cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pestus123    4

Jak sprawa w pomorskim wyglada ? wiadomo coś ?

 

A więc my mamy 44x druga poprawka złożona tydzień temu, a umowe to sam nie wiem, pewnie w marcu...

Znajomy złożył poprawki w grudniu jest na 37x i narazie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

czy przy wyliczaniu wartości esu bierze się pod uwagę też te działki, które sie ma w dzierżawe od osób prywatnych? czy tylko swoje ewentualnie dzierżawa z urzędu gminy/arr/itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

bierze się wszystko co masz na papierze (nie na słowo) dzierżawa na min. 5 lat


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

Ja mam ciekawy przypadek. Złożyłem wniosek na maszyny mi. ciągnik 120 km rozrzutnik obornika 12 t i wóz asenizacyjny 10000 l. cieszyłem się że wylosowałem numer 3840 więc będę późno rozpatrywany. Cieszyłem się bo na dzień dzisiejszy nam dopiero 21 ha ale moi rodzice z którymi mieszkam i mam wspólne budynki mają skończone 55 lat i z niecierpliwością czekają renty strukturalnej dodam iż mają 35 ha użytków rolnych. Agęcja przysłała mi wniosek do poprawki mi. z powodu zbyt wygórowanych parametrów co do w/w maszyn. Na dzień dzisiejszy wysłałem im poprawki i pismo przedstawiające moją sytuację nie wiem jak oni się do tego odniosą, dodam też że maszyny te mam zamiar kupić w II etapie w 2011 r czyli jak będę miał ponad 55 ha i produkcję bydła mlecznego.

Powiedzcie mi czy miał ktoś podobny przypadek i jak został załatwiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Według mnie liczy się stan na dzień dzisiejszy i nie policzą Ci ziemi rodziców, bo równie dobrze mogą oni ja w przyszłości sprzedać zamiast przepisać tobie. Chyba, że podpiszesz umowę dzierżawy z datą po złożeniu wniosku może by ci to uwzględnili. Ale tego to możesz się dowiedzieć u osoby rozpatrującej twój wniosek na pewno masz podane kto to w piśmie o poprawki więc wykonaj telefon i będziesz wiedział co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

co do wielkości gospodarstwa to liczą sie tylko grunty które są we wniosku a nie to co mo możesz za rok kupić/wydzierżawić itp. także pewnie nie będa brane pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

Dzięki za odpowiedź ale pocieszyć to wy mnie nie pocieszyliście. :lol:

Rodzice podpisali mi oświadczenie iż po złożeniu wniosku na rentę przekażą mi to gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak myślcie jak to będzie z tym co było dzis w agrobiznesie czyli wypłata zaliczek 20-50% przed rozpoczęściem inwestycji, to należy rozumieć że będzie to 20 do 50% ale wysokości dotacji a nie wartości zakupionych maszyn, prawda? jak myślicie czy będzie coś z tymi zaliczkami na najbliższy nabór który to ma być chyba na koniec lutego tak?

ps. czy maszyny na prow jeśli bank do kredytu tego nie wymaga czy muszą być ubezpieczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

w agrobiznesie mowili ze bede to glosowac w sejmie i opozycja popiera wiec raczej to wejdzie tylko pyanie czy zdaza na ten nabor?

a bedzie to chyba 50% tego co agencja ma zwrocic no bo jakby dawali 50 % kosztu inwestycji to wtedy byloby calosc co maja zwrocic to wtedy nie nazywaloby sie to zaliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli maszyny nie sa zabezpieczeniem to nie musisz ubezpieczac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Nie ma co się tym za bardzo podniecać bo żeby otrzymać zaliczkę to trzeba będzie mieć gwarancję bankowa a to kosztuje niewiele mniej jak kredyt i okaże się że finansowanie zakładowe będzie tańsze jak te zaliczki. Myślę że będzie podobnie jak z dopłatami do motylkowych mało kto się na to załapie. Chęci dobre tylko wykonanie jak zawsze ale pożyjemy zobaczymy, obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

Ja mam ciekawy przypadek. Złożyłem wniosek na maszyny mi. ciągnik 120 km rozrzutnik obornika 12 t i wóz asenizacyjny 10000 l. cieszyłem się że wylosowałem numer 3840 więc będę późno rozpatrywany. Cieszyłem się bo na dzień dzisiejszy nam dopiero 21 ha ale moi rodzice z którymi mieszkam i mam wspólne budynki mają skończone 55 lat i z niecierpliwością czekają renty strukturalnej dodam iż mają 35 ha użytków rolnych. Agęcja przysłała mi wniosek do poprawki mi. z powodu zbyt wygórowanych parametrów co do w/w maszyn. Na dzień dzisiejszy wysłałem im poprawki i pismo przedstawiające moją sytuację nie wiem jak oni się do tego odniosą, dodam też że maszyny te mam zamiar kupić w II etapie w 2011 r czyli jak będę miał ponad 55 ha i produkcję bydła mlecznego.

Powiedzcie mi czy miał ktoś podobny przypadek i jak został załatwiony?

 

niech ojciec Ci zapisze 20 hektarów jemu do renty i tak nie potrzebne az tyle (35 ha)...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

według mie same haktary tu nie załatwia sprawy bo nie ma hodowli a to znaczy ze nie potrzebny mu ten rozrzutnik i wóz asenizacyjny. Chyba ze rodzice przekazali by mu hektary i hodowle


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A o co dokładzni chodzi z tymi gwarancjami wydawanymi przez Banki?? bo nie do końca rozumiem :/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

Ja mam już 10 jałówek kilka z nich są już cielne i lepiej mam wybudowaną oborę swoją w której jest na razie 25 krów dojnych co ciekawsze są to krowy rodziców.

Co do tych 20 ha to raczej nic z tego. Widziałem już projekt rozporządzenia w sprawie warunków przyznania renty strukturalnej są tam przyznawane punkty max 100 i na przykład im więcej rodzice przekazują następcy to otrzymują więcej punktów. Gospodarstwo utworzone jeżeli będzie miało łącznie ileś hektarów to kolejne punkty, im więcej tym lepiej, im więcej punktów tym jest większa szansa na dostanie tej renty. Mam nadzieje że wiecie że składać mogą wszyscy a dostaną ci z największą liczbą punktów dopuki starczy kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zwierzeta licza sie tylko te które masz na siebie w IRZ.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

taka informacja dla kuj-pom składałem wniosek o płatnośc na początku grudnia i dziś mam kase w banku :lol:


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chodziło mi o te krowy twojego ojca co sa w twojeje oborze :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

nie miałem i dlatego tak wielki zdziwienie moje...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Gdzies juz pisałem ze kuzyn tez w lubelskim miał kase na koncie po miesiacu od złozenia wniosku a w dodatku maił kontrole po 2 tygodniach od złozenia :rolleyes: Spreżali sie nie ma co im zarzucic. Ciekawe jak to bedzie teraz :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Mam złożone wniosek MGR na Zetora, siwenik, rozsiewacz i glebogryzarkę i czy mogę wziąć np JD(który jest droższy, tyle samo KM) ale rezygnując za to z rozsiewacza i glebogryzarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj