cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    316

Dokładnie, podpisujesz np dziś umowę i dziś składasz podanie z ofertami o zmianę sprzętu.

Ja zmieniłem sprzęt tydzień po podpisaniu umowy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

I jak nie miałeś problemów na to co chciałeś to zmienili tobie?

Zmieniałeś może na ciągnik o większej mocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Zmieniałem:

- siewnik z 3 metrowego mechanicznego na 4 metrowy pneumatyczny,

- ciągnik z NH T5020 (72KM) na Belarus 952.3 (90KM).

Zero problemów bo Belarus był dużo tańszy niż NH. Ciągnik zmieniałem bo łączyłem etapy bo pierwotnie faktycznie miał być NH ale za 3 lata, jednak zrezygnowałem z niego. Zobaczy się czy była to dobra czy zła decyzja :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

nikita ja bym nie kópił belerusa miałem już to padło leciał olej wszędzie podnośnik szajs a przodni napęd wysiadł już po roku,w ubiegłym roku kópiłem zetora proxime 85 statek jak nie wiem zetor może i troche spali ale nie popuści przy żadnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

1. przepuść to przez słownik to porozmawiamy :(

2. co Twoja wypowiedz ma wspólnego tym tematem? Ja tylko podałem że zmieniłem traktor z mniejszej mocy na większej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

nikita moja odpowiedz ma dużo wspulnego z twiom tematem,ale ty nie możesz się pogodzić się z tym że kupiłeś ruski szajs.ale dobra spoko jeżeli cię tym uraziłem to sory.

 

może wie ktoś coś nowego co się dzieje w wielkopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jak dbasz tak masz.

W WLKP numer 35XX juz poprawki składane.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

lukas84

Trochę mnie irytują bezpodstawne opinie na temat ciągników (tu MTZ`a) ludzi, którzy nie mieli z takim do czynienia i być może nie widzieli na oczy. Ja mam MTZ-82 i nie narzekam.

 

Nikita_Bennet

Bardzo dobrą decyzję podjąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Każdy sprzęt jest dobry do puki nie zacznie sie psuc, dziwie sie niektórym co chcą kupowac samochód osobowy i nie chcą tego lub tamtego bo części zamienne są drogie, przecież nie kupują tego samochodu zeby go ciagle naprawieć, znajomy kupił jakiś samochód nawet nie wiem jaka to marka (jedyna w rejonie) stary 20 letni, i juz 10 lat nim jeździ i nic nie naprawiał tylko olej i paski wyminia i jazda. Przeważnie krytykują ci co nie mieli z ta marką do czynienia. Tak jak z gazem do samochodu, ja załozyłem w ciagu roku mi sie zwróciło (bo przejechałem ponad 20tys. km) a teraz od 3 lat tylko jestem na +, nic do tej pory mi sie z samochodem nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

mam jeszcze jedno pytanie. W kwietniu jak był nabór na PROW złozyłem ofertę na opryskiwacz z Pilmetu 1600/15 za 35 tyś, miesiąc temu zamieniłem wartości maszyn i robiłem aneks na przyspieszenie płatności, opryskiwacz zmieniłem na Burego 1500/15, teraz ogladałem i w sunie trochę sie napaliłem na Stanimpex ale oni robią 1700l, nie chcę znów robić aneksu, muszę brać Burego? czy mogę wziąść tego Stanimpexu, rozmawiałem z nimi i mogą papierowo zrobić że będzie 1500l. Jak daleko i jak bardzo dociekliwi moga być urzędnicy na kontroli? Mogą być z tego powodu jakieś kłopoty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli na tabliczce, zbiorniku i w papierach przegladu i reszty bedziesz miał 1500l to powinno przejsc :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

A jak jest z podpisywaniem umów w WLKP.Który nr i mniej więcej po której poprawce już podpisał???Bo ja mam nr 23XX i na początku marca była 3 poprawka i narazie cisza........Mam nadzieje że to była ostatnia poprawka,bo to było tylko uzasadnienie kupna kilka sprzętów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Arturmen4

W sumie możesz mieć z tym problem. Pozostaje tylko zrobić aneks. Ja chciałem zmienić Krukowiaka 1500l na Pilmeta 1600l to kazali mi robić aneks (ostatecznie nie zmieniłem). Chciałem również zmienić zestaw uprawowo siewny- chciałem zrezygnować z siewnika gdyż posiadam 2 (no już 1 przedwczoraj sprzedałem) i wziąść sam agregat to nie było takiej możliwości. Powiedzieli mi, że tak jak wpisane we wniosku (np. belka 15 m, zbiornik 1500l) to tak musi być. Aczkolwiek słyszałem, że były przypadki o zmianie maszyn na inne. Ja również nie miałem problemu żeby z agregatu 6 m "zrobić" wersję 3 metrową :) , lecz przy kontroli byłyby poważne problemy.

Aha zmiana na większy (tu opryskiwacz) wiąże się także z problemami, gdyż zależne jest to od ilości posiadanego areału. Na mniejszy nie ma problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

ja na winiosku miałem brone talerzuwą UG CUT xl 3,2 i zmieniam na Aresa Twix 3m i dorzucam do wniosku jeszcze rozrzutnik Tytan 8 plus i ze wstępnych rozmów z prowadzącą wniosek moje uzdadanienia w aneksach wystarczą do tego sprzętu, A co do samego opryskiwacza to jeżeli w papierach, na tabliczce i fakturze będzie 1500l a w rzeczywistość więcej to niby jak mają to sprawdzić ?? będą wode lać do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

No raczej jest podziałka na opryskiwaczu no nie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a we wniosku nie kazali wam wpisać przedziału pojemności?

w rozsiewaczu miałem wpisać przedział od 650 do 750 a kumpel wpisał 700-900 litrów i przeszło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunioo    2

Witam

Koledzy mam pytanie czy istnieje mozliwosc zakupu koparko ladowarki z PROW i ewentualnie jak to wyglada.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Nikita_Bennet

We wniosku nikt mi nic nie kazał. Wpisywałem konktetny model maszyny, pojemność, szerokość itd.

 

marunioo

O takim czymś jeszcze nie słyszałem. Według mnie nie przejdzie, gdyż nie jest to maszyna rolnicza (tylko przemysłowa), ale lepiej popytać się w ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a to mało kolego wiesz. Bo własnie wpisywanie przedziałow i jak najbardziej ogólne parametry maszyn to podstawa zeby pózniej przy zakupie miec jakies pole manewru. ja przy kazdej maszynie miałem przedziały poza siewnikiem i agrgatem. np. ciagnik 110-140KM, dmuchawa 10-20t, prasa szerokosc roboicza 1,8-2,1m itd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja mam takie pytanie, czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa zakupu np.: ciagnika rolniczego za granica, przykladowo u dealera w niemaczech. Wiem ze mozna kupic za granica, ale jak to wyglada z bliska?


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Witam

Koledzy mam pytanie czy istnieje mozliwosc zakupu koparko ladowarki z PROW i ewentualnie jak to wyglada.

Pozdrawiam

 

Jasne ze wezmiesz na PROW koparko ladowarke - z programu "Różnicowanie w kierunku działalnosci nierolniczej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Ja mam takie pytanie, czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa zakupu np.: ciagnika rolniczego za granica, przykladowo u dealera w niemaczech. Wiem ze mozna kupic za granica, ale jak to wyglada z bliska?

nie wiem jak to wygląda ale moim zdaniem to proste bierzesz kredyt w euro chyba że masz swoją kasę to kredyt ci nie jest potrzebny. jedziesz do Niemczech kupujesz bierzesz wszystkie potrzebne papiery faktury itd. sprowadzasz go idziesz do tłumacza on tłumaczy papiery potem opłacić cło rejestracja itd na końcu bierzesz przetłumaczone papiery i składasz je w agencji.ale moim zdaniem to nie warto transport kosztuje cło tłumaczeni papierów to kosztuje i to nie mało a zanim załatwisz te wszystkie rzeczy to procent kredytu nabije ci nie małą sumę więc lepiej poszukać dilera u nas w Polsce i kupić maszyny w euro lub frankach al jest zawsze ryzyko że kursy walut pójdą w górę mam nadzieje że pomogłem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

W jakim kraju chcesz kupić, bo raczej nie w europie zachodniej. Wejdź na giełdę używanych to zobaczysz że nawet popokazowe i bez gwarancji są sporo droższe niż u nas fabrycznie nowe. Acha jeszcze dochodzi homologacja, jeśli za granicą kupisz nowy, nie dotyczy to używanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

U nas jeden kupił JD 150KM nowego... za 104tys Euro i mówił ze w niemczech takiego samego za 64 tys dostaniesz... (nie wiem czy to do końca prawda ale ma tam rodzinę to pewnie sprawdzał, ale nie wiem dlaczego tam nie kupił jak już wiedział że jest taka różńica)

 

Dealerzy w polsce wiedzą że unia daje nam 50% więc zawyżają ceny i czerpią na nas zyski, a nam procent w banku rośnie... :/ dlatego zastanawiam się nad zakupem ciągnika za granicą, chyba najprawdopodobniej w niemczech, zobaczę co tam dealer powie, bo to jest najprawdopodobniejsze.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj