cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aadams7    0

pabloooo współczuje... i tak że jesteś taki cierpliwy...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

My wniosek o płatność złożyliśmy 1 grudnia, 12 lutego, po jednej poprawce pieniądze na koncie bez kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

@Pronar82a ja zakładam tak długi okres bo wole byc dobrze obstawiony

a do tej pory nie składałem wniosków bo gospodarka ojca była i czekał na rente, a że w tym roku koniec rent a on dopiero za rok to postanowił się zrzec i żebym ja skorzystał z MR i MGR,

 

Jeszcze takie pytanie:

Załóżmy ze podpisano umowe na MGR , robie inwestycje i wniosek o platność i gdzies po drodze jest kontrola i wynik negatywny i zwrotu nie bedzie. I co wtedy? Czy w umowie jest jakiś zapis ze w przypadku nie przyznania kasy sprzedaje maszyny, ziemie etc zeby kredyt splacic. Czy umowa dalej obowiazuje i musze gospodarstwo do 5 lat prowadzic?

Mial ktos z was negatywny wynik kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

koledzy czy mam szanse na 22 ha wziąść 100konego ciągnika nie mam żadnego ciągnika ani żadnej chodowli mam tylko 3 maszyny które zakupiłem na młodego rolnika agregat upr siew 3 m i siewnik 3m i opryskiwacz 500l na tej ziemi jest prowadzony program rolnośrodowiskowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie by przeszło a byłem w podobnej sytuacji jak ty tylko ze MR wziołem jako wkład w MGR. JAk byłem na poprawkach miałem wstepnie 22 ha to powiedziłze 100-110 by przeszło wiuec dorzuciłem 12 ha i wzioęłm 140km ;) tak było w lubelskim w pazdziernik-listopad


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0

Witam!

Mam 14hektaroiwe gospodarstwo zajmuję się chodowlą krów. Czy miałbym szansę dostać dofiansowanie do ciągnika 80km.

A i czy ktoś wie czy w tym roku w woj. PODLASKIM to wogóle ruszy.

A i jak się składa to jakie informacje trzeba podać i jakie papiery.

Z góry dzięki Modzel


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

no ja jeszcze nie kupiłem tych maszyn bo czekam na nabór na mgr i też jako wkład bedzie ale te maszyny mam zapisane

wiec jest już plus to że do 3 m agregattu upr siew potrzeba 100km ja ogółem obrabiam 40 ha ale 22 moge udokumentowac bo te reszte to ojcaa a jak jest z ładowaczem czołowym czy mógbym wziąśc jak nie mam hodowli (nie mam dla arimr w rzeczywistości mamy 300 szt tucznika ale to na ojca jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz bo potrzebny ci do słomy, siana, załadunku zboża itd. ;) masz bardzo podobna sytuacje do mojeje z tym ze ja obrabiam 60 a teraz mam udukumentowane w arimr 34 reszta to mamy i dzirzawy których nie podawałem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

To jeśli mam 50ha i posiadam 20 sztuk krów to ciągnik o jakiej mocy mi przysługuje.?

 

To jeśli mam 50ha i posiadam 20 sztuk krów to ciągnik o jakiej mocy mi przysługuje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

kubus na 22hektary to możesz wziąść jakieś 130koni kolega właśnie takiego wziął bez żadnych uzasadnień

 

jak jest produkcja zwierzęca to na 10hektarów można wziąść jakieś 90koni tylko czeba troch pouzasadniać czemu taki jest poczebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Aha. No mnie ta dzisiejsza informacja od dealera trochę zbiła z tropu, ale w sumie jeszcze nikt oficjalnie chyba nie ogłosił że w m. in. zachodniopomorskim prowu nie będzie. Ciekawe skąd on ma takie informacje. Bez prowu to ani rusz z tymi maszynami...

 

W zachodniopomorskim naprawde nie będzie naboru taką informacje uzyskałem od babki z agencji w warszawie.

 

oficjalnie nikt tego nie ogłosił ale raczej w tych 3 województwach nie będzie naboru... a ogólnie w całej Polsce jest wykorzystane 75% kasy co miała być przeznaczona na nabory co roku aż do 2012. tak wiec ten nabór będzie najprawdopodobniej ostatnim...

 

Nie do 2012 tylko do 2013. Nie wiem ile jest wykorzystanej kwoty wiem że na województwo Mazowieckie będzie w tym roku 53 mln euro, z tego 14 mln euro na nabór dla producentów mleka a dla reszty 39 mln euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

GREMLIN

Masz całkowitą rację. Nie ma co się spieszyć z tymi maszynami na PROW. Gdy zniknie dofinansowanie maszyny automatycznie stanieją i zaczną produkować jak należy, a nie robią "masówki" pod PROW. Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami handlowymi pewnych firm i oni są w 100% przekonani że dofinansowanie UE się tak szybko nie skończy (ciekawe co nie ?). Twierdzili że Polska jak Polska, ale kraje starej UE będą temu przeciwne. Niby oni mają nowoczesny sprzęt, jednak się już "przyzwyczaili" do wymiany na nowy co ok 5 lat.

Najlepiej jakby zlikwidowali te doplaty i kazdy zarobil tyle na ile zapracowal. Przez te doplaty to tylko sa kretactwa i zlodzejstwa. Po 40 latach odnajduja sie wlasciciele ziemi bo przypomnialo im sie ze kiedys ta ziemia byla ich. a co robili przez te 40 lat. Poza tym totalnie beznadziejne przepisy utrudniajace gospodarowanie. Ludzie polecieli po kase!!! Jak Samoobrona bedzie startowac w wyborach to ja glosuje na nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Samoobrona wojowała bardzo dobrze, lecz jak doszła do władzy strasznie zmiękła i się uspokoiła. Jedynie szkoda mi Leppera, miał chłop charyzmę, jak ceny szły na dół od razu organizował blokady dróg, strajki i o rolnictwie było głośno, a teraz co ....

 

A co do PROW-u że będzie ostatni to różne plotki słyszałem. Pierwsza opcja jest taka jaką podał Mariusz650 (ja przynajmniej w to nie wierzę) natomiast według drugiej PROW będzie do końca czyli 2013 r, gdyż jest jeszcze sporooo funduszy na ten cel. A jak będzie zobaczymy. Ja przynajmniej nie będę się spieszył (choć mam w planie poważne inwestycje). W tym PROW-ie złożyłem wniosek dosłownie za 7 min 12.00 (a do 12.00 była ARiMR otwarta) i co ? Został pozytywnie rozpatrzony i dostałem dofinansowanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

kubus na 22hektary to możesz wziąść jakieś 130koni kolega właśnie takiego wziął bez żadnych uzasadnień

 

jak jest produkcja zwierzęca to na 10hektarów można wziąść jakieś 90koni tylko czeba troch pouzasadniać czemu taki jest poczebny

 

To zależy kto będzie rozpatrywał: nam na tyle samo ha i 30szt bydła ciągnik w przedziale 80-100km i co? Musielismy uzasadnić pełne wykorzystanie ciągnikia... Jak ojciec zadzwonił to koleś mu powiedział że przysługuje Panu 79km, i z łaską powiedział że 85km przepuści jak dobrze uzasadnimy... Dodam że żadnych ciągników które mają mniej jak 20 lat nie mamy... Najlepsze z tego że inny człowiek który też rozpatruje wnioski powiedział że możemy nawet ponat 120km wziąc bez problemu...

Więc wwszystko zależy od rozpatrującego... Kolega biały2005 już pisał że 90% zależy od rozpatrującego i się z tym zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

A wiecie na jakich zasadach ma być ten Prow mleczarski? czy wogóle bedzie? czym będzie sie różnil od zwyklego PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Najlepiej jakby zlikwidowali te doplaty i kazdy zarobil tyle na ile zapracowal. Przez te doplaty to tylko sa kretactwa i zlodzejstwa. Po 40 latach odnajduja sie wlasciciele ziemi bo przypomnialo im sie ze kiedys ta ziemia byla ich. a co robili przez te 40 lat. Poza tym totalnie beznadziejne przepisy utrudniajace gospodarowanie. Ludzie polecieli po kase!!! Jak Samoobrona bedzie startowac w wyborach to ja glosuje na nia.

 

kto by nie startował w wyborach to i tak to nic nie zmieni. Dlatego jak glosuje to idę oddać nieważny głos, bo prawie nikt z nich się tam nie nadaje. do puki będziemy glosować na partie a nie na konkretna osobę nic się nie zmieni i nie będzie lepiej. Jak już bym miał na kogo glosować to na partie która jak najszybciej wprowadzi euro, żeby mi nikt kitu nie wciskał że coś jest na zachodzie tańsze niż u nas i żeby nie słyszeć że euro tanie to się opłaca sprowadzać.Bo nie ma się co oszukiwać jest wolny rynek i nikt tego nie zmieni(kapitalizm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

masz racje dopłaty powinny być zlikwidowane bo na nich bogacą sie tylko naj bogatsi.unas w wielkopolsce wnioski na modernizacje w 90%składają ci kturzy mają krowy bo oni mają co miesiąc kase i sobie mogą pozwolić.praktycznie każdy nowa obora na minimum 50szt i 2 nowe ciągniki a naj ciekawsze jest to że naj więcej narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To tez buduj obore kupuj ciagniki kto ci broni !!!!!!! ? Wszytko ładnie wyglada z boku popatrzec bo ma iles krów i nowy sprzet to jest bogaty. Zapytaj sie ile ma kredytu w banku i co miesiac lub kwartał musi oddac rate ;)

 

Krowy to łancuch u szyji !!!! TEz z tego narazie zyje widze ze jest z tego pieniadz ale nie widze przyszłosci nie chce tyrac całe dnie w oborze. Nawet problem na głupie wesele sie wybrac a co mówic o wakcjach nawet na tydzin :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dokładnie - jak wam żal d*pę ściska że chłop podpisuje weksle i kupuje sprzęt a po nocach pracuje aby pospłacać kredyty i mieć przyzwoity warszat pracy to sami bierzcie kredyty i zobaczcie ilu z was odpuści po pierwszych miesiącach.

U nas zrezygnowaliśmy z krówek dawno temu z powodu który wymienił bialy2005.

 

Co do dopłat - mi się podoba schemat norweski, tylko że jak przeciętnemu Kowalskiemu przyjdzie zapłacić więcej za żywność to powie że lepiej niech będą te dopłaty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

biały musze ci przyznać racje z tymi krowami tak właśnie jest.tylko wkurza mnie takie coś że spotkasz się z takim jednym czy drugim mówi ci że z mleka nie ma nic zysku a na następny rok stoi nowa obora za milion złotych nowy ciągnik i cały osprzęt no to skoro nic zysku niema to poco takie inwestycje.ja nikomu nie zazdrożcze też niedawno przyprowadziłem proxime jeszcze z pierwszego naboru a teraz czekam za rozpatrzeniem wniosku na kilka maszyn których mi brakuje.

 

biały musze ci przyznać racje z tymi krowami tak właśnie jest.tylko wkurza mnie takie coś że spotkasz się z takim jednym czy drugim mówi ci że z mleka nie ma nic zysku a na następny rok stoi nowa obora za milion złotych nowy ciągnik i cały osprzęt no to skoro nic zysku niema to poco takie inwestycje.ja nikomu nie zazdrożcze też niedawno przyprowadziłem proxime jeszcze z pierwszego naboru a teraz czekam za rozpatrzeniem wniosku na kilka maszyn których mi brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Dzięki za informację, ale czy zna ktoś jakieś konkrety na temat tego "mlecznego" PROW-u??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

mi się wydaje że wszystko się nie bawem rozstrzygnie gdzie będzie jeszcze dodatkowy nabór a gdzie nie.wuja ma numer około 3tyś zrobił poprawki i czeka za podpisaniem umowy tak wygląda sytuacja w wielkopolsce.słyszałem że w 3 województwach już nie będzie napewno naboru bo kasa jest wykorzystana aż do 2013roku a pużniej już pewnie będzie powszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj