cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Piotrekkk    0

Podobno MGR ma być dla rolników którzy będą mieli przynajmniej 30 esu. Czym wiecej esu tym wieksze szanse na Dotacje. A więc moje pytanie ile wyjdzie mi czyli mojemu tacie esu przy gospodarstwie 40ha w tym 50 krów a razem 100sztuk bydła??? jak sie przelicza to esu. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

witak mam pytanie w tym roku chcę złożyć wniosek na nowy ciągnik na PROW czy moglibyście mi powiedzieć jakie kroki mam podjąc,jakie dokumenty,papiery,gdzie sie udać by sporządzić wniosek.jednym slowy od początku jak to wygląda! z góry dziękuję za informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

czyli zwrot na PROW jest 50% a nie 40?? I jeżeli brał bym ten ciągnik na PROW to nie moge skorzystać z Kredytu dla młodego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

zwrot jest 40-60% zaleznosci od wieku i ONW od kwoty netto oczywiscie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

ONW tzn?? no ja mam 18 lat więc moge liczyć na 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ONW czyli 1) obszary górskie - gdzie produkcja rolna jest utrudniona ze względu na

niekorzystne warunki klimatyczne i ukształtowanie terenu; do obszarów

górskich zalicza się gminy i obręby ewidencyjne, w których ponad połowa

użytków rolnych znajduje się na wysokości powyżej 500 m n.p.m.;

2) obszary nizinne - gdzie występują ograniczenia produktywności rolnictwa

związane z niską jakością gleb, niekorzystnymi warunkami klimatycznymi,

niekorzystnymi warunkami wodnymi, niesprzyjającą rzeźbą terenu oraz

wskaźnikiem demograficznym i znacznym udziałem ludności związanej z

rolnictwem;

3) obszary ze specyficznymi naturalnymi utrudnieniami - obejmują gminy i

obręby ewidencyjne rejonów podgórskich, które zostały wyznaczone na

potrzeby ustawy z dnia 15 listopada 1984 o podatku rolnym (Dz.U. z 1984 r.

Nr 52, poz. 268, z późn. zm.); co najmniej 50% powierzchni użytków rolnych

znajduje się powyżej 350 m n.p.m.

 

Jeśli to masz i nie masz przekroczone 40lat to masz 60% zwrotu od kwoty netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A gdzie można sie dowiedzieć czy moje pola leżą w obszerzę ONW bo mieszkam w terenie górzystym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Dokładnie jak kolega wyżej ma napisane

 

A co do zaliczek: Ci którzy mają już podpisane umowy muszą złożyć wniosek w ciągu 30 dni, od dnia 10maja, aby otrzymać zaliczkę.

Tu jest wszystko rozpisane, również ta gwarancja bankowa: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/na-finansowanie-niektorych-dzialaniach-z-prow-na-lata-2007-2013-beda-zaliczki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A gdy biore ciągnik na PROW to mogę tak że wziąść kredyt niskoprocentowy na młodego rolnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Na ten sam ciągnik lub tę samą maszynę nie możesz naraz wziąć kredytu MR i dostać części zwrotu z modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Macius

Nie możesz brać kredytu preferencyjnego i korzystać z Modernizacji.Jedno drógie wyklucza.

Albo jedno albo drugie .Można wziąść kredyt na modernizacje tylko że komercyjny 8-10% zależy ile wynegocjujesz w banku :) .

marcinzt323

Kolego nie dostaniesz rozrzutnik do obornika nie posiadając hodowli.

To tak jak byś chciał wybudować obore nie mając krów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Rozrzutnik dostanie nawet nie mając hodowli, bo obornik możesz sobie zawsze kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jak nie może wybudować obory nie mając krów?? Na to wychodzi ze najpierw musisz kupić krowy trzymać pod chmurką a potem oborę wybudować troche bezsensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a no nie można, zamierzając budować naszą oborę chcieliśmy na zwroty brać, ale w ODR nam powiedzieli że w takim przypadku tylko na sztuki które się posiada można oborę postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

ale jak młody rolnik to może zwiększać produkcję,chyba chciałeś MGR na ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no do bezsensu jak trzymasz np te bydło i masz je gdzie trzymac to nie budujesz dla nich drugiej obory :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

słuchaj ODR to napewno sie rozwiniesz :lol: To co oni mówia i jak jest faktycznie to 2 rózne historie. JAk masz takie pytania to najpierw do arimr i pytaj tam oni decyduja. ogólnie narzekaja ze mało budynków powstało bo kazdy tylko maszyny kupuje na prow, SPO i kiedys sapard. mysle ze maja 25szt krów smiało da rade przepchac obore na 50szt na prow. sa tam jakies ograniczenia ze musisz miec kwote ale to pewnie tak jak z moca ciagnika :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

chodziło o to że w dniu zakończenia inwestycji musiała by być cała obsada już a to wiązałoby się z dokupieniem jałówek (krów) a to dodatkowe i nie małe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc pisze tutaj.

Chcę skorzystać z PROW w tym roku (Modernizacja Gospodarstw Rolnych), projekt jaki chcę zrealizować to adaptacja budynku na tuczarnię świń (budynek 33x10m). W związku z tym mam pytanie jak wyglądają procedury przy modernizacji budynków, czy wymagane są zezwolenia i projekt budowlany, oraz jak to wygląda od strony ARiMR- jakie dokumenty są wymagane do wniosku. Słyszałem też że modernizacja budynku nie może spowodować zwiększenia produkcji zwierzęcej- czy jest to prawda??

A może łatwiej (od strony formalnej) byłoby budować nowy budynek od podstaw??

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam jestem w takiej sytuacji mianowice przejalem gospodarstwo zlozylem wniosek obszarowy osiagam zywotnosci ponad 6 esu jestem mlodym rolnikiem ktory jeszcze nie bral nigdy doplat czy nie bedzie problemu ze zlozeniem wniosku na modernizacje w najblizszym czasie??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolch    0

na stronie ARiMR podana jest informacja że można składać wniosek o zaliczkę na finansowanie działania modernizacja gospodarstw. wie ktoś gdzie można znaleźć formularz tego wniosku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A na wybudowanie wiaty i utwardzenie podwórza ile procent zwracają?? I co trzeba spełniać żeby to otrzymać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj