cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    581

nie jestem pewny czy przypadkiem jak usuwasz jakas maszyne to kwota kosztów kwalifikowanych sie zmniejsza o wrtosc tej maszyny. ale nie jestem pewny. Dzwon i pytaj prowadzacego jesli juz jestes w trakcie poprawek lub po prostu na biuro ARIMR


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Mam złożone wniosek MGR na Zetora, siwenik, rozsiewacz i glebogryzarkę i czy mogę wziąć np JD(który jest droższy, tyle samo KM) ale rezygnując za to z rozsiewacza i glebogryzarki?

Oczywiście ze mozesz, ale dopiero po podpisaniu umowy składasz aneks, w którym piszesz ze zamiast zetora i tych dwóch maszyn bierzesz JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie zawsze jednak agencja moze zgodzic sie na takie posuniecie, np w przypadku gdy zabrane maszyny bede zmienialy zalozenia wniosku, akurat w Twoim przypadku moze byc OK


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

najwazniejsze to zachowanie celu realizacji operacji.............

jezeli ktos ma wniosek pt: np. zakup ciagnika , przyczepy, beczki itp to z tego nie moze sie wycofac- co innego jak ma : zakup maszyn rolniczych - nikt nie wnika jakich .............w tytule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

a czy można zamienic w PROW w ten sposób że teraz w umowie mam opryskiwacz za 35 tys i pług za 27 tys a chciałbym odwrotnie, opryskiwacz za 27 tyś a pług za 35 tys. Jak ktoś by wiedział to proszę o odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Z tego co się orientuje, to po złożeniu wniosku na PROW (modernizacja gospodarstw...) to nie można później przejść na rentę strukturalną... Czy to prawda...

Jeżeli gospodarstwo jest wspólne (obydwojga małżonków) tzn, niektóre działki są wspólne, a niektóre nie, to czy żona może złożyć wniosek na PROW??? (i jak by to wyglądało? jak by były liczone ha itd...)

Czy ktoś może udzielić odpowiedzi na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Witam.Jak długo czekaliście na rozpatrzenie wniosku o płatność oraz wypłatę kasy w mazowieckim.Ja złożyłem wniosek o płatność 16 grudnia i narazie cisza.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

a co z numerami powyżej 5000tyś w wielkopolsce?z góry dziękuje za odpowiedz

 

To jest chyba odpowiedzią.

W wielkopolsce wnioski powyżej 4500 już odżucili, wiem to z pewnego żródła, ja mam 41xx i jeszcze się łapie, ale kiedy go rozpatrzą.??

 

Również o tym słyszałem, na innym forum jest opinia rolnika który miał numer pow. 4,5 tyś. dostał decyzje odmowną. Pytaniem jest to czy wszystkie wnioski poniżej tej liczby beda rozpatrzone?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

nie wiem czy jest to możliwe, bo jest to uwarunkowane częścią Rzeczowo-Finansową, której nie można zmieniać...

 

zależy co tam wpisałeś, jeśli maszyny za 35tys+27tys złotych to jest ok, ale jesli osobno masz opryskiwacz i cena, oraz pług ta samo to już nie możesz cen zmieniać, lub nazw przy tych cenach...

 

jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, ale jestem przekonany ze jest tak jak piszę ;]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli ceny zminia ci sie powyzej 10% to lepiej zrobic aneks po podpisaniu umowy. jesli rozbierznosc bedzie powiedzmy 9,9% na jednym w dól a na drugim w góre to moze tak zostac jak jest.

W takiej sytuacji po mojemu najprosciej pogadac z delerem jesli kupujesz obie maszyny u jednego to niech ci wystawia odpowiednie faktury bo po co komplikowac sprawe i zminiac robic aneksy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas84    6

w wielkopolsce kasa jest już wykorzystana do 2013roku a w innych województwach to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

jeśli chodzi o nowy nabór to słyszałem że planowany jest na kwiecień i tylko w 8 województwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

A czy w te 8 województw wlicza się Warmińsko-Mazurskie??


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Z tego co wiem to w war-maz nabór miałł być, chyba, żę coś się zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Z tego co się orientuje, to po złożeniu wniosku na PROW (modernizacja gospodarstw...) to nie można później przejść na rentę strukturalną... Czy to prawda...

Jeżeli gospodarstwo jest wspólne (obydwojga małżonków) tzn, niektóre działki są wspólne, a niektóre nie, to czy żona może złożyć wniosek na PROW??? (i jak by to wyglądało? jak by były liczone ha itd...)

Czy ktoś może udzielić odpowiedzi na ten temat???

Po złożeniu wniosku na modernizacje można przejść na rente po 5 latach, jeśli wcześniej to przejmujący ziemie musi przejąć również zobowiązanie (oczywiście musi spełniać ktyteria, np. wykształcenie, itd.....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dzisiaj mówili w agrobiznesie, że w 5 woj. nie ma już pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to wejdz na strone agrobiznesu i obejrzyj odcinek


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

A mógłbyś dokładniej podać w których wojewudctwach nie ma już pieniędzy.

 

-zachodnio - pomorskie

-wielkopolskie

-lubuskie

-warmińsko - mazurskie

-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj