cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Henius91    1543

a ja slyszalem ze dopiero w pazdzierniku... ale to moze w pomorskim tylko?? bo byl dzis u mnie diler od Deutz Fahra i mowil cos ze pozno bedzie ten nabor. wiem ze w czerwcu ma ruszyc nabor na doplaty do produkcji mleka :D nowe maszyny u mnie pewnie nie beda predzej jak na zniwa przyszlego roku :D no ale trzeba byc cierpliwym. i ten diler wspominal cos ze dla tych wojewodztw gdzie nie ma juz pieniedzy, to beda srodki brane z innych wojewodztw gdzie sa one nie wykorzystane wiec pewnie jeszcze conjamnie 2 nabory beda :D i najpierw chyba dostana ci co jeszcze nie brali maszyn na dofinansowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakby tak wierzyc w to co mówia delaerzy to ten swiat by była całkim inny :D A co do tych naborów przesuniec kasy to jest 500 wersji w plotkach. Nie nie ma co ich rozpowszechniac bo nie wiadomo co ci na górze wymysla. a jak cos wymysla to nas poinformuja !


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

no tak tylko w wielkopolsce braknie kasy już na te wnioski z 2009roku bo było około 5500tyś wniosków a wnioski powyżej 4500/ dostali decyzje odmowną.a co tu mówić o następnych latach.ja jestem tego zdania że albo wszystcy albo nikt.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

czytalm poprzednie posty o aneksowaniu wniosku po podpisaniu umowy, ale mam jeszcze watpliwosc:)

 

mam wpisanych kilka maszyn na kwote powiedzmy 500 tyś , ale chcialbym kupic jeszcze kilka innych maszyn , ktore zmieszcza sie w zarezerwowanej puli. Jak to zrobic ?^^

 

EDIT: Dodam ze jeszcze musialbym bym dopsiac jakby do wniosku te dodatkowe maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Złóż aneks i dołącz oferty cenowe maszyn które masz wpisane we wniosku i nowych które dołączasz jeśli zmieścisz się w wnioskowanej kwocie nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mam pytanko, a mianowicie jak nie jestem na vacie i bede kupowal maszyny na PROW to czy bank/agencja zaplaci cala sume czy tylko sume netto?? np. wezme maszyny za 250 tys brutto to cy bede musial zaplacic ten vat z wlasnej kieszeni czyli 55 tys zl czy nie mam sie o to martwic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Jeżeli chodzi o nowy nabór to dilerzy wiedzą więcej niż ludzie w agencji :D . Każdy diler jak się go pytasz to rzuca jakąś datę, a ostatnio pytałem się gościa co jest dyrektorem ds kontroli w jednym z wojewódzkich oddziałów agencji i powiedział, że nie ma zielonego pojęcia kiedy będzie nowy nabór ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Henius91 zwrot na MGR jest od kwoty netto wiec Vat jesli nie rozliczasz sie z niego musisz wylozyc z wlasnej kieszeni.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Jeśli złożę wniosek na program mleczrski to i bende mógł złożyć na prow na to samą maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

na te sama na pewno nie, bo jest to podwojne dofinansowanie

 

a ja mam pytanko co do terminu realizacji wniosku, Podpisuje umowe załozmy dzis i agencja PRZYDZIELA mi termin czy moge go wybrac, moze ktos zna podstawe prawna? nie chce aby ktos mnie zrobil w bambuko:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

A jak złożylem wniosek w restrukturyzacji gospodarstw rolnych o maszyny, to bede mogł zlozyć wniosek w PROW na inne maszyny? I czy macie pewność ze bedzie w kwietniu nabor na MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mozesz dorzucic maszyny ale pod warunkim ze wnioskowana kwota dofinansowania nie bedzie wieksza od tej która wpisałes we wniosku w pierwszej wersji. tzn. ze jak powiedzmy wpisałes maszyn na zwrot 250tys to tychj 50 tys co ci zostały jzu nie mozesz tym razem wykorzystac tylko muisz składac kolejny wniosek w nastepnym naborze.

 

Co do tych programów mleczarskich to czarno to widze ^^


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Jak będzie w kwietniu nabór na PROW to ja radze złożyc. Bo z tymi mleczarskimi to do końca nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no wlasnie tylko zeby na 100% bylo wiadomo ze w kwietniu bedzie nabor... jak bedzie to musze juz zaczynac wszystko przygotowywac, pomierzyc budynki gospodarskie itd. w najblizszym czasie jade do dilera maszyny ogladac ale nie wiem kiedy je bedzie mial na placu. to bedzie moja ostatnia szansa zeby wziac maszyny na PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

henius91 w agrobiznesie wypowiadal sie Ławniczak że z rewizji wspolnej polityki rolnej uni polsce przyznano 100 mln euro i ma to byc dodane do PROW dla mleczarzy ale ciekaw jestem czy na ten prow zdaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

sektor mleczarski to jest naj lepiej zarabiająca branża z rolników mleko ponad 1zł za litr a co mają powiedzieć rolnicy którzy chodują żywiec wiepszowy i sprzedawają na dzień dzisiejszy po 3zł.czemu pomaga sie najbogadszym a nie naj biedniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kolego spokojnie ^^ jak ogłosza termin naboru to smiało sie w tym czasie wyrobisz z załatwieniami :P

No dzis mówili o tym w TV ale wkur... mnie z tymi dopłatami do gospodarstw mlecznych bo bedzie po 4,5ty tylko dla rolników do 40lat !!! i powyzej 50tys kwoty. A uzasadnienie to wrecz smieszne ( dla rolników którzy sie rozwijaja inwestyja, czyli taki co ma 45 to juz nie inwestuje ?? i jemu juz nie przydałoby sie 4,5tys !!!!!) Wczesniej wprowadzili dopłaty dla małych co maja do 10 krów teraz dla inne grupy a reszta to musi sobie radzic sama :D

 

A te 100 baniek ma byc do prowu tak jak pisał kolega moze bedzie poprostu zwrot wiekszy o powiedzmy 10% tak jak to ktos juz pisał to by było sprawiedliwe po mojemu.

 

Co do tej opłacalnosci to kolego nie jest tak różowo. Widzisz cudze, zauwaz tez ile jest pracy przy krowach a ile przy swiniach jak drogie sa maszyny zielonkowe, ile kosztuje budowa i wyposazenie obory. Zeby zbudowac stado z prawdziwego zdarzenia to trzeba nad tym pracowac kilka-kilkanascie lat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj