cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Pestus123    4

W tych wojewudctwach nie ma już kasy na modernizacje gospodarst rolnych:

 

-zachodnio - pomorskie

-wielkopolskie

-lubuskie

-warmińsko - mazurskie

-pomorskie

 

Z tego wynika, że będzie, ale kiedy to jeszcze oficjalnie niewiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

cos tak czuje ze to lipa jest z tym ze nie bedzie naborow ;[ skoro zalozyli sobie cel ze beda dawac kase na modernizacje rolnictwa az do 2013 roku to musza to zrealizowac. ja i tak bede jeszcze probowal, moze sie jeszcze zalapie w nastepnym naborze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No ja dla odmiany z info. woj. Łódzkie , numer 125X , dzisiaj dostaliśmy poprawki ;[ . //DOPIERO\\

Orientuje się ktoś ile w Łódzkim od złożenia poprawek się czeka na umowę ??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam taki problem. przejełem gospodarstwo po rodzocach w 2008 i teraz chce składać wniosek na modernizacje. napewno będzie w nim ciągnik i może prasa w zależności od fundszy. na siebie nie mam żadnego sprzętu tzn wszystkie sprzęty stoją na ojca. czy składając wniosek na MGR wykazać te ciągniki czy raczej nie? ciągniki maja 120, 65 i 50 km jeden koleżka mi mówił że lepiej nie bo jak je wykaże to mi nie pozwolą na kupno nastepnego? to samo z prasą? jak to było u WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie wykazuj!!!!!!! ja zrobiłem tak i dostałem 140km na 35ha ;[ Nowa prasa i sporo innego sprzetu bez zastrzezen. Wykazałem tylko jedna przyczepe ( jest bez rejestracji) jakies brony czy cos ;[ zeby nie byc golasaem totalnym


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

bialy2005

To ty masz tylko 35ha ;[ i wziołeś Case który ma 140km .Nie było problemu żeby ARIMR przyznała Ci ten ciągnik. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dzieki bialy

 

jeszcze jedno pytanko.odnośnie dzierżawy. mam mało swojego pola i przypuszczam że będe musial sie podeprzeć jakąś dzierżawą żeby dostać taki ciagnik jak potrzebuje. z gminy mam ok 3,90 ha na 4 lata i kilkadziesiąt hektarów na tak zwaną gębe. wiem że umowa przy MGR musi być na 5 lat. tylko od kiedy się to liczy? od daty złożenia wnosku czy wydania decyzji czy jeszce może innego momentu? czy zawierając umowę dzierżawy z osobą fizyczną na te wymagane 5 lat muszę ją podpisacć u notariusza czy wystarczy zwykła umowa na kartce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

umowa musi byc na 5 lat od momentu zakonczenia inwestycji czyli musisz miec umowy porobione na 6-8lat zalezy kiedy sobie wpiszesz termin zakonczenia inwestycji. moga byc zwykłe umowy dzierzawy bez notariusza tylk oże te dzierżawy musza byc w dopłatach lub zobowiazujesz sie że w tym roku je wpiszesz i przez te 5 lat bedziesz brał dopłaty.

 

No w dopłatach mam tylko 35 ;[ Obrabiam x2 ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Wystarczy umowa na kartce(przynajmniej wcześniej tak było) i chyba na pięć lat od dnia wydania decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a czy @biały nie napisał że dostał na 35ha Case???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

jezeli ja bym udokumentowal wszystkie dzierzawy to moglbym wziac ciagnik co najmniej 160 KM ;[ taki duzy mi nie jest potrzebny, wole kupic narazie maly 80 KM a pozniej moze jakis uzywany JD cos z serii 6x00 lub 6x10, bo watpie ze mi pozniej dadza nowego 130 KM na PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to nie lepiej zrobic włąsnie odwrotnie ? najpierw duży a pózniej mały jako pomocniczy i na prow by poszło a tak jak piszesz to raczej może pózniej nie przejsc. JA tez w 2007 złozyłem na małego 60km +ładowacz ale zrezygnowałem bo włąsnie bałem sie ze wiekszego mogłbym nie dostac teraz. Planowany był 110-120 a wyszło 140 ;[ ale nie żałuje ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz i mam kilka pytan. W zeszlym roku zlozylem wniosek na modernizacje ... i we wniosku wpisalem zakup prasy i kilki innych maszyn ale z tych kilku maszyn zrezygnuje, zamierzam wstawic na ich miejsce ciagnik z turem, no i jeszcze bede budowal zbiornik na gnojowice. I mam pytanie: chce wziąc kredyt w banku Spoldzielczym na kwote gdzie okolo 450 tys. bo taki jest koszt brutto tych inwestycji. Chciałbym sie od Was dowiedziec jakie jest mnije wiecej oprocentowanie takiego kredytu i jak nazywa sie ta linia kredytowa bo sie nie orientuje. Jestem na vacie i rok temu przejolem gospodarstwo. Prosze o porady i z góry Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

nie moze zmienic sie cel inwestycji w gospodarstwo - zobacz co wpisales jako cel, bo jesli "zakup prasy i tych innych maszyn" to juz nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

ale pytalem sie w arimr i po podpisaniu umowy robie aneks i je wyrzucam a na ich miejsce wstawiam ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

umowa musi byc na 5 lat od momentu zakonczenia inwestycji czyli musisz miec umowy porobione na 6-8lat zalezy kiedy sobie wpiszesz termin zakonczenia inwestycji. moga byc zwykłe umowy dzierzawy bez notariusza tylk oże te dzierżawy musza byc w dopłatach lub zobowiazujesz sie że w tym roku je wpiszesz i przez te 5 lat bedziesz brał dopłaty.

 

No w dopłatach mam tylko 35 :D Obrabiam x2 :D

Mała poprawka, 5 lat jest liczone od momentu otrzymania płatności ostatecznej. Czyli najcześciej przyjmuje się 3 m-c od zakończenia ostatniego etapu inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chlopaki mam pytanie w 2009 kupiłem ciągnik na PROW 95km, te stare ktore mam jeszcze juz sie nie wliczaja i mam takie pytanie czy dałoby sie mi jakos wziąśc jeszcze drgi taki ciagnik (chodzi mi tu właśnie o moc) na 25,6 hektara które obrabiam i mam na to papiery??????? Prosze o pomoc, bo nie wiem czy takie cos przejdzie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

kobra89

A masz jakieś jeszcze ciągniki.Z ktorego roku masz ciągniki.Nie wiesz może kiedy będzie kolejny nabór na Modernizacje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mowie ze nie wchodza w gre tamte stare bo MTZ z 90 roku, C 330-70r. Nowy nabór coś mowią w agencjach że na kwiecień.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj