cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Harmonogram naborów wniosków o udzielenie wsparcia z PROW 2007-13 w 2010 roku przedstawia się następująco:

 

W II kwartale 2010 roku ARiMR przeprowadzi nabory wniosków w ramach działań:

 

- Korzystanie z usług doradczych,

- Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,

- Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

 

W trzecim kwartale 2010 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków na następujące działania:

 

- Ułatwianie startu młodym rolnikom,

- Renty strukturalne.

 

A od 1 czerwca do 2 sierpnia br. przyjmowane będą wnioski o przyznanie pomocy na "Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesienie gruntów innych niż rolne".

 

Z kolei na przełomie trzeciego i czwartego kwartału Agencja przewiduje nabór wniosków na działania :

 

- Modernizacja gospodarstw rolnych,

- Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej,

- Poprawa i rozwój infrastruktury rolnictwa i leśnictwa.

 

We wrześniu 2010 roku będzie można składać wnioski na działanie:

 

- Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej.

 

Przez cały czas ARiMR przyjmuje wnioski na następujące działania:

 

- Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności,

- Grupy producentów rolnych,

- Pomoc Techniczna.

;)

 

Patrząc na ten harmonogram to chcąc kupic ciągnik wniosek moge złozyc dopiero w 3 kwartale tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Witam czy jest możliwość wzięcia ładowarki teleskopowej na prow posiadając 50 sztuk krów dojnych a razem 100 sztuk bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Według tego harmonogramu musimy poczekać do III- IV kwartału tego roku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

lukas84

to z twojego posta wynika że ja mając 20 ha, mógłbym wymienić swoją starą ładowarkę na nową;) mając 30 krów i 40 jałowizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Akurat jest dokładnie odwrotnie, niż piszesz w przypadku Różnicowania i transportu akurat było odwołanie do przepisów unijnych w których jest zakaz wspierania transportu za pomocą pomocy de minimis.

A w tym przypadku na przepisy unijne raczej bym nie liczył te rozporządzenia określają ogólne zasady, które państwo członkowski ma prawo uszczegółowić i tu mamy taki przypadek. W Polsce zdecydowano, że samochody nie mogą być finansowane i to właściwie kończy dyskusję, ale może Sąd Administracyjny stwierdzi co innego, ale szczerze powiedziawszy mocno wątpię.

 

działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" nie jest pomocą de minimis, a brak wsparcia dla transportu nie wynikał z rozporządzenia, uszczegółowienie przepisów może nastąpić ale nie może powodować naruszenia przepisów WE, natomiast regulacje na poziomie procedur, do których wnioskodawcy nie mają dostępu są co najmniej chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

witam mam pytanie czy na różnicowanie to trzeba samemu wziąć kredyt i puzniej zwrócą te 50% czy to oni załatwiają te kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" nie jest pomocą de minimis, a brak wsparcia dla transportu nie wynikał z rozporządzenia

Akurat jest taką pomocą, każdy podpisujący umowę dostaje zaświadczenie z informacją, że jest to pomoc de minimis i kwotą przeliczoną na euro. Dlatego zakup środków transportu nie mógł być wspierany, co wynikało z przepisów unijnych a nie z procedur ARiMR. Właśnie przyznanie takiej pomocy stanowiłoby naruszenie przepisów unijnych i duże problemy w razie kontroli przez służby UE.

Jedno co się zgadzam, że na początku nie było to jasno określone, ale wszyscy zainteresowani dostali możliwość zmiany wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6330    0

Np. Jak wezme sprzet na kwotę 200tys to oni mi zwrócą tylko te 100tys i vat odlicza to mi zostanie do oddania jakies 50tys??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie zwrot jest od kwoty netto. czyli kupujesz za 200brutto to w tej sumie masz około 40tys vatu a zwrot bedzie 50% od 160tys czyli własnej kasy musisz miec 80tys


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

czy kupując maszyny na PROW musze teraz prowadzić ewidencje zabiegów agrotechnicznych? Przed chwilka był sąsiad i mowił ze trzeba takie cos prowadzic, ja tylko prowadzę ewidencję zabiegów SOR. Nie jestem w programie rolno-środowiskowym ani żadnym innym... Jesli ktoś wie jak to jest to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

czy jest możliwe dogadanie się z dealerem że wezmę od niego maszyny na prow a zapłacę połowę teraz a resztę jak mi zwrócą z prow?

wiem że najlepiej byłoby sie spytać dealera ale chciałbym wiedzieć czy ktoś z was brał w taki sposób maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tylko sprawa delera ale mało prawdopodobne od tego sa banki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

wiem, że jeśli kupuję maszyny nowe to można na modernizację wziąć kredyt chyba 2%, a jeżeli biorę maszyny na prow to mogę skorzystać z tego samego kredytu 2%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie tylko pomostowy koło 9-10% w sumie z prowizja


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

czy jest możliwe dogadanie się z dealerem że wezmę od niego maszyny na prow a zapłacę połowę teraz a resztę jak mi zwrócą z prow?

wiem że najlepiej byłoby sie spytać dealera ale chciałbym wiedzieć czy ktoś z was brał w taki sposób maszyny?

 

 

żeby złożyć wniosek o płatność musisz mieć zapłacona całość kwoty za maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Mam pytanie czy ktoś z was budował oborę na modernizację ?? Ciężko jest ?;) Warto się w to pchać ?


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gemini    0

Witam. Obecnie Ciekawi mnie czy istnieją jeszcze jakies szybkie kursy doszkalające tak jak to było kiedyś takie np: 2 miesieczne w celu zdobycia wymaganego papierka do wniosku MGR ? Przechodzi jecze coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

Może ktoś wie...

można postawić hale stalową ( z przeznaczeniem na magazyn i jako wiata) na program modernizację ?

czy tylko można zmodernizować?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mozna postawic ale magazyn na zboze, słome i siano ale nie wiate czy garaz


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie musze przyznac ze ARiMR Toruń mie zaskoczyła miesiac po złozeniu wniosku o platnosc i kasa jest juz na koncie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj