cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

hans334    0

Ciagnik i wszystko co kupujesz na róznicowanie jest na firme i tym swiadczysz usługi.

 

 

mozesz tez kupic na gospodarstwo i normalnie rejestrowac - imiennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

chyba nie bo do tego programu specjalnie trzeba zakładać działalność i to cały sprzęt musi być zarejestrowany na firmę


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Ciagnik i wszystko co kupujesz na róznicowanie jest na firme i tym swiadczysz usługi.

Tak wiem o co chodzi w tym programie faktura musi być na pewno wystawiona na firmę Jan Kowalski tylko nie wiem czy ciągnik można zarejestrować na osobę właściciela firmy Jana Kowalskiego. Przy rejestracji na firmę nie ma zniżek przy ubezpieczeniu z tego co się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

mozna, a nawet trzeba zarejestrowac na osobe wlasciciela firmy. jeszcze nie spotkalem sie aby auto firmowe bylo zarejestrowane pod nazwa firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Pytanko o maszyny kupione np na białorusi - POZA UE.

Jest taki punkt w załącznikach wniosku o płatność:

-------------------

Atesty lub certyfikaty lub deklaracje zgodności lub inne równoważne dokumenty potwierdzające, że maszyny i urządzenia objęte współfinansowaniem spełniają normy wspólnotowe mające do nich zastosowanie - dotyczy maszyn i urządzeń zakupionych w krajach nienależących do Unii Europejskiej - kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub podmiot, który wydał dokument lub pracownika Agencji lub sprzedającego lub przedstawiciela sprzedającego.

-------------------

Mam dwa takie sprzęty - Belarusa i siewnik, do belarusa mam homologacje z PRONARu a do siewnika mam certyfikaty polskiej firmy która sprzedaje te siewniki w PL.

I teraz nie wiem czy to uzupełniać bo obie rzeczy kupiłem w Polsce.

Pytam bo wypełniam powoli wniosek o płatność.

 

Myślę to dołączyć - co o tym myślicie?

 

 

A i kupiłem też opryskiwacz - czy jego ATEST też mam dołączyć (xero potwierdzone za zgodność) przy załącznikach wniosku o płatność?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nawet nie pomyslałem ze to moze byc potrzebne bo tez kupiłem opryskiwacz ale nie dołaczyłem atestu do wniosku o płatnośc. Jakby co to sie upomna przy poprawkach:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

jeśli kupiłeś nowy opryskiwacz to się nie upomną.ja jak składałem wniosek o płatność w agencji to miałem wszystko po kserowane i oczywiście oryginały do wglądu.Gość który przyjmował wniosek stwierdził ze tego nie potrzeba bo maszyny są nowe i zakupione w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

witam wie ktoś może czy znajdzie się jeszcze dodatkowa kasa i rozpatrzą wszystkie wnioski na modernizacje chodzi mi głównie o wlkp.mam numer około 5tyś i w listopadzie dostałem decyzje odmowną ale cały czas mam iskierke nadziei że starczy kasy dla wszystkich.dziękuje za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeszcze jedno pytanko - jeden ze sprzętów kupiłem o 1000PLN taniej niż miałem na ofercie.

w tabeli do wniosku o płatność:

V. ZESTAWIENIE RZECZOWO - FINANSOWE Z REALIZACJI OPERACJI DLA ETAPU

 

liczy sie odchylenie jeżeli kupiłem coś taniej czy to pole dotyczy tylko sytuacji gdy kupiłem coś drożej?

Instrukcja do wniosku milczy.

 

Dzięki za poprzednie info ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

odchyłke liczysz dla wszytkich zakupów na + i -


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

Czy ktoś zna już szczegółowe dane dotyczące kryteriów oceny i sposobów sporządzania tzw. list punktacji rankingowej w zależności od ESU na potrzeby nowego naboru ?

Podobno w-g nowych kryteriów największe szanse (najwyższe miejsca na liście) będą miały gospodarstwa o ESU 28 dla których punktacja wyniesie 10.

Inny współczynnik ESU zmniejszy potencjalne szanse i tak:

esu od 4-16 da wynik punktowy 5-9

16-40 --> 9-10

40-70 --> 9-5

I jest to wariant z wyliczeniem tzw. "GVA" (tylko nie wiem co to za czort ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie naboru PROW 2010 z informacji jakie uzyskałem w ARiMR najszybciej będzie pod koniec czerwca ale bardziej prawdopodobna jest jesień i to późna...;/

GVA czyli po naszemu ekonomikę gospodarstwa będzie trzeba liczyć już nie przejdzie takie ściemnianie jak do tej pory że wszystkie maszyny szły jako poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy...;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Mam pytanie czy we wniosku o płatność maksymalna kwota dotacji to ta z umowy czy można ubiegać się o większą jeśli wzrosła cena maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jeżeli ta kwota będzie mniejsza jak w umowie, to pieniądze przepadają???

 

 

jezeli w umowie mam wpisany podnośnik teleskopowy o udźwigu 2200kg to na fakturze musi być tak samo???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no najlepiej zeby na fakturze było to samo co w RF . Bo moga sie czepic ze to nie to i bedziesz musiał robic korekte do faktur.

 

Jesli wykorzystasz mnij niz masz w umowie to kasa zostaje w twojej puli niewykorzystanej jesli to tylko pare tys to juz przepadło ;) Mi tak przepaadło 1300zł ( za póżno sie zorientowałem bo moze bym cos wymyslił jeszcze z delerem ) bo minimalny zwrot to 20tys :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Witam, chciałbym Was zapytać o zakup maszyn używanych przez PROW. Otóż mam umowe podpisaną z ARiMR na ciągnik nowy. Ostatnio dzwoniłem do ARiMR i miła Pani powiedziała że mogę zakupić maszynę nową albo jak chcę to używaną do 5 lat. ( Przyznam że wolałbym kupić np. czteroletniego john deera niż nowego pronara) Nie wiem tylko czy to prawda. Może ktoś z Was kupował maszynę używaną przez PROW. Chętnie bym się spytał o szczegóły. Chodzi mi przede wszystkim o to że nie jestem mikroprzedsiębiorcą lub firmą tylko rolnikiem indywidualnym i czy tacy również mogą zakupić maszyny używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Mozesz tylko musisz robic aneks do umowy. Włąsnie chyba tylko rolnicy moga kupic sporzet uzywany do 5lat. Bo nawet w róznicowaniu na usługi musi byc nowy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Możesz kupić sprzęt do 5 lat ale musisz mieć na niego fakture.. Umowa kupna sprzedaży nie wystarczy musi być faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@biały 20 tyś ale jakiej kwoty???zwrotu czy netto???kiedy się aneks o to składa???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Jesli wykorzystasz mnij niz masz w umowie to kasa zostaje w twojej puli niewykorzystanej jesli to tylko pare tys to juz przepadło ;) Mi tak przepaadło 1300zł ( za póżno sie zorientowałem bo moze bym cos wymyslił jeszcze z delerem ) bo minimalny zwrot to 20tys :D

 

Mam podobnie bo właśnie wypełniam wniosek o płatność i 1100 pln przepadnie bo o tyle kupiłem taniej sprzęt. Ja się tym nie martwię - mniej do spłaty mi pozostanie kredytu.

 

Zastanawiam się teraz jakie dokumenty (xero za poświadczeniem) mam dołączyć do wniosku przy zakupie opryskiwacza-Krukowiak, rozsiewacza nawozów-Exacta, ciągnika-MTZ i siewnika zbożowego.

- sprawozdanie (na ich druku),

- zaświadczenie z banku gdzie mają przelać kasę,

- 4 faktury to wiem i 4 potwierdzenia przelewu,

- 1 Dowód rejestracyjny to też wiem bo ciągniki podlegają rejestracji

 

Wydruk elektroniczny z dok. księgowej - ewidencja środków trwałych?

Jestem Vatowcem i chyba to też mam dołączyć.

 

Myślę nad dołączeniem im jeszcze atestów (opryskiwacz), certyfikatów (opryskiwacz, exacta, i siewnik zbożowy) i homologacji (belarus) no druczków gwarancyjnych. Co o tym myślicie?

Pytam bo nie mam możliwości tam często jeździć bo od kilku dni mam drugą pracę i nie bardzo mam jak się wyrwać, żeby ciągle im coś dowozić i poprawiać :P

 

Miłego weekendu :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

panowie w jakim terminie agencja wypłaca wam kase po złożeniu wniosku o płatność ja składałem w kuj. pomorskim na początku lutego wniosek i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak wykaz srodków trwałych musisz dorzucic ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj