cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

No z tym vatem to sie zakreciłem, jest tak jak bysmy mówili o kwotach brutto i w przypadku bycia na ryczałcie, bo na ogólnym to vat odzyskujemy. ALe tak czy siak to 19% idzie do US a mozna tego uniknac.

 

Ciagnik kupujesz za 200netto ale chcesz wyciagnac wiecej kasy wiec firma wystawia ci fakture na 250netto. Od tych 50tys firma musi odprowadzic 19% dochodowego. WIec lepiej umówic sie na maszyny za te 50tys bo wtedy firma nie odprowadza podatku od dochodu fo robi sobie koszt kupujac ta dodatkowa maszyne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

cyba coś nie zerozumiałem. kupująć nowy sprzęt do gospodarstwa treba zapłacić podatek od wzbogacenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Zakładając że mój ojciec złożył by wniosek na modernizację, to czy w ciągu 5 lat mógł by przepisać część ziemi na swojego syna. Czy w ogóle da się to jakoś pogodzić teraz modernizacja i np. za 2-3 lata przepisanie części ziemi.

 

A i jak sądzicie czy może być jeszcze dotacja "Młody rolnik" w 2012 i 2013r ?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

te hektary które poda we wniosku musza byc w jego urzytkowaniu przez 5lat. Moze przepisac ale całosc i nastepca musi przejac zobowiazania które podpisałby twój ojciec podczas podpisywania umowy na modernizacje.

 

 

CO do tego podatku to kolego chodziło o to że firma handlujaca musi odprowadzic te 19% od kwoty netto wyzszej faktury a to oznacza ze nie oddali by ci całej tylko pomnijszona o te 19% czy nawet wiecej bo za free to tego nie beda robic :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakby pokrywał cvały koszt to by to było rozdawanie za darmo :D dopłacaja 40-60%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Jak jesteś na Vacie to Ci zwrócą logiczne, a jak nie to masz pecha... Ale ogólnie rzecz biorą bawiąc się PROWe to trzeba być na Vacie, nie oszukujmy się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Kolego z postu powyżej albo nierozumiem twej wypowiedzi albo coś ci sie pomieszało z tym vatem.Jakoś nikt niezwrtaca watu ryczałtowcom, przynajmniej w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czy po zmianie marek maszyn (parametry i zastosowanie się nie zmieniło) trzeba zmienić też oferty załączone do wniosku na nowe ???

 

na białej tablicy ma być napisany dokładny cel, słowo w słowo wpisany we wniosku???

 

jak wygląda aneks o przesunięcie terminu płatności???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

z tego co mi wiadomo jeśli nie zmieniasz parametrów maszyny tylko markę , to nie musisz żadnych nowych ofert składać i nic aneks-ować. ja miałem w zestawieniu rzeczowo -finansowym wpisane tylko parametry maszyn, a nie markę np. 105 KM ciągnik rolniczy .I nie miałem napisane który wezmę.Oferta była na Class Ariona 510 Cebis a skończyło się kupnem Fendt-a 412 Vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Na tablicy ma byc cel słowo w słowo, firmy od tych tablic wiedza o co chodzi :D ja zamawiałem na allegro. Aneks to podanie do kierownika BWI o przesuniecie terminu zakonczenia realizacji inwestycji o powiedzmy miesac czy tam 2 z powodu np problemów z dostawa maszyn przez dealera. Do tego podania musisz dorzucic strony wniosku które sie zmianiaja. Przy zmianie marki nie musisz dokąłdac oferty.

 

@Henius91 powiem ci tyle, najpierw poczytaj troche o prow , jego zasadach na stronach agencji czy MR bo tylko siejesz tu zament. Najpierw złap jakies podstawy z tego tematu, a póznij pytaj o szczególy których nie zrozumiałes czytajac odpowiednie artylkuły arimr :)

 

Jesli nie jestes na vacie to kupujesz po cenie brutto i tego watu nikt ci nie zwróci, a agencja zwraca xx% od kwoty bez vatu takze konkretne plecy. W moim przypadku 110tys by sie na zbierało wiec warto przejsc na vat.

 

PS. Dzis wreszcie złożyłem wniosek o płatność :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Nam VAT oddali z maszyn,które braliśmy na PROW po 25 dniach,teraz jest chyba wiecej dni(dokładnie nie wiem ile).

bialy2005

Przy takiej dużej kwocie miałeś kontrol z US ,bo słyszałem ,że jak mają wypłacić powyżej 50tyś.-Robią nalot i wykręcają się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a niby z czego maja sie wykrecac? masz na to faktury, sprzet stoi na podworku i tyle, to tylko rutynowa kontrola.

 

Co do tego vatu, standardowo sa to 3 miesiące a czasami nawet wiecej, jednak jest mozliwość złożenia wniosku o przyspieszoną płatność i wtedy po 25 dniach masz vat na koncie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

statek

Może źle to ujołem .Mój znajomy kupił nowego JD 6630 Premium i maszyny(pług,siewnik,agregat,opryskiwacz),brał na Prow.Kwota do zwrotu ok 100 tyś złoty i miał kontrol z US.Oni jak mają wypłacić większą kwote robią kontrol-nie mówie że przy małym zakupie to nie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przy zwrocie powyzej 50tys vatu kontrola jest obowiazkowa taki przepis. Przyjezdzaja i sprawdzaja czy masz maszyny i spisuja numery z nich i porównuja z tymi z faktur. Jesli srodek trwały kosztowął ponad 200tys netto to musisz pokaz z czego go sfinansowałes ( piszesz oswidczenie i jesli kredyt to umowa kredytowa do wgladu)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

kontrola z US nie zależy od kwoty przysługującego zwrotu. Ja miałem do zwrotu np 20 tyś. i miałem kontrolę, innym razem miałem 60 tyś zwrotu i kontroli nie było. Wiadomo, że jeśli przejdziesz na VAT i za pierwszy okres rozliczeniowy masz duży zwrot, to wtedy możesz się spodziewać kontroli. :D (głownie US interesuje się pochodzeniem pieniędzy z których są finansowane inwestycje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi kontrolerzy mówili ze powyzej 50tys jest to odgórnie przez naczelnika US nakazane nie zalezne czy im sie chce czy nie to kontrola musi byc :D ja akurat pierwszy miesac po przejsciu odrazu miałem 60tys :) i kontrola była. panie na szpilach prowadziłęm po błotku do drugiej stodoły obejrzec siewnik :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

koledzy widzę że piszecie o vat ja zamierzam przejść na vat ale nie wiem czy mi się opyla jak ktoś by mi mógł chwile czasu poświecić to piszcie na gg moje 4841677 to po piszemy trochę się dowiem :D ciekawe kiedy nabór będzie bo będę się starał i dlatego o wat myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj