cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pepino    0

Witam numer mojego wniosku na Modernizację w wielkopolsce 37xx , dzisiaj otrzymałem pismo z Agencji o przesunięci rozpatrzenia wniosku do 27.06.2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk9431    0

Witam ja mam nr. 31xx też w wielkopolsce i dzisiaj otrzymałem również takie pismo lecz, o przesunięciu do 27.03.2010r. pozdro. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My mamy numer 35XX w WLKP i też dostaliśmy pisemko że do końca czerwca mają czas... szkoda gadać.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

Maszyny można (za)zmieniać, dobierać, ujmować bezproblemowo do podpisania umowy, np w trakcie poprawek. Później ewentualnie aneksować. Niewolno tylko przekroczyć kosztów kwalifikowanych z wniosku...ale jeśli się nie udało to nadwyżka z własnej kieszeni. Przy przekroczeniu ceny o 10% do wniosku o płatność dostarczałem oświadczenie z jakiego to powodu dana maszyna podrożała. Tak to się bynajmniej odbywało w moim przypadku z naboru 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja agencja w Opolu leci sobie nieżle w Chusteczke.Drugi raz dostaje pismo z poprawkami i drugi raz domaga sie o dostarczenie wypisu z rejestru gruntów mimo że na 100% były dostarczone zarówno przy składaniu wniosku jak i w pierwszych poprawkach.Nie wiem co jest grane ale jak pierwszym razem pojechałem z poprawkami do kobiety która prowadzi mój wniosek to byłem troche zdziwiony że brakuje kilku dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

a ja mam pytanie do tych którzy składali poprawki: spotykaliście sie osobiscie z osoba która prowadzi wniosek czy poprostu dostarczaliscie dokumenty do agencji? Bo mam trudnosci z porozumieniem sie telefonicznie w sprawie poprawek, a dana osoba "nie ma czasu" spotakać sie osobićie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja zawsze uzgadniałęm co zgrubsza przez tel a pózniej jechałem do agencji prosiłem prowadzacego i przychodził i juz na spokojnie wyjasnialismy niejasnosci i mówił co jeszcze zmienic co dowiesc itd. Przynajmnij takie podjejscie jest w Lublinie tak postepuje kazdy z prowadzacych i łaski nie robi. A w sumie to lezy tez w jego interesie bo szybciej załatwi wniosek jak rolnik bedzie wiedził co ma konkretnie jeszcze poprawic. Takze musisz jechac i prosic w sekreteriacie prowadzacego w sprawie poprawek i tyle. Powinien przyjsc bez problemów. U nas to nawet jak przyjezdzałem z dokumentami które juz wczesnij uzgodnilismy ze dowioze to najpierw sprawdzał czy jest juz oki i wtedy kazał to zdac przez kancelarie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuasiFarmer    0

no wlasnie. czegos takiego oczekiwałem. chciałem pojechac a pracownik do mnie, że mam przesłac poprawki i tyle. normalnie mnie zagotowało. Człowiek chce zeby wszystko gładko poszło a tutaj takie akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

ja miałem już 2 razy poprawki pierwszą we wrześniu a drugą w grudniu a we wtorek jadę podpisac umowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

@aadams7 nikt nie napisal ze sprawiedliwie ze nie dostali ci co im odmowiono, nie przekrecaj

pisze sie zeby nie zabierac innym wojewodztwom i dawac tym co sie skonczylo, albo o tym ze jesli ktos nie skladal to nie znaczy ze sie bal czy co tylko moze czekal na warunki jak np @pabloooo

 

mi tez jest zal ludzi ktorym braklo kasy, tak samo jak zal jest ludzi gdzie np ojciec dal synowi czesc gospodarstwa zostawiajac sobie na pozniejsze przekazanie za rente pare hektarow, teraz srednia podniesli i ojciec bez renty zostanie bo ma za malo hektarow

 

jedni i drudzy zostali wyrolowani przez agencje, i co teraz agencja ma wyrolowac kolejnych rolnikow i zabrac kase z wojewodztw gdzie ona jest i pozniej sie okaze w 2013 to juz nigdzie naboru nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0
@aasams7 a ja powiem to tak odczepcie się od kasy która wam się nie należy. Jest wyznaczony limit na poszczególne województwa i wtedy jest sprawiedliwie. Jakim prawem bogatsza część Polski ma sie bogacić kosztem biedniejszej. A to że dużo gospodarzy złożyło wniosków to jest wasza sprawa- nie wiem bijcie się o to jak chcecie kasy :D. Tam gdzie limit nie był wyczerpany to wina leży po stonie obawiających sie rolników (chodzi tu o to czy poradzą sobie ze spłaceniem kredytu- takie są wschodnie strony)- ale do czasu jak jeden rolnik który się obawiał podejrzy drugiego co wziął coś na PROW to wtedy ten pierwszy nabierze chęci :(

Według ciebie milioner powinien oddać ci część kasy (albo ktos wygrał w totka) bo on ma nadmiar a ty masz mniej???!!! :(:D

 

a to co jest?? chodzi oto że ja i niektórzy powiedzieli że zamiast dać kasę na kolejny nabór bo niektóre województwa kasy nie wykorzystały dać ją po prostu dla tych co wnioski złożyli ale kasy nie dostaną bo mieli pecha w losowaniu, i uważam to za wielką niesprawiedliwość dlaczego niektórzy złożyli i niedostaną a niektórzy mają dwie szanse na składanie wniosków...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

no i nigdzie nie pisze ze sprawiedliwie ze tamci nie dostali:)

 

cytowana przez ciebie wypowiedz tez nie jest zbyt fortunna i nie zgadzam sie z nia , jesli ktos nie skladal wniosku wczesniej to wcale niekoniecznie z obawy ze nie splaci kredytu czy zeby podejrzec jak komus sie uda(patrz @pabloooo- czekal na co innego)

 

owszem niesprawiedliwe jest to ze czesc ludzi z tych wojewodztw nie dostanie kasy bo braklo , ale przyznaj ze jesli ktos czeka na okolicznosci od 2007r i planuje w 2010 czy 2011 czy 2012 zlozyc wniosek a tu nie bedzie kasy bo wzieli do innych wojewodztw , to co to jest fair?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

JA jestem przeciwko przenoszeniu kasy pomiedzy województwami!!!!!!!!! Choc juz swoja pule wyciagnałem.

Jesli obiecali ze starczy dla wszytko to powinni zrobic tak jak obiecywali czyli przesunac kase z innych działań które sa mało popularne i kasa ciagle zostaje niewykorzystana.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

jak wygląda sytuacja w wielkopolsce?

A więc w wlkp ostatnio znajomy podpisywał umowę miał nr 189X ja mam 19XX i czekam na podpisanie idzie to im w miarę sprawnie. poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dolnośląskie, nr. 4xx. Wczoraj podpisałem umowę i złożyłem pismo o aneks :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

a wie ktoś może do jakiego numeru starczy kasy w wielkopolsce?bo słyszałem że do 4500tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

tez tak slyszalem kolego @lukas84


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A jak śląskie?? Chłopaki odezwijcie się... bo z innych województw coś piszą a tu południe nic ;/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano    0

Mam taki problem ponieważ PROW u mnie jest w 2 turach i w związku z tym czy można zmieniac daty np jak mam od 1 do 31 grudnia 2010 pierwsza turze to czy mogę ja przyśpieszyc i co trzeba w takiej sytuacji zrobic ???? i czy można zmieniac kolejnośc nabycia maszyn bo mam najpierw maszyny a następnie ciągnik a chciałbym odwrotnie :/ Umowę mam już podpisana . Proszę o jakieś rady i sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj