cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

pioter    46

mocno przesadzona jest ta różnica w cenie...

 

co do PROW to poprawki do wniosku o płatność złożone i pieniądze mają być na koniec kwietnia, bo przelewy robią na koniec miesiąca, podobno do kontroli nie zostałem wylosowany.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Też mnie zdziwiła ta cena i dlatego też poruszyłem ten temat, i zapytałem co myślicie... pzdr


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie dzis była kontrola ;) Poszło pomyslnie w sumie byli tez wczoraj ale prasa nie dojechała i dzis przyjechali jeszcze raz bo prasa dotarła o 22 wczoraj ;[ Ogólnie ta kontrola to pic na wode :( ale dopatrzyli sie jednego szczegóło o którym nie wiedziłęm ( oporyskiwacz i agregat był fakturowany w lutym 2010 a produkowane 2009 i na fgakturze sie pomyli i wpisali produkcje 2010. musze note korygujaca wystawic i bedzie git. powiedzieli ze 2 tygodnie i bedzie kasa na koncie.

 

Fajnie mierzyli plac manewrowy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

czy ktoś może wie coś nowego co ślychać w wielkopolsce chodzi mi głównie czy starczy kasy dla wszystkich?z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega skasował treści które mogły wpłynąć źle na nas samych więc i ja modyfikuję ten post żeby ukryć problem skutecznie;)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Powiem ci że w naszym województwie kontrola jest bardzo drobiazgowa, u mnie do pomiaru musiałem odsnieżyć kawał palcu. Pomiar odbywał się dalmierzem laserowym, mogłeś tego nie zauważyć.

Tak więc pracownicy ARiMR podchodzą do kontroli poważnie i fachowo, nieraz na nasze nieszczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Hej mam pytanie. Ile mniej więcej trzeba czekać od złożenia wniosku o zwrot do dostania kasy?? Jak to u was wyglądało?? ;)


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie to wygladało całkim inaczej ;) juz nie bede wypisywał jak ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Też w tym tygodniu zawiozłem poprawki do wniosku o płatność a wniosek składałem w połowie marca pieniądze maja być podobno do końca kwietnia,bo nie zostałem wytypowany do kontroli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

U mnie dzis była kontrola ;[ Poszło pomyslnie w sumie byli tez wczoraj ale prasa nie dojechała i dzis przyjechali jeszcze raz bo prasa dotarła o 22 wczoraj :( Ogólnie ta kontrola to pic na wode :) ale dopatrzyli sie jednego szczegóło o którym nie wiedziłęm ( oporyskiwacz i agregat był fakturowany w lutym 2010 a produkowane 2009 i na fgakturze sie pomyli i wpisali produkcje 2010. musze note korygujaca wystawic i bedzie git. powiedzieli ze 2 tygodnie i bedzie kasa na koncie.

Skąd ja to znam ;)

Ja miałem to szczęście że zauważyłem i dostałem nową fakturę zanim złożyłem dokumenty do ARiMR;)

Kobitka z ARiMR mnie pocieszyła bo jak dosłałem w tym tygodniu ostatnią rzecz to powiedziała że wniosek poszedł do realizacji i kasę dostanę w ciągu miesiąca. Oby miała racje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Witam

Mam problem takiego typu, że udokumentowane na wniosku mam 43ha i chcę kupić kombajn o mocy 180KM, i dzisiaj bylem zanieść do agencji poprawki i pani powiedziała, że według ich wytycznych żeby dostać taki kombajn potrzebujemy jeszcze 30ha.

A u nas nie ma możliwości wykombinowania tych 30ha...

Pytanie polega na tym, czy jest jakaś furtka aby obejść te ich śmieszne wytyczne i mimo tego co pani mówiła dostać dofinansowanie na taki kombajn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

z tym może być problem, musisz jakieś pisemka wysyłać, uzasadnienie dlaczego o takiej mocy kombajn a nie inny, a najlepiej jest pogadać z dyrektorem oddziału zawsze lepiej się idzie dogadać niż z tą osobą która ci rozpatruje wniosek, a obejść chyba tego nie obejdziesz, no ale musisz próbować wszystkiego.. Pozdro... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Witam

Mam problem takiego typu, że udokumentowane na wniosku mam 43ha i chcę kupić kombajn o mocy 180KM, i dzisiaj bylem zanieść do agencji poprawki i pani powiedziała, że według ich wytycznych żeby dostać taki kombajn potrzebujemy jeszcze 30ha.

A u nas nie ma możliwości wykombinowania tych 30ha...

Pytanie polega na tym, czy jest jakaś furtka aby obejść te ich śmieszne wytyczne i mimo tego co pani mówiła dostać dofinansowanie na taki kombajn??

jest furtka możesz podpisać umowy z sąsiadami że będziesz im robić usługi i tak ci dojdą ich hektary ale było by dobrze jak byś zapytał się w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

z tego co się orientuję, to możesz robić usługi i kupić w tym celu maszynę, ale musisz mieć działalność i płacić podwójne ubezpieczenie KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Koledzy wiecie może ile zostało wykorzystane pieniędzy na modernizacje gospodarstw rolnych w łódzkim i ile zostanie pieniędzy na kolejny nabór w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

MGR to nie róznicowanie i tu usługi nie wchodza w rachube. Jedynie haktary na które bierzesz badz bedziesz brał w tym roku. Takze kombinuj cos z teoretycznym uzasadnieniem i skołuj z 10ha to moze pójda na reke.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

musi brac dopłaty przez 5 lat na ta dzierzawe to jedyna opcja z dodaniem ziemi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a znając ludzi to trzeba zawrzeć umowę pisemną i to minimum na 5 lat bo to jest 5 lat od dokonania płatności ostatecznej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

ludzie mam problem a raczej pytanie chodzi o to ze mam brać traktor z PROW wniosek złozyłem rok temu chyba w kwietniu.

termin rozliczenie mam do 15 kwietnia ale myślałem ze w ciągu 3 miesięcy ściągnął mi traktor ale jakoś jeszcze go nie widać;)

co gdy się spóźnie z rozliczeniem?gdy traktor nie dotrze?co zrobi agencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

niby na 5 lat ale wydzierżaw ziemie od sąsiada na 5 lat on niech ją uprawia niech na niej wszystko robi i sprawa załatwiona a agencja i tak nie da rady sprawdzić kto ją uprawia ;)

 

ludzie mam problem a raczej pytanie chodzi o to ze mam brać traktor z PROW wniosek złozyłem rok temu chyba w kwietniu.

termin rozliczenie mam do 15 kwietnia ale myślałem ze w ciągu 3 miesięcy ściągnął mi traktor ale jakoś jeszcze go nie widać;[

co gdy się spóźnie z rozliczeniem?gdy traktor nie dotrze?co zrobi agencja?

na twoim miejscu pisał bym aneks do agencji o przedłużenie terminu realizacji ja byłem zmuszony pisać już dwa razy i nie było z tym problemów pozdrawiwm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj