawki. Co mozna zrobic w takiej sytuacji? Dodam że przy poprzednich wnioskach nie spotkalem sie z takim negatywnym nastawieniem...

Dziwne, u nas sami proszą aby wszystko jak najszybciej pozałatwiac. Nawet dzwonią sprawdzając wniosek i mowią co trzeba donieść i informują że wysyłają pismo ale pismo idzie tyle ile idzie i chcą aby szybciej przybyć i uzupełnić czy braki czy też podpisać co trzeba aby jak najszybciej zakończyć cały ten PROW tamtej edycji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj