cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sydney    32

Wiadomo, że nie jest różowo, jak w całym polskim rolnictwie. Chodzi tylko to, że mimo wysokich kosztów ponoszonych przez mleczarzy jest to i tak narazie bardziej opłacalna produkcja niż trzoda czy nawet zboże. moim zdaniem nie powinno się w ten sposób wspierać jednej tylko gałęzi produkcji, każdy powinien być traktowany tak samo.

Na pewno przy krowach jest dużo roboty, ale przecież w rolnictwie wszedzie trzeba się narobić, a to co robimy to tylko nasz wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja wiem tyle ze przy zbozu masz zime wolna i nie tylko, przy swiniach tez mozesz 1 dzin zrobic wolnego i nic sie nie stanie a przy krowach ???

Mozliwe ze w pl mleczarstwo najgorzej nie stoi ale ogólnie w unii jest nie za ciekawie z mleczarstwem i dlatego unia to próbuje ratowac. Wiele sie mówi ze w anglii, holandii wiele gospodarstw mlecznych splajtowało lub zmieniłlo kierunek produkcji i jakby to szło takim tempem to za kilka lat by brakowało mleka i produkty były by bardzo drogie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Tam plajtują bo oddzielili im dopłaty od produkcji taj jak to było do tej pory(chociaż nie jestem pewien). jak splajtują to wtedy będzie pole do popisu dla nas ^^ . Owszem przy zbożu nie ma aż tyle roboty, ale weź np produkcję prosiąt, tam często nawet w nocy trzeba czuwać, ogólnie to tam gdzie jest produkcja zwierzęca to nie ma wolnego i trzeba zap....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Henius91 uważasz że będzie jeszcze jeden nabór w naszym województwie?

Śpiewają że nie ma kasy, i na dodatek w kwietniu? Chyba w 2011, przecież zanim oni się uporają z tymi co mają to zastanie ich następna zima...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

w tym roku na pewno bedzie, ale nie wiem czy w kwietniu czy moze w listopadzie, tego chyba nikt nie wie. ale nawet mi sie nie chce wiezyc ze w pomorskim nie ma juz kasy. to w takim razie w wielkopolskim juz rok temu nie powinno byc funduszy. w pomorskim na nabor przypada okolo 1500 wnioskow (w przypadku ostatniego naboru 1100) a w wielkopolskim jest ponad 5000 wnisokow. bardzo dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

musisz wiedzieć, że pieniędzy nie jest równo w każdym województwie. Automatycznie na pewno w wielkopolskim będzie (było) jej więcej niż w pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja nie podzielam twego pomysłu @henius91 :P Tam gdzie zostało kaski powinni dalej robić nabory aż kasa się wyczerpie . Niektórzy wcześniej nie mogli skorzystać to skorzystali by w przyszłych naborach ^^ Ja liczę na taką szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

Ja nie podzielam twego pomysłu @henius91 ^^ Tam gdzie zostało kaski powinni dalej robić nabory aż kasa się wyczerpie . Niektórzy wcześniej nie mogli skorzystać to skorzystali by w przyszłych naborach :D Ja liczę na taką szansę.

 

ja dodam ze niestety tez nie moglem skorzystac z PROWu w poprzednich naborach, to bedzie pierwszy raz kiedy moge zlozyc wniosek i mam nadzieje ze to wypali bo jak nie to moge sie pozegnac z nowym sprzetem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Jak to będzie z tymi zaliczkami w tym roku? To będzie tak, że od razu zrobią przelew na całą kwotę którą wspierają inwestycje czy tylko jakąś określoną cześć tej kwoty?

Czy kupując np maszyny z linii modernizacja gospodarstw mogę na drugą część kwoty całej inwestycji wziąć kredyt niskoprocentowy (wspierany przez agencję)? Czy muszę brać normalny tzw pomostowy na 8%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

szczerze powiem to mam dosc tego typu pytan bo w tym temacie jest takich samych pewnie kilkadziesiat!!!!!! nikomu nie chce sie uzyc opcji szukaj!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

według mnie to też jestem zdania że powini znaleść jeszcze jakąś dodatkową kase i dać wszystkim kturzy złożyli prawidłowo wypełniony wniosek.premie dla młodych rolników powinny zostać na tym samym poziomie 50tyś a te co chcą dołożyć 25tyś powinni przeznaczyć na modernizacje i wtedy by może starczyło dla wszystkich a nie tak że jeden dostanie pomocy 75tyś bo jest młodym rolnikiem a drugi nie dostanie wogule bo brakło kasy na modernizacje gospodarstw np województwo wielkopolskie około 4,5tyś pewne a około 1tyś odmownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Wie ktoś jak się ma sprawa w dolnośląskim? Przy jakim są nr?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dziś a w agrobiznesie mówili już, że naboru nie będzie w trzech województwach - niestety nie podano o które województwa chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Powiedzieli że prawdopodobnie nie będzie. A zapewne chodzi o te co już wykorzystały limit jednym z nich jest Wielkopolskie.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

A ja mam takie pytanie, szczerze nie wiem na jakiej podstawie określają racjonalność zakupu rozrzutnika obornika, dodam tylko tyle że mam 32 ha ornej ale nie mam zwierząt na siebie!!. Ktoś ma jakieś doświadczenie i wie co można z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Mój deler mówił że miał podobna sytuacje i jakos to tak umotywował ze przeszło :D Moze wystrczy podsunac jakies umowy odbioru obornika czy cos w tym stylu + wykorzystanie jako przyczepe. JA zrobiłem to w inny sposób tzn rozrzutnik poszedł w cene ciagnika.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

pomorskie numer 6xx podpisana umowa nareszcie :)

 

 

David85: już umowa podpisana? :) Miałeś jakieś poprawki? My mamy 44x i cisza...

Czyżby stało się tak jak u mojego kolegi że poprawki zgubili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

A ja mam takie pytanie, szczerze nie wiem na jakiej podstawie określają racjonalność zakupu rozrzutnika obornika, dodam tylko tyle że mam 32 ha ornej ale nie mam zwierząt na siebie!!. Ktoś ma jakieś doświadczenie i wie co można z tym zrobić

 

ja slyszalem ze rozrzutnik daja wedlug wielkosci plyty obornikowej i wielkosci stada... i dlatego moze byc Ci ciezko wziac jakikolwiek rozrzutnik. mam nadzieje ze mi przyznaja Tytana 8 plus, ale raczej powinni, bo jak na takie stado i plyte obornikowa to chyba nawet Tytana 10 lub 12 bym dostal. i pamietaj ze nigdy nie podajesz starych maszyn jakie posiadasz bo wtedy masz zagwarantowane ze nie dostaniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

dzięku poprostu na początku marca będzie stał już ciągnik i pług i poprostu zostanie mi jakieś 30tyś zł nie wykorzystanych funduszy ze wzgledu na inny kurs euro no i niższe ceny i tak myślałem żeby zrobić aneks i dodać rozrzutnik do drugiego etapu który będzie w czerwcu, jutro będe dzownił do ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

A ja mam takie pytanie, szczerze nie wiem na jakiej podstawie określają racjonalność zakupu rozrzutnika obornika, dodam tylko tyle że mam 32 ha ornej ale nie mam zwierząt na siebie!!. Ktoś ma jakieś doświadczenie i wie co można z tym zrobić

Ja nie mam hodowli a dostałem tytana 12 poprostu napisz z kimś umowę ze w zamian za oddanie jemu słomy bedziesz odbierał obornik i stosował go w zamian za drogie nawozy mineralne czy coś w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Wieksze faktury zeby wyciagnac kase sa bez sensu bo od tej wyzszej kwoty trzeba odprowadzic 22% vat i 19 dochodowego wiec zostaje ci całe gów... A jak wezmiesz za ta kwote maszyne to inna sprawa. TAkze albo zrób aneks tak jak mówisz albo jesli miałes oferty duzo wyzsze niz faktycznie wyszło to pogadaj z delerem niech ci maszyne zrobia w ramach upustu cenowego za 1zł a wartosc dorzuca do maszyn które masz we wniosku. Chyba ze juz masz wystawione faktury to tylko aneks. JA mam kilka maszyn zrobione tak jak pisałem wyzej ( upust cenowy) i faktura za 1zł :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Wieksze faktury zeby wyciagnac kase sa bez sensu bo od tej wyzszej kwoty trzeba odprowadzic 22% vat i 19 dochodowego wiec zostaje ci całe gów... A jak wezmiesz za ta kwote maszyne to inna sprawa. TAkze albo zrób aneks tak jak mówisz albo jesli miałes oferty duzo wyzsze niz faktycznie wyszło to pogadaj z delerem niech ci maszyne zrobia w ramach upustu cenowego za 1zł a wartosc dorzuca do maszyn które masz we wniosku. Chyba ze juz masz wystawione faktury to tylko aneks. JA mam kilka maszyn zrobione tak jak pisałem wyzej ( upust cenowy) i faktura za 1zł :D

ale to tobie zwracają 22% VATU jak na nim jesteś. najpierw go płacisz ale po miesiącu zwrócą i masz kase na spłate kredytu albo dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj