cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

o kontroli musisz byc powiadomiony telefonicznie wczesnij. jesli termin nie bedzie cio pasował to mozesz cos wymyslec i pszesunac o kilka dni powiedzmy jakis wyjazd czy cpos w tym stylu wystrczy faks z takim oswiadczeniem. Konteroluja tylko te maszyny które kupiłes tzn sprawdzaja roczniki produkcji i numery seryjne maszyn i czy zgadzaja sie te dane z fakturami i top tyle :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy już ktoś pytał ,ale czy może mi ktoś odpowiedzieć jaką moc ciągników agencja bierzę pod uwage tą z ISO czy ECE?Czy bierze wyłącznie to co napisze dealer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Oni nie wiedzą co to jest....haha :P, a wogóle moc netto, czy brutto... :D

Pare stron prędzej było o tym pisane... Tak wogóle to liczy się tylko papier, ile na nim jest, z tego co wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Terminy składania wniosków w ramach PROW w 2010 roku :P

http://www.agrofoto.pl/artykul-terminy-skladania-wnioskow-w-ramach-prow-2010-r-157204.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

o kontroli musisz byc powiadomiony telefonicznie wczesnij. jesli termin nie bedzie cio pasował to mozesz cos wymyslec i pszesunac o kilka dni powiedzmy jakis wyjazd czy cpos w tym stylu wystrczy faks z takim oswiadczeniem. Konteroluja tylko te maszyny które kupiłes tzn sprawdzaja roczniki produkcji i numery seryjne maszyn i czy zgadzaja sie te dane z fakturami i top tyle :lol:

Jak nie masz hodowli to może i tak, ale jak jest hodowla to mogą budynki mierzyć (u kolegi nie dawno oborę mierzyli). Według mnie te kontrole to pic na wodę, jednemu tylko maszyny sprawdzą a u innego do byle czego się przyczepią, podobnie jak z mierzeniem pól na dopłaty do mnie przyjechali i 2 działki zmierzyli ,a u sąsiada wszystkie działki dokładnie mierzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

u brata oprócz maszyn mierzyli budynki (nie wszystkie)i doczepili się do schładzalnika do mleka:)ale to takich głupot się czasem czepiają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

a ja mam pytanie czy mając hodowlę to aby złożyć wniosek na zakup nowych maszyn musiałbym najpierw zmodernizować oborę? bo teraz w oborze mam nie wymiarowe stanowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy wniosku jeśli nie miał bym ha na daną moc to czy liczy się ESU gospodarstwa.

Bo nie wiem jakiej mocy max moglibyśmy wsiąść na 25 ha ??

ESU nie jest małe bo mamy produkcję sadowniczą na części gosp.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja też mam niewymiarowe stanowiska... Jeżeli będziesz skłdał wniosek, to potrzebny Ci będzie dobrostan... Z weterynarii przyjadą i wystawią papierek, oczywiście musi się wszystko zgadzać... A czy przejdzie to zależy w dużej mierze od sprawdzającego :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

koledzy mam pytanie czy mam jakies szanse na dofinansowanie na n owy kombajn na gospodarstwo okm 40 ha bo nie wiem czy czekac na przyjmowan ie wnioskow a puzniej na podpisanie umowy czy kupic sobie na kredyt mlody rolnik i troche gotowki . czy komus z wasd na podobnym areale przyznali ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na 40ha to raczej nie realne z tego co sie słychy. a jesli juz to jakies małe gówienko by przyznal.

Co do kontroli dobrostanu to jest tak weterynaraia ma ci wystawic zaswiadczenie chyba ze nie spełniasz :lol: A przy zakupie maszyn to nic podczs kontroli nie mierza!!!! Chyba ze robiło sie jakas modernizacje budynków lub inna budowalnke to wtedy do wniosku trzeba dołączyc mapke ( rzut przyziemia i tam musi byc narysowane kazde stanowsko scianki itd. ALe jesli kupuje sie tylko maszyny to takiej mapki nie trzeba robic i nie maja sie do czego czepic bo nie maja odnosnika ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

a jeśli mam stanowiska od 105 do 115 szerokości i 150-160 długości to dobrostan może być spełniony? szambo i płytę gnojową mam( tylko nie mam na to żadnych papierów) i ilość okien też mam spełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Mój wujek ma 45 ha i podpisał już umowę i czeka na pieniążki a kombajn jaki będzie brał to właśnie JD 1470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak uzasadnił taki kombjan na te 45ha ?? moze usługi - róznicowanie a nie MGR


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

wydaje mi się że wpisał w wnosku że będzie tym kombajnem kosił na usługach no i dostał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to po co piszesz ile ma ha ?? On wziałna 99% na tzw usługi z programu "róznicowanie dziłalnosci w kierunku nie rolniczym" a nie z MGR o ktróy pytał kolega i do takie kombajnu musiałby miec pewnie koło 100ha :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

 

Co do kontroli dobrostanu to jest tak weterynaraia ma ci wystawic zaswiadczenie chyba ze nie spełniasz :P A przy zakupie maszyn to nic podczs kontroli nie mierza!!!!

 

Z tym mierzeniem to zależy na jakiego urzędasa trafisz, u jednego rolnika u mnie w wiosce mierzyli nawet okna w oborze i wyszło trochę za mało to w drzwiach wstawił plexe, a brał tylko maszyny. Tutaj jest loteria jednemu wystarczy papierek z weterynarii a drugi będzie z metrówką biegał i szukał dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

W takim razie powinni mieć pretensje do weterynarii że uznali dobrostan.... Czy nie? Ale z reguły tylko maszyny sprawdzają, no ale jeżeli ma ktos pecha... Im nigdy nie dogodzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

a jeśli mam stanowiska od 105 do 115 szerokości i 150-160 długości to dobrostan może być spełniony? szambo i płytę gnojową mam( tylko nie mam na to żadnych papierów) i ilość okien też mam spełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

no to po co piszesz ile ma ha ?? On wziałna 99% na tzw usługi z programu "róznicowanie dziłalnosci w kierunku nie rolniczym" a nie z MGR o ktróy pytał kolega i do takie kombajnu musiałby miec pewnie koło 100ha :P

Witam Bialy2005 unas tez jeden wzioł nowy kombajn new holland na 52ha na prow uzasadnił zw w okolicy jest mało kombajnow i niema czym kosic ale to jestg pikus moj kuzyn na 9ha dostał prase tylko musiał od znajomych takie oswiadczenia ze kupuje odnich słome


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale na te 52 ha to nie dostał czegos duzego tylko jakis mały pewnie koło 100KM. A na usługi to kupujesz jaki chcesz :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj