cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

tzn?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Przed wczoraj przyszły do nas poprawki (śląskie nr.: 4XX) i mam już dla was dzisiaj pytanie w tej sprawie...

 

Pani która prowadzi mój wniosek zaznaczyła w Planie Rozwoju Gospodarstwa nam rubrykę dotyczącą Produkcji roślinnej w tabeli 1.2

Kupujemy ciągnik (znaczy sie chcemy) i w tabeli mamy zaznaczone:

 

*zmniejszenie kosztów produkcji, oraz *inne, jakie: ochrona środowiska (mniejsza emisja spalin)

 

Jak myślicie o co prowadzącej może chodzić??

 

do tego jeszcze mam pytanie, który rok jest rokiem bazowym w Planie Rozwoju Gospodarstwa (tabela 2.2) i uprawy z którego roku mają być zamieszczone w dokumencie "wyliczenie wartości ekonomicznej gospodarstwa"?? i czy daje się tam także ten areał który zostaje przeznaczony na paszę (np.: mieszanka zbożowa)??

 

 

z dokumentu wyliczenia wartości ekonomiczne gospodarstwa:

Objaśnienia do tabeli:

1. Wartości SGM "2004" zawarte w tabeli odpowiadają 12 - miesięcznemu okresowi produkcji, w przeliczeniu na jednostki miar

podane w tabeli.

2. W tabeli kursywą wyróżniono działalności produkcji roślinnej nietowarowej, które biorą udział w bilansie powierzchni paszowej

kraju, według zasad UE.

3. Rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż.

Np. w przypadku prowadzenia produkcji zwierzęcej (np. bydło mleczne), rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli

SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż a rolnik posiada dowody sprzedaży (np. faktury umowy).

* wartość 1200 euro przemnożona przez 4,3177 według kursu euro przyjętego do obliczania wartości SGM "2004"

 

Mieszanka zbożowa moze być umieszczona, gdyż jest ona przeznaczona na paszę dla zwierząt, które później sprzedajemy i mamy na to faktury, czy dobrze interpretuję powyższy punkt 3??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

nie moze byc uwzgledniona ta mieszanka jesli dajesz ja swoim zwierzetom - albo zuzywasz na pasze<wtedy ta mieszanka jest uwzgledniona ekonomicznie w utrzymaniu zwierzat> albo sprzedajesz <te mieszanke>i musisz miec dokument na to.

 

a co do watpliwosci z ciagnikiem zadzwon jutro do tej pani i sie spytaj o co jej chodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
do tego jeszcze mam pytanie, który rok jest rokiem bazowym w Planie Rozwoju Gospodarstwa (tabela 2.2) i uprawy z którego roku mają być zamieszczone w dokumencie "wyliczenie wartości ekonomicznej gospodarstwa"?? i czy daje się tam także ten areał który zostaje przeznaczony na paszę (np.: mieszanka zbożowa)??

 

2008 chyba że przejąłeś gosp później to wtedy masz chyba 2009, dane o zwierzętach są na koniec grudnia 2008 z tego co pamiętam.

 

było o tym tak między 170 a 215 stroną tego wątku chyba :blink:

Tylko nie wiem po co.

 

Co do mieszanek, TUZ i wpisywaniu ich do SGM - zależy od sprawdzającego.

 

Sam poprawiam wniosek kumpla i ma dostarczyć oświadczenia współwłaścicieli jednej działki której do dopłat nikt nie podaje a wspówłścicieli jest 10ciu.

 

Co do wypełniania GVA - pani chce Cię wpakować w szambo dokumentów żebyś nie wyrobił się z wnioskiem i poprawkami - w tej edycji mało kto to liczy bo każdy stawia na "poprawę sytuacji w zakresie warunków higieny i bezpieczeństwa produkcji" i tyle


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

@Nikita_Bennet:

 

nie rozumiem zbytnio twojej wypowiedzi na temat tego GVA??

 

mozesz to jakoś dokładniej określić... o co moze babce chodzić??

 

ja zaznaczyłem w tab. 1.1 poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska oraz zwiększenie wartości dodanej brutto w gospodarstwie, a to o czym Ty mówisz babka zakreśliła i mam to poprawić, żeby było tez zaznaczone...

 

a co z tym GVA może być??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku..wa nie wpier...j się w GVA w planie w tabeli 1.1 zaznaczasz pozycję 3 a w tabeli 1.2 nic nie zaznaczasz, inaczej musisz liczyć GVA i polegniesz(abstrahując od tematu w tegorocznych wnioskach jak już się doczekamy naboru obowiązkowe będzie liczeni GVA bo się dopatrzyli że ich w wała na tym robimy...)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@piotr2691

inaczej - ja nie wpisywałem nic w tabeli 1.2 bo: Operacja wpływa na wzrost GVA w gospodarstwie rolnym

a u mnie nic nie wzrośnie :blink:

Nic nie zaznaczałem bo taki miałem przykaz od kumpla z arimru i tak mówi instrukcja (tam też jest napisane ile trzeba wypełnić jak to się zaznaczy).

 

---edit----

Zresztą właśnie ze RolnikSprzedawca dokładnie wyjaśnił to co próbowałem Ci powiedzieć :huh:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... jak kolega powyżej... zadzwoń do niej i spróbuj wybrnąć z tego liczenia GVA chyba że bardzo tego chcesz...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

no nie chcę tego, właśnie w wniosku pamiętam wpisywałem że nie wzrośnie GVA o więcej niż 10%, więc nie muszę tutaj nic z tym robić i tyle??

 

a co do instrukcji to ona jest...

 

no nie będę się wyrażał :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

rozpoczęcie naboru na modernizacje gospodarstw ma być rozpoczęte w czerwcu ( tak mi powiedział kierownik arimir) i qniec :blink: żadnych naborów przez 4 lata , a przyjmowanie wniosków na młodego rolnika kwiecień maj noi nareszcie te 75 tyś przeszło.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

A ja dalej z tym swoim mlecznym PROW-em :blink: Coś wyczytałem w tym rozporządzeniu kilka linków wyżej o restrukturyzacji sektora mleczarskiego... nigdzie indziej nie mogłem informacji o tym znaleźć... Ma ktoś jakieś konkretne informacje na ten temat (wyłożone takim zwykłem, ludzkim językiem;) ?

 

:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nabor dla mleczarstwa bedzie pierwszy, na poczatku czerwca

reszta tak samo jak dla PROW, maszyny modernizacja budynkow, 100mln euro do rozdania, mozliwosc skladania wnioskow we 2


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A mam takie pytanie ( sorry jesli juz bylo na nia odp): Czy wniosek na Prow mozna skladac na malzonka no bo tak jak w moim przypadku wuj ma >40 lat a ciotka <40 i w kredycie na MR no to daloby sie wziac na nia kredyt (a zapisane sa na nia jakies ha ale nie hodowla) i czy na PROW mozna byloby na nia skladac i po prostu ha oraz hodowla liczona na nia z racji malzenstwa bo jesli tak to zwrotu byloby 60% a na wuja jedynie 50%? Sorry za to zagmatwanie ale mam nadzieje ze jakos zrozumieliscie i pomozecie? Z gory dzieki z wszystkei odp.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli jest rozdzielność majątkowa i dwa numery to nie ma problemu, w innym przypadku będą problemy

 

ja z kolei proszę o pomoc w kwestii wykonawcy, otóż czy ARiMR może mieć jakieś przeciwwskazania w kwestii wykonawcy usług budowlanych jeśli nosi on takie samo nazwisko jak beneficjent (ale jest to daleka rodzina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukulka    0

Witam. Jestem tu nowy . Mam pytanie . Jak myślicie przyznają mi 80 KM traktor z turem na 12 ha z produkcjo zwierzęco ( trzoda chlewna 350 sztuk rocznie )dodam ze posiadam tylko c330 z 1985 r . Z modernizacji.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Była wielokrotnie już o tym mowa. Jeśli masz produkcję zwierzęcą i do tego 12 ha to powinieneś spokojnie takowy ciągnik dostać. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie chcę tego, właśnie w wniosku pamiętam wpisywałem że nie wzrośnie GVA o więcej niż 10%, więc nie muszę tutaj nic z tym robić i tyle??

 

a co do instrukcji to ona jest...

 

no nie będę się wyrażał :]

Chłopie zadzwoń do osoby prowadzącej wniosek i pogadaj, instrukcja jest trudna wiem ale wszystko w niej jest... i jak się na to zgodzi to nic, żadnego wzrostu GVA poprawa bezpieczeństwa pracy i tyle...nie plącz się W GVA bo się zaplączesz a szkoda bo poco...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja to trochę ich wypełniam :blink: chociaż teraz się trochę obawiam tego liczenia GVA bo ponoć będzie obawiązkowe i będą się gorzej czepiać(tak jak teraz przy różnicowaniu już jest) Bo jakoś będzie trzeba wyliczyć że zakup jest ekonomicznie uzasadniony a w niektórych przypadkach za chol..e nie chce wyjść że jest ekonomicznie uzasadniony...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

GVA to porazka :blink: chyba mógłbym sam sobie nie dac rady juz z tym wnioskiem. Bo jesli chodzi o wnioski bez GVA to spokojnie ktos majacy głowe na karku i jako takie pojecie to da sobie rade sam. Jak cos jest zle to sa od tego poprawki :huh: Instrukcja w dłon i jedziesz punkt po punkcie :D JAK nie iwesz jak cos interpretowac to telefon do przyjaciela lub arimr ( w miare chetnie pomogaja)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przecież GVA to jest prościzna nawet umiejętność dodawania jest zbyteczna, gdyż arkusz liczy wszystko sam!! sztuka polega na odpowiednim rozłożeniu upraw, tak aby przyrost wystąpił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udam się kolego na szkolenie do Ciebie :blink: a na poważnie że problem w tym że będą to porównywać z obszarówką i tak dalej a zawsze to więcej komplikacji niż do tej pory


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

witam ma ktoś może nowe wieści co słychać w wielkopolsce?chodzi mi czy kasy starczy dla wszystkich?

 

murtek na 12hektarów dostaniesz spokojnie 80koni nawet na 10hektarów byś dostał bo masz dużo zwierząt i będziesz miał czym uzasadnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

lukas84

Ja 80- konnego nie potrzebuję. Mam 40 ha i nie mam produkcji zwierzęcej. :blink:

Takowy ciągnik potrzebuje użytkownik @kukulka, ale dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

miroM1984

U nas wypełniał znajomy który pracuje w ARIMR ,za wniosek chciał 1tyś.,nam było to na rękę. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj