cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszjarm    4

tomCase w takim wypadku bylo by za***iscie fajnie to ja bym wziol wszystko co by sie tylko dalo do swojego gospodarstwa . caly limit 300 tys odrrazu jak by dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pomarzcie :) Pierwsze słysze o takiej opcji. Zaliczki 50% zwrotu sa realne i nic wiecej. Arimr to nie bank :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

TomCase

Dobre :) .Może za niedługo ARIMR będzie rozdawać pieniądze na ulicy :) Panowie kasa z programów już prawie pusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Zobaczymy co z tego bedzie. Za dwa dni jedziemy podpisywac umoze z agencja i tam sprobuje podpytac czy to moglaby byc prawda. Fajnie by bylo zeby to sie sprawdzilo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oni tam nic nie beda wiedziec jak juz to plotki i ploteczki. cos pewnego to bedzie wtedy jak wyjdzie rozporzdzenie z MR


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś o tym ostatnio słyszałem ale była mowa tylko o 20% (chyba planowanego zwrotu) w momencie podpisania umowy z agencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

pomarzcie :) Pierwsze słysze o takiej opcji. Zaliczki 50% zwrotu sa realne i nic wiecej. Arimr to nie bank :)

 

kolego zapraszam do oglądania agrobiznesu, ma to ruszyć w najbliższym czasie... a zaliczka wynosi od 20 do 50%

 

piesze to co słyszałem... ja już wszystko kupiłem i kasę mam na koncie z agencji, ale może inni skorzystają...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie zrozumiałes mojej wypowiedzi. Nie mówie ze niebedzie zaliczek a wrecz o tym pisze ze beda tylko chodziło mi o wczesnijsza wypowiedz @TomCase


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

aha... nie zrozumiałem... sorry


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

@Lukaszjarm wniosek byl skladany chyba rok temu jakos w kwietniu juz dokladnie nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

witam. mozecie mi powiedziec o co ma chodzic z tymi wsnioskami mleczarskimi na zakup maszyn? i jak to wyglada w wlkp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

O, właśnie, jak wygląda ten "mleczny" prow? Mi dzisiaj dealer powiedział że to przysługuje tym którzy chcą zrezygnować z produkcji mlecznej, lub ją założyć. Nic więcej nie mówił. Może zna ktoś szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to wszytko tylko narazie niepewne info szkoda o tym gadac. Jak wyjdzie rozporzadzenie to bedzie wiadomo co i jak.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Aha. No mnie ta dzisiejsza informacja od dealera trochę zbiła z tropu, ale w sumie jeszcze nikt oficjalnie chyba nie ogłosił że w m. in. zachodniopomorskim prowu nie będzie. Ciekawe skąd on ma takie informacje. Bez prowu to ani rusz z tymi maszynami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

oficjalnie nikt tego nie ogłosił ale raczej w tych 3 województwach nie będzie naboru... a ogólnie w całej Polsce jest wykorzystane 75% kasy co miała być przeznaczona na nabory co roku aż do 2012. tak wiec ten nabór będzie najprawdopodobniej ostatnim...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wczoraj byłem w ARiMR aneksować umowę i myślałem ,że normalnie wyjdę z siebie. Aneks-owanie poszło sprawnie i w 3 min mógłbym wracać do domu , gdybym nie zapytał się o mój wniosek o płatność który złożyłem 29 grudnia 2009 roku. Ponad 2 miesiące wniosek leżał u nich i praktycznie nie zrobiono w nim nic.Ktoś go tam sprawdzał i wykrył jakieś drobne błędy, ale nikt nie raczył odezwać się do mnie w tym terminie przez ponad 2 miesiące gdy rozpatrzenie trwa 3 miesiące. Najlepsze było stwierdzenie pani która ten wniosek obsługiwała , ze przez pewien czas mój wniosek się zagubił i nie wiadomo gdzie był(budynek jedno piętro z kilkoma pokojami)i już dawno powinien być rozpatrzony. Tych ludzi chyba nikt nie nauczył, że to oni są dla nas , a nie my dla nich, bo jak nas nie będzie to i ich nie powinno być. No i najlepsze na koniec, teraz pani weźmie się ostro do pracy i postara się aby kasa w terminie przyszła, bo jak to stwierdziła sama jest naciskana przez centrale aby do marca jak najwięcej kasy wypłacić.O mało nie spadłem z krzesła,ale żeby tak było to praktycznie na rzęsach muszę stanąć .Co jest najlepsze obsługą wniosków zajmują się 2 osoby w województwie gdzie złożono 535 wniosków na modernizację gospodarstw , podpisano około 200 umów (lubuskie).Tak nie kompetentnych osób już dawno nie widziałem.....Najlepsze jest to że nawet zbytnio nie możesz się odezwać bo dostaniesz pisemko o przesunięciu płatności z tytułu niekompletnego wniosku.Ludzie mają zaciągnięte kredyty itp , a te barany , sku....... bo inaczej nie umie ich określić wala sobie w ch... i myślą że rolnik ma tyle kasy ,że głowa boli. Dobrze tylko że coś takiego przeczuwałem i nie dałem się omamić tym iż agencja zwraca nawet po miesiącu kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

ja jeszcze zadnych wniosków nie skladalem ale w symulacjach zakladam ze dopiero po roku dostane zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

I tu kolego miroM1984 się mylisz, ja już miałem składane 4 wnioski i zawsze płatność otrzymywałem do 2 miesięcy. Teraz planuję składać następny wniosek, bo skoro dają to trzeba skorzystać bo to się szybciej skończy niż nam się to wydaje :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Nie ma bardzo co płakać i kupować co się da, potrzebne nie potrzebne, jak się fundusze skończą to ceny spadną minimum o 30%, bo nikt tego nie będzie kupował, chyba że zamkną fabryki a wcześniej czy póżniej wieś się nasyci tym żelastwem i usługi stanieją bo każdy będzie miał swoje, ludzie nabiorą kredytów i oby się na nich nie przejechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

ma ktoś nowe wieści co w wielkopolsce chodzi mi konkretnie czy starczy kasy dla wszystkich?mam numer około 5tyś.a drugie pytanie ile czasu wcześniej czeba przejść na wat żeby go odzyskać?dziękuje za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

GREMLIN

Masz całkowitą rację. Nie ma co się spieszyć z tymi maszynami na PROW. Gdy zniknie dofinansowanie maszyny automatycznie stanieją i zaczną produkować jak należy, a nie robią "masówki" pod PROW. Rozmawiałem z kilkoma przedstawicielami handlowymi pewnych firm i oni są w 100% przekonani że dofinansowanie UE się tak szybko nie skończy (ciekawe co nie ?). Twierdzili że Polska jak Polska, ale kraje starej UE będą temu przeciwne. Niby oni mają nowoczesny sprzęt, jednak się już "przyzwyczaili" do wymiany na nowy co ok 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

pabloooo ty badz lepiej grzeczny bo tym razem jak wniosek wpadnie za szafe to sie juz nie odnajdzie............... :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj