cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

david85    3

David85: już umowa podpisana? :D Miałeś jakieś poprawki? My mamy 44x i cisza...

Czyżby stało się tak jak u mojego kolegi że poprawki zgubili :)

Tak umowa podpisana w ubiegły piątek mieliśmy trzy poprawki ale nareszcie już po wszystkim teraz jeszcze wykup sprzętu pozostał, jak się do ciebie nie odzywają to może przedzwoń do prowadzącego bo w naszym przypadku 2 dni od wysłania poprawek zawsze był tel i babka mówiła co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja przykładowo w grudniu podpisałem umowę w której zawarłem, że maszyny mam kupić w kwietniu. Więc przy podpisywaniu umowy ustala się kiedy będziesz w stanie kupić maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A ja mam takie pytanie, czy w trakcie korzystania z PROWu mozna np usprzedac troche ziemii?

PS. prosze wybaczyc jesli juz takie pytanie bylo.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Na Prow trzeba mnieć minimum 20 tyś zwrotu jak mnie pamięć nie myli.Przykładowo jak jesteś młodym rolnikiem kupujesz sam pług za 42 tyś netto to ARIMR zwraca Ci 21tyś. netto.Vat to twoja brocha ,możesz sobie odliczyć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Henius91

Na stronie ARIMR http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=66&id1=0&id2=0 wszystko jest napisane wystarczy przeczytać i śledzić inf. na bieżąco. :P

Co do Vatu zrób tak jak my .Idź do jakiegoś dobrego biura rachunkowego oni wszystko powiedzą co masz pozałatwiać .Następnie nosisz Faktury co kupiłeś i sprzedałeś i po robocie .Płacimy 120 zł miesięcznie

,jesteśmy bardzo zadowoleni.Warto przejść na Vat jeżeli interesuje Cie zakup nowych maszyn, lub jakaś budowa obora,magazyn itp.,bo jeśli nie nie zawracaj sobie gitary :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

a mlody rolnik nie ma czasem 60% zwrotu?? tak sie pytam z ciekawosci bo gdzies tak wlasnie mowili.

 

co do vatu to jednak wszystkiego rodzice mi nie powiedzieli :P bo jednak zanim kupimy maszyny to przejdziemy na vat... ale znowu nie wiem czy to prawda, ze 22% (vat) sumy za jaka sie kupuje maszyny trzeba zaplacic ze swojej kieszeni dilerowi, a pozniej bank zwraca 19% tego vatu... prawda to?? bo jezeli tak to bedzie trzeba wziac dodatkowy kredyt, bo chce wziac maszyny na ok. 270-290 tys zl (brutto) to jest 55900-64000 zl vatu wiec nie malo. ale bede sprzedawal 2 ciagniki i kilka jalowek cielnych to sie troche uzbiera i maly kredyt w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

odnośnie Vat-u jest osobny temat i proszę tam robić zamieszanie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

a mlody rolnik nie ma czasem 60% zwrotu?? tak sie pytam z ciekawosci bo gdzies tak wlasnie mowili.

 

 

 

nie,ma 50% chyba, że gospodaruje na ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Henius91

Co ma bank to Vatu :P .To są dwie inne instytucje.Vatem się zajmuje Urząd Skarbowy.

Poczytaj troche i nie pisz takich farmazonów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

@henius91 wes przestan zadawac te same pytania bo juz mnie krew zalewa jak czytam twoje posty. Poczytaj o warunkach "modernizacji" i wszytko bedziesz wiedział.

60% ma młody rolnik i jesli ma ponad 50% gruntów na obszarze ONW.

 

Co do vatu to załatwiasz to w ciagu tygodnia a nawet mozna w ciagu jednego dnia jak sie chce :P Wazne aby zrobic to do konca miesiaca poprzedzajacego chec rozliczania na zasadach ogólnych. ( dokumenty : regon ( urzad statystyczny), wpłata na vat( urzad miasta), deklaracaja US, faktury sprzedazy lub umowy na 20tys z poprzedniego roku, zestawieni kupna i sprzedazy z ostatnich 3 misiecy. JA płące 130zł w biurze rachunkowym.

 

ubiegliscie mnie :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Forum jest od pytan ale ty ciagle jak mantre je powtarzasz !!! Druga sprawa sa pewne podstawy i trzba sobie troche zadac trudu i poczytac a nie liczyc na gotowe odpowiedzi. ja zanim wziołem sie za prow to przeczytałem kilkadzisiat stron artykułow i róznych publikacji na ten temat. I jak czegos nie wiedziłem lub nie wiedziłęm jak interpretowac zapis to dzwoniłem do arimr a nie pisałem na forum z byle pierdoła !!!! Wystrczy spojrzec na twój dorobek ilosci postów to widac ze sie nudzisz i piszesz aby pisac i nabijasz liczbe postów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@henius91 @biały ma rację, juz dawno miałem Ci napisać, że cały czas tylko lamentujesz... masz już maszyny wybrane, a nie masz pojęciach o podstawowych pojęciach, zachowujesz sie jakby za darmo sprzęt rozdawali, nie ma się co za w czasu podniecać, bo to się później mści...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Tak umowa podpisana w ubiegły piątek mieliśmy trzy poprawki ale nareszcie już po wszystkim teraz jeszcze wykup sprzętu pozostał, jak się do ciebie nie odzywają to może przedzwoń do prowadzącego bo w naszym przypadku 2 dni od wysłania poprawek zawsze był tel i babka mówiła co jest grane.

 

A jak długo czekałeś na umowę od 3 poprawki, czyzby trzecia to uzasadnienie? :P

Ojciec dzwonił do kolesia i się pyta jak tam sprawa, a on ''no Pan tutaj nie ma duzych maszyn, więc nie będzie problemu... No i tydzień temu przysłali aby napisać pełne uzasadnienie wszystkich maszyn. Czy wszyscy muszą uzasadniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

w moim przypadku to chodziło o zbyt duży traktor do areału ale spisaliśmy umowy na dzierżawione działki no i uzasadnienie też musiało być dla czego tak duży ciągnik bo mają jakieś śmieszne wytyczne, a czas od wysłania ostatniej poprawki do podpisania umowy to jakieś 1,5 tygodnia ale to wszystko zależy ile wniosków ma akurat na biurku osoba która rozpatruje twój wniosek życzę powodzenia! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Potrafi mi ktos odpowiedziec na pytanie czy mozna usprzedac troche ziemii w trakcie lub po skorzystaniu z PROWu?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Witam, mam takie pytanko czy ktoś z was zmieniał plan rzeczowo-finansowy w PROW po podpisaniu umowy i się udało, oraz czy arimr godzi się na przyspieszenie realizacji inwestycji, tzn realizacje mam wpisana na grudzień a sprzęt powinienem mieć czerwiec - lipiec i chce po prostu złożyć jak najprędzej wniosek o płatność, ciekaw jestem jak to wyglądało u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Teraz przy uzasadnieiu piszą że trzeba się odnieść do IBMER

Trochę przeczytałem i mam dość. Przerobił tą lekture już ktoś?

Mamy ponat 20 ha do tego bydło 30 szt i się zastanawiam co można jeszcze dopisać żeby dostać ciągnik w pzredziale mocy 80-100km

Z tego całego IBMER wychodzi że mogę ciągnik o mocy ok 40 kW, bo chyba dobrze interpretuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Kolego tej ekspertyzy to nie warto czytać tylko oczy bolą i papieru szkoda jak będą chcieli odrzucić to i tak odrzucą dużo zależy kto będzie rozpatrywał twój wniosek, zawsze możesz napisać że ciężkie gleby i góry ale jak masz hodowlę to powinno ci przejść. Będziesz się martwił jak przyjdą poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj