cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    581

zgadnac kiedy bedzie nabór to tak jak trafic 5 w totolotka :P Oficjalnie nic nie wiadomo reszta to plotki i przypuszczenia :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Pronar82a

Jeśli tak to zwracam honor.Ale będziesz musiał założyć działalność gospodarczą.Będziesz musiał płacić składki ZUS-owskie :P .Ile trzeba mnieć minimum ziemi żeby sie załapać-bo rozumiem że będziesz wykonywał usługi nowym kombajnem zbożowym. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Składek ZUS-owskich nie płaci się tylko płaci się jeszcze jeden Krus, 6 lat temu brałem Zetora właśnie na usługi i trzeba było się rozliczać z US.

Nie ma określonego areału aby wziąć kombajn czy też inny sprzęt na różnicowanie, po prostu zakłada się działalność i rozlicza się z US


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Nie zus tylko podwójny KRUS do 2800zł podatku dochodowego rocznie ( kwota ta co roku sie zminia, zwieksza) Ziemi nie trezba miec duzo wystrczy pare ha . NIe ma wymogów aby tylko biznesplan pokazywał ze to sie opłaca i przyniesie dochód :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Najśmieszniejsze jest to że inna osoba która też rozpatruje wnioski powiedziała że mogę wziąć ciągnik nawet ponat 110 km, bo jestem na obszarach ONW. Czyli tam pracują matoły, krowe to widzieli na obrazku, a cwaniakują. Ale powiedział że 85km to Panu przepuszcze z wielką łaska, nie bede juz mu afery robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Czyli załóżmy że kupisz ten kombajn i będziesz robił usługi np.70ha u nas za 1ha bieże się ok.250zł=1750 zarobku.Odliczająć paliwo ,olej,smar ,części itp,itd. zostaje Ci 10 koła,odjąć podatek dla US.Jak myślicie przeszło by coś takiego aby móc się starać o nowy kombajn.Musisz mieć podpisane jakieś umowy że komuś będziesz wykonywał usługi.Przez jaki okres trzeba płacić podwójny KRUS ,przez okres 5lat .Tak jak jest np.w Prowie że nie możesz sprzedawać maszyn w tym okresie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Kolego ??? noi jak Ci odpowiedzieli którą moc biorą pod uwage i według której normy??

 

w tym sęk że mi nie odpowiedzieli, bo zielonego pojęcia o tym nie mają . A pytałem się według której normy biorą bo miałem ofertę na Class w ISO a kupiłem Fendta i tam podają moc w ECR24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mam takie pytanie, kiedy składaliście wnioski o PROW, jak długo się teraz czeka na rozpatrzenie?

 

Bo w pierwszym naborze to była porażka :P

 

Mam zamiar składać wniosek na nabór ten co ma ruszyć pod koniec marca albo na początku kwietnia na kombajn i nie wiem czy do żniw rozpatrzą mój wniosek i czy będę miał kombajn na żniwa :(

Też bede składał na kombajn ale jeśli nawet przyznają to dopiero pod następne żniwa.Co jak co ale w 2 miechy po naborze to oni jeszcze umów nigdy niepodpisywali a pozatym okres wakacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Szanowni użytkownicy, mam do was pytanie. Z racji że składałem pierwszy raz wniosek na PROW (już podpisałem umowę), we wniosku maszyny były na wartość 105 tys zł brutto. Maszyny pozostały takie jakie miały być *wszystkie parametry zachowane) lecz ulepszyłem opryskiwacz i wyszło mnie 130 tys zł brutto. Czy Agencja nie doczepi się do tego. Tą nadwyżkę zapłacę oczywiście z własnej kieszeni???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

murtek3

Agencja odda Ci tylko co miałeś napisane we wniosku.A że kupiłeś więcej maszyn to nie ich problem a ty będziesz musiał pokryć je z własnej kieszeni.Agencja refunduje tylko cene Netto. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

kamil900830

A jeśli we wniosku miałem opryskiwacz ze zwykłymi lancami, a teraz zmieniłem na hydrauliczne to czy się do tego nie doczepią (w końcu zmieniłem parametry, ale za nie płacę z własnej kieszeni)?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

napiszesz wyjasnienie jesli odchyłka ceny jest wieksza niz 10%. Co do wyposazenia to nie bedzie chyba uwzglednione na fakturze wiec nawet nie beda o tym wiedziec. A w wyjasnieniu napiszesz ze dla wygody wziołes hydrauliucznie rozkładane lance.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Cytat z instrukcji wypełniania wniosku:

 

14. W przypadku złożenia wniosku nieprawidłowo wypełnionego lub bez wymaganych załączników określonych we wniosku oraz niniejszej instrukcji w Informacji o załącznikach w części pt. Pozostałe załączniki wymagane do przeprowadzenia weryfikacji wniosku, OR ARiMR wzywa w formie pisemnej wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku w terminie 21 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wezwania. Brakujące dokumenty należy dostarczyć do OR ARiMR właściwego terytorialnie dla miejsca realizacji operacji. W przypadku, gdy dostarczone w trybie uzupełnienia dokumenty wymagają poprawienia lub wyjaśnienia, OR ARiMR może ponownie wezwać wnioskodawcę do dostarczenia poprawnych dokumentów lub złożenia wyjaśnień w terminie 21 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wezwania.Bez wezwania ze strony ARiMR, złożony wniosek nie może być zmieniany w zakresie planowanych kosztów operacji lub zestawienia rzeczowo-finansowego operacji.

 

Moje pytania:

 

1.Czy składał ktoś podanie o przedłużenie terminu składania załączników do wniosku . Czy rozpatrują je pozytywnie.

2. Jak dobrze rozumie ostatnie zdanie z pkt.14 instrukcji to po wezwaniu ARIMR można dokonać zmian w zestawieniu rzeczowo finansowym .

 

Ja mam wezwanie do poprawienia zestawienia R-F a chcę zrobić w tym zestawieniu małe "przemeblowanie" jak myślicie przejdzie czy się czepną o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mozesz zrobic te zmiany które karze ci arimr zero swojej inwencji twórczej :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Odnośnie tych zmian w zestawieniu to sprawa wygląda w ten sposób. Mój wniosek składa się z dwóch części : zakup maszyn i modernizacja 3 budynków. Teraz się okazało że jeden budynek się nie kwalifikuje do wniosku . Nowy kosztorys jest na niższą kwotę i żeby nie zmniejszać ogólnej kwoty we wniosku chciałbym w to miejsce wpisać dodatkową maszynę .

 

Tak wstępnie się pytałem prowadzącego mój wniosek czy mogę coś zmienić w R-F przed podpisaniem umowy czy tylko aneks po podpisaniu umowy to powiedział , że niby nie można nic zmieniać przed podpisaniem umowy ale właśnie wezwanie agencji oni traktują jako przyzwolenie na zmiany (tylko się nie dopytałem w jakim zakresie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nic nie wykombinujesz musisz zanizyc kwote o ta która ci zakwestionowali. miałem to samoi z placem manewrowym zakewestionowali mi 120m2 ale ja naszczescie oferty miałem na 570netto i odjecie tych 120m2 nie spowodowało obnizenia kwoty dofinansowania ponizej 300tys :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Koledzy proszę o pomoc interesuje mnie dofinansowanie PROW czy ktoś może mi powiedzieć czy już ruszyły wnioski w Małopolsce bo jestem z okolic Miechowa a u nas w agencji nie wiedza z czego żyją gdzie mógłbym sprawdzić kiedy można składać wnioski i jakie są wymogi z góry dziękuje i liczę na was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

przeczytaj ten temat z 5 stron w tył i wszystkiego się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

cześć koledzy byłem w warszawie w ministerswie rolnictwa na na spotkaniu izby rolniczej z ministrem Ławniczakiem i zapytany minister o date nabory na modernizacje powiedział że nie prędzej niz po złożonych wnioskach bezpośrednich dlatego że biura doradcze miały by za dużo pracy i w biurach arimr powstało by zamieszanie wielkie i dodał że działanie to zostało wykorzystane w 89 procentach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Mam pytanie odnośnie różnicowania czy kupując ciągnik można go zarejestrować na osobę czy trzeba na firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Dziś w Agrobiznesie móili ze nabór na renty strukturalne realnie moze byc kolo czerwca.. Więć na MGR tez pewnie wtedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ciagnik i wszystko co kupujesz na róznicowanie jest na firme i tym swiadczysz usługi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

Dziś w Agrobiznesie móili ze nabór na renty strukturalne realnie moze byc kolo czerwca.. Więć na MGR tez pewnie wtedy..

 

ale to nic pewnego i MRIRW może przedkładać to jeszcze na inne terminy ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj