cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vitasem    155

Ja dostałem po dwóch miesiącach od złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

Jest możliwość zrezygnowania z maszyny i przerzucenia, dodania kasy (tej co była przeznaczona na maszynę z której zrezygnuje) na drugą np.ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak wykaz srodków trwałych musisz dorzucic ;)

Gdzieś tak pisze że wykaz środków trwałych trzeba?Skąd to wziąść jak jeszcze kwartał niezakończony toi faktóry niepoksięgowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

panowie w jakim terminie agencja wypłaca wam kase po złożeniu wniosku o płatność ja składałem w kuj. pomorskim na początku lutego wniosek i cisza

 

 

Ja czekam od 29 grudnia 2009r i na razie cisza. mam nadzieje ze jak ktoś tu napisał ze po równych 2 miechach przelewają , bo już mam zabukowane maszyny z drugiego etapu i na wiosnę chce z nimi w pole ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

Ale wykaz tylko tych środków trwałych co sie tyczy maszyn co idą do zwrotu?Czy wszystkich środków trwałych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My złożyliśmy wniosek o płatności 30.11.2009 a kasa z Agencji była już przed nowym rokiem.Mieliśmy podzielony wniosek na 2 etapy pierwszy to pług i siewnik do zboża.Drugi to opryskiwacz i rozsiewacz do nawozu.Drugi etap miał być w sierpniu 2010r ale kasy starczyło i wszystko na raz kupiliśmy.Po złożeniu płatności za pierwszy i drugi etap agencja wypłaciła kase.Nie musieliśmy czekać.Dodam że mieszkam w woj.Opolskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

 

Thx bialy2005.

Ja właśnie rozliczam się kwartalnie z US i mam termin złożenia wniosku od 15 marca 2010 w ARiMR.

Na dniach idę do księgowej z fakturami aby wniosła mi to na ewidencje środków trwałych, zabieram jej faktury i wypis z ewidencji środków trwałych (taka kartka z programu do księgowania z jej podpisem) i jadę do OR ARiMR złożyć wniosek o płatność (kopie faktur zostaną u nich) a później pod koniec kwartału zanoszę je ponownie do księgowej aby wypełniła kwity do skarbówki.

Ot i cała filozofia :)

 

 

Gdzieś tak pisze że wykaz środków trwałych trzeba?Skąd to wziąść jak jeszcze kwartał niezakończony toi faktóry niepoksięgowane.

nie musisz kończyć okresu roliczeniowego w US - księgowa bez łaski powinna nanieść do ewidencji to co kupiłeś a rozliczenie zrobisz na koniec kwartału.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

do nikita benet nie kupuj czasami mtz ja miałem i stwierdzam fakt że to złom no może silnik wyczymały i oszczędny ale reszta szajst teraz kupiłem proxime statek jak nie wiem mtz to by obskoczył 2 razy.nie gniewaj się ale to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tak czytam umowę i się zastanawiam czy tak jest w rzeczywistości - chodzi mi o ten punkt:

Oryginały faktur i dokumentów o równoważnej wartości dowodowej, przed ich skopiowaniem,

zostaną oznaczone adnotacją „Przedstawiono do refundacji w ramach Programu Rozwoju

Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”.

 

Czyli zawożę im oryginały - oni opieczętowują i później sami kserują?

Jak to u was wyglądało

 

lukas84 - wiem co robię :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie tak pieczatka i robia sobie ksero


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

załóżmy ze robimy zakupy na MR i MGR w wysokości 350 tys netto i jestesmy na vacie ogolnym

ile kasy bedzie trzeba wylozyc z wlasnej kieszeni(nie liczac premii MR) jesli zalozymy zwrot z PROW 50% i premia 50 tys

a ile jesli zwrot 60% i premia 75 tys

 

zaznaczam ze mam swoje wlasne obliczenia ale wydaja mi sie zbyt optymistyczne dlatego chce je skonsultować z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Policzenie tego to matematyka szkoła podstawowa ale niech tam policzę

 

Wariant I inwestycja 350 netto zwrot 50% i 50 tys MR to musisz mieć 350tys+ 77 tys VAT. Razem 427 tys z tytułu zwrotu dostaniesz VAT 77 t + MR 50 t + 50% 175 t Musisz mieć 427-302 = 125 tys

Warian II zwrot 60% i MR 75 tys Musisz mieć 427-(210+75+77) = 65 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

no wlasnie i to nazywam zbytnim optymizmem, dochodza przeciez jeszcze odsetki i pewnie inne koszty dlatego rzucilem takie pytanie bo ktos kto korzstal ostatnio z PROW bedzie mniej wiecej wiedzial ile tych innych kosztow moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

mam pytanko, jak kupię sprzet pod PROW, jestem na vacie, i dostaję fakturę do reki to co najpierw:?? niosę ją do ksiegowej co mnie rozlicza ale to dopiero w nastepnym miesiącu, czy najpierw udaję sie do Agencji zeby przedstawic tą fakturę zeby szybciej dostac zwrot? i czy dostane to fakture z powrotem zeby miec ją do US??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

no wlasnie i to nazywam zbytnim optymizmem, dochodza przeciez jeszcze odsetki i pewnie inne koszty dlatego rzucilem takie pytanie bo ktos kto korzstal ostatnio z PROW bedzie mniej wiecej wiedzial ile tych innych kosztow moze byc

 

To trzeba było napisać o co Ci chodzi bo nic o kosztach dodatkowych nie wspominasz, wyliczenia pokazują ile powinieneś mieć własnej kasy. Teraz co mamy z fusów wróżyć ile masz własnej kasy a ile potrzebujesz kredyty i w jakim banku będziesz go załatwiał i na ile lat spłaty, bo od tego zależy ile zapłacisz w sumie odsetek, to już musisz sobie sam policzyć przyjmij wersję najmniej optymistyczną prowizja od udzielonego kredytu 2 procent i odsetki w skali roku na poziomie 10% to będziesz miał tu trochę zapasu bo dziś można znaleźć bank z 1 procentem prowizji i oprocentowaniem około 7-8% w skali roku. I ważne oprocentowanie podane jest w skali roku nie mylić z kosztem kredytu na rok bo to dwie różne sprawy. A i jeszcze mogą być koszty typu ubezpieczenie i rejestracja np ciągnika, transport zakupionych maszyn itd ale tu też nic nie wiemy o rodzaju inwestycji więc pozostaje wwróżenia z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

słyszeliście chłopaki w agrobinesie mówili że starczy kasy dla wszystkich którzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No cos tam wspomnieli ze tylko w wielkopolskim jest jeszcze problem bo w pozostałych rolnicy nie wykorzystywali pełnej deklarowanej kwoty zwrotu i kasa sie znalazła z tych oszczednosci. Jedynie wielkopolskie jeszcze dla wszystkich nie skołowało kasy ale pewnie cos wymysla. No i maja plan ogłaszac nobory w róznych terminach w róznych województwach. W tych co wiecej jest kasy zapewne wydłuża czas przyjmowania. Kolejnosc według rankingu oceny punktowej wniosku ( byłą o tym mowa kilka stron wczesnij tego tematu).


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a co to ma wspólnego kwartał ze srodkami trwalymi. a druga sprawa to rozlicza sie wiekszoswc mieisecznie. ja tez miałem faktury z lutego pojechałem do biura naniesli je na srodki trwałe i wydrukowali zestawienie i tyle, a rozliczenie bedzie do 25 marca

Byłem dziś u księgowej i tu niespodzianka .Dowiedziałem sie że rolników niedotyczy prowadzenie ewidencji srodków trwałych :) Więc wziołem książke do środków trwałych i wpisałem co wieksze maszyny z 6 lat.Trzeba pamiętać że środki trwałe są liczone od 3.5tyś.Ale sam juz niewiem czy trzeba prowadzić tą ewidencje bo pewnie jak zwykle co US to i inna interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Byłem dziś u księgowej i tu niespodzianka .Dowiedziałem sie że rolników niedotyczy prowadzenie ewidencji srodków trwałych :) Więc wziołem książke do środków trwałych i wpisałem co wieksze maszyny z 6 lat.Trzeba pamiętać że środki trwałe są liczone od 3.5tyś.Ale sam juz niewiem czy trzeba prowadzić tą ewidencje bo pewnie jak zwykle co US to i inna interpretacja.

Księgowa prowadzi ewidencje środków trwałych - zwykła kartka po wydruku z kompa.

Środek trwały musi mieć wartość minimum 3500 i jego okres wynosi co najmiej 12 miesięcy.

 

W wamińsko - mazurskim 3 tygodnie temu ostatnia osoba dostała wezwanie do poprawek i ta osoba odwoływała się i uznali odwołanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To jest może szansa że nabór w woj Lubelskim będzie na początku kwietnia lub w połowie :)

Bo w woj Lubelskim zawsze jest najmniej wniosków :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

A czy ktos slyszal o tegoroczny naborze wnioskow bo podobno maja byc na bardzo korzystnych warunkach. Powiem co ja slyszale ale wcale nie twierdze ze wlasnie tak bedzie... Znajomy ktory pracuje w ODR-ze powiedzial mi ze agencja planuje dawac rolnikom wlasne kredyty wlasnie z agencji i maja byc to kredyty bez odsetek tylko warunek jest taki ze musisz oddac pelny zwrot jaki otrzymasz na maszyny( z reszta chyba kazdy oddaje zwrot do banku na splate kredytu). Nie wiem ile jest w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja słyszałem w agrobiznesie jakiś czas temu że ma być coś w rodzaju zaliczki nawet do 50% zwrotu.

miało by to wyglądać tak: podpisujemy z agencją umowę inwestycja za 200 tyś, zwrotu z tego mamy 100 tyś., jeżeli bank udzieli nam poręczenia do możemy dostać 50% zwrotu w tym przypadku 50tyś, przed kupnem maszyn, a wiec kredyt będzie automatycznie pomniejszony o ta kwotę...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj