cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

waldus11    1

Właśnie problem polega na tym, że nie mam możliwienia zrobienia fikcyjnej dzierżawy, ponieważ u nas jest bardzo duże rozdrobnienie gospodarstw, i jest tylko kilka gospodarstw mających po 10ha, a jak wiadomo takie gospodarstwo nie zgodzi się na podpisanie umowy dzierżawy na 10 lat...

A opcja ze świadczeniem usług dla innych gospodarstw też nie wchodzi w grę, ponieważ żeby świadczyć legalnie usługi to gospodarstwo rolne trzeba zarejestrować jako firmę usługową, a środki z MGR nie są przeznaczone dla firm....

Więc dalej jestem w punkcie wyjścia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Właśnie problem polega na tym, że nie mam możliwienia zrobienia fikcyjnej dzierżawy, ponieważ u nas jest bardzo duże rozdrobnienie gospodarstw, i jest tylko kilka gospodarstw mających po 10ha, a jak wiadomo takie gospodarstwo nie zgodzi się na podpisanie umowy dzierżawy na 10 lat...

A opcja ze świadczeniem usług dla innych gospodarstw też nie wchodzi w grę, ponieważ żeby świadczyć legalnie usługi to gospodarstwo rolne trzeba zarejestrować jako firmę usługową, a środki z MGR nie są przeznaczone dla firm....

Więc dalej jestem w punkcie wyjścia....

możesz spróbować uzasadnić tym że masz teren pofałdowany lub podgórski i że kombajn jest z szarpaczem do słomy to na tym uzyskać powinieneś z 35% upustu na hektarach ściągni sobie ze strony agencji plik kryteria doboru maszyn to powinno ci pomóc Mój odnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Dzięki za plik, bo go szukałem i nie moglem znaleźć...

Według tych kryteriów wychodzi, że kombajn może mieć pomiędzy 90-100kW..

A potrzebne jest 125..:/

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, żeby z tego wybrnąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Moim zdaniem to wogóle dobrze że chcą z tobą rozmawiać o zakupie kombajnu. Lepiej wstaw jako parametr szerokość hedra do 4m albo i mniej, a jeśli to nie wystarczy obiż moc do 150kM i dobrze wszystko uzasadnij dodatkowymi niekorzystnymi warunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

29marca minie równe 3 miesiące po złożeniu wniosku o płatność. Przeszedłem już kontrole i zlecenie do warszawki poszło 17 marca i na razie kasy jak nie widać tak nie widać. W sumie to jeszcze w poniedziałek mają ostatni dzień na przelanie kasy w terminie, ale zaczynam się coraz bardziej niepokoić. Czy komuś spóźnili się z wypłata kasy i dlaczego??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Według mnie to jest jakaś możliwość z tym kombajnem, bo jak u nas brakowało do prasy zwijającej 10 ha, bo mieliśmy prawie nową kostkę, to nie chcieli tej przyznać, to napisaliśmy umowę z wujkiem, że będziemy na jego polach prasować i brać słomę i przeszło. Dlatego i ty musisz dobrze pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

bierz co dają ja bym się nie zastanawiał a za 5 lat go sprzedasz i kupisz sobie większy a ile ma kosztować twój kąbain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to inna historia bo słome mozesz zbierac od innych rolników bo masz swojeje za mała, ale kosic to juz raczej nie ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My mieliśmy zwrot z agencji w grudniu maszyny kupiliśmy w październiku czyli 2 miechy ;[

waldus11

Jaka jest ekonomia kupienia nowego kombajnu na 43ha.Według mnie jest to nieciekawy pomysł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oj 43 ma swojego udukumentowanego a sa jescze usługi ;[

Wiem po sobie ze swojego niby za mało na nowy kombajn bo jakies 45ha pod kose ale na usługach kolejne 100ha co daje juz ładny areał i do tej pory walcze z tym bizonkiem i nie jest to miłe doswiadczenie ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

a można napisać dwa wnioski na modernizacje że jak jeden odrzucą z kąbainem a drugi na maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w tym naborze juz nie mozna było. Bo w poprzednim tak robili.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dzięki za plik, bo go szukałem i nie moglem znaleźć...

Według tych kryteriów wychodzi, że kombajn może mieć pomiędzy 90-100kW..

A potrzebne jest 125..:/

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, żeby z tego wybrnąć??

 

Trochę za późno na to myślenie.

Ja wpisałem ciągnik za ponad 150 tys netto.

Zmieniłem na tańszy ale o większej mocy przy pomocy aneksu.

Gdybyś przy składaniu wniosku wpisał najdroższy kombajn który łapie się pod Twoje gospodarstwo (dziwię się że przy 43ha możesz się ubiegać o kombajn) ale zgodny z parametrami arimr a później zrobił aneks na kombajn tańszy ale np z szerszym hederem, silnikiem o większej mocy itp ale tańszym niż ten w pierwszym wniosku to poszliby tobie na rękę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Dzieki koledzy za informacje. Prawdobodobnie faktycznie istnieje mozliwosc zakupu koparko ladowarki jako dzialanosc nierolnicza ale jak narazie to nie jestem na KRUS wiec i tak niema co marzyc. Trzeba troche ziemi wziasc i sie za KRUS owac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

witam

nie orientujecie się czy w latach 2014-20xx też będzie coś w rodzaju PROW

pytam się bo teraz biorę ciągnik większy 100km a za jakiś czas chciałbym wziąć ciągnik pomocniczy i zastanawiam się czy składać wniosek teraz(we wrześniu) czy zaczekać 3 lata

bardziej pasowało by mi poczekać

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

bialy2005

U mnie większość rolników ma swój kombajn .Ale jak w sezonie obskoczy ponad 100ha ,no to już zmienia kolej rzeczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Tak jak pisałem udokumentowanych jest 43 ha, a razem (z nieudokumentowanymi dzierżawami) do koszenia mamy ok 80ha swojego + trochę sąsiadom...

Ja osobiście to widzę ekonomię zakupu tej maszyny, tym bardziej, że spora część pieniędzy zostaje zwrócona....

Pomyśl logicznie: 50% zwrotu + 22% vat = 72%

Czyli nowy kombajn w cenie 10 letniego używanego, który skosił duuużo ha i tak do końca przy kupnie nie dowiesz się co w nim dokładnie siedzi...

I chyba wszyscy widzą, że zakup jest uzasadniony.... pewnie już nigdy nie będzie możliwości zakupu nowej maszyny za takie pieniądze, więc póki jest możliwość to należy korzystać z tych środków!!!!!

I dlatego póki mam jeszcze czas to trzeba coś wykombinować żeby to przeszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Prow zwraca tylko koszty netto wiec troche dziwny przelicznik od uzywanego kombajnu tez jest zwtrot vat jesli vatowcem jesteś. Ale fakt okazja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

waldus11

To trzeba było pisać od razu. ;[ Myśle że na Modernizacje będzie Ci ciężko wziąść kombajn ,ale próbował bym na Zróżnicowanie.Użytkownik pawelop14 brał na Zróżnicowanie więc pogadaj z nim-http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&img=151939&total=17&st=10 :( Mój kolega chciał wziąść na Modernizacje Claasa Mediona 310 na 60ha i nie dostał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

A powiedzcie jak to jest z odległościami,mam wąskie i krótkie siedlisko,

niebędą sie czepiać,stara obora troche przerobiona,brak płyty(już niepotrzebna)

,są szanse bardzo sie czepiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatru    3

Witam

 

Interesuje mnie zakup ciągnika. Mam 10 ha na swojego bez żadnej produkcji bo resztę ma Ojciec. jak ciągnik mógłbym dostać na ten areał. do tego planuje jeszcze jakiś siewnik i rozsiewacz. A może wiecie gdzie mam szukać kalkulatora do obliczania ile km na ha itp.

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

Witam

 

Interesuje mnie zakup ciągnika. Mam 10 ha na swojego bez żadnej produkcji bo resztę ma Ojciec. jak ciągnik mógłbym dostać na ten areał. do tego planuje jeszcze jakiś siewnik i rozsiewacz. A może wiecie gdzie mam szukać kalkulatora do obliczania ile km na ha itp.

 

z góry dzięki

 

na poprzedniej stronie w poście HUBERTA22 masz link do kalkulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

witam

nie orientujecie się czy w latach 2014-20xx też będzie coś w rodzaju PROW

pytam się bo teraz biorę ciągnik większy 100km a za jakiś czas chciałbym wziąć ciągnik pomocniczy i zastanawiam się czy składać wniosek teraz(we wrześniu) czy zaczekać 3 lata

bardziej pasowało by mi poczekać

z góry dzięki za odpowiedź

ja nie czeka chce pisać wniosek w tym roku ale pisać termin realizacji 2013 albo przejdzie albo nie ;)

 

w tym naborze juz nie mozna było. Bo w poprzednim tak robili.

a w następnym nie wiesz czy tak będzie czasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

nie orientujecie się czy można przy najblizszym naborze złozyć wniosek i po dzielić go na dwa etapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, mam 35h w tym 11h dzierżawy która kończy się za rok, czyli będzie 24h bo raczej dzierżawy nie przedłużam bo słaba ziemia jest, prowadze też hodowle trzody chlewnej ok.300 tuczników na rok , posiadam u3512 ma 14lat i c330 która ma 34lata i mam pytanie czy przysługiwałby mi ciągnik o mocy 80-90km na te 24h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj