cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawello15    1

@maly1248 ile miałeś poprawek i który masz numerek (jak długo czekałeś od ostatniej poprawki do podpisania umowy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23    0

Witajcie. powiedzcie mi jak długo czeka sie na zwrot tych 40-60% na modernizacje gospodarstwa, od podpisania umowy na zakup maszyn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

to zalezy kiedy zrealizujesz inwestycje , na kiedy Ci dadza termin skladania wniosku o platnosc i kiedy wniosek bedzie rozpatrzony jako poprawny - w dzisiejszcyh realiach - jak podpiszesz umowe jutro to kasa kolo sierpnia- wrzesnia jest realna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23    0

to zalezy kiedy zrealizujesz inwestycje , na kiedy Ci dadza termin skladania wniosku o platnosc i kiedy wniosek bedzie rozpatrzony jako poprawny - w dzisiejszcyh realiach - jak podpiszesz umowe jutro to kasa kolo sierpnia- wrzesnia jest realna

 

 

A masz na mysli ze jak bym jutro podpisal umowe z agencą czy juz z danym delerem??? Bo patrz sytuacja jest taka, z agenca powinnismy podpisac umowe lada dzien , zakup maszyn mamy zaplanowany do konca marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ile czekaliście na zwrot z PROW ?? Mam teraz wniosek i nie wiem co robić , rozpatrzenie nie przychodzi , a ciągnik jak dziś dam zaliczkę to w połowie marca bedzie , a potem jeszcze gorzej będzie z terminami , i co myślicie ? płacić zaliczkę w ciemno czy czekać na umowe/poprawki , przed świętami koleś 20 nr. przedemną zaniósł poprawki , a u mnie cisza . Jakbym miał fakturę na marzec to Vat bym miał na czerwiec , a to by mi się przydało bo to kupa kasy , a ja dopiero w lipcu mam pierwszy dochód , a na czerwiec mam raty . I jak w łodzkim to wygląda ??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Z tego co wiem to agencja daje teraz terminy realizacji na czerwiec <przynajmniej w moim regionie>, wiec wczesniej za Twoj wniosek o platnosc itak sie nie zabiora... sprawa wyglada tak ze agencja ma na wyplate 3miesiace od zlozenia poprawnego wniosku o platnosc i sie tak wyrabia-te 2-3 miechy - wszystko zalezy na kiedy wyznacza ci termin skladania wniosku o platnosc wtedy bedzie kasa , no jesli oczywiscie zrealizujesz inwestycje i nie bedziesz przekladal...

 

do kolegi wyzej skad jestes dokladnie? przed pierwszymi poprawkami ja bym nie ryzykowal - chyba ze jestes pewien ze nie zakwestionuja np.wielkosci maszyn do wielkosci gospodarstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to jak kupisz maszyny skałdasz wnisek o płatnosc i i momentu gdy wnisek o płatnosc bedzie poprawny arimr ma 3 miesiace na wypłate.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23    0

Ale mozna zrobic takie cos, w umowie dają podpunkt ze jezeli nie dostaneisz dofinansowania z Agencji to rezygnujesz z maszyny a oni ci oddają wpłaconą zaliczke. Kazda firma powinna ci sie zgodzic bez żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

to jak kupisz maszyny skałdasz wnisek o płatnosc i i momentu gdy wnisek o płatnosc bedzie poprawny arimr ma 3 miesiace na wypłate.

tylko ze jak zlozy przed terminem wskazanym w umowie to itak wniosek bedzie lezal na kupce i czekal na swoj czas.

 

Faktycznie wiekszosc dealerow powinno pojsc na takie cos jak piszesz , ale warto byloby wiediec czy agencja akceptuje maszyny o ktore wnosisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to maciue porabana agencje!!!!!!! oni nie moga tobie rozkazywac kiedy masz złozyc wnisoek o płatnoisc, nie ma takiego przepisu. W umowie tez nie masz takiegoi zapisu. skłądasz po skaczeniu i jesli jest wniosek poprawny to maja 3 miesaice i łaski nie robia ! Mój kuzyn złożył wniosek w listopadzie i 21 grudnia kasa byłą na koncie!!!!! Juz jest po całej akcji PROW bo i vat wrócił kredyt spąłcony :) kontrole miał po 2 tygodniach od poprawki wniosku o płatnosc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

czy ktoś z was brał dotację MG np na wyposażenie hali udojowej? Chodzi mi o to, żeby wziąć dotację na system udojowy a nie chciałbym żeby była z tego rozliczana cała inwestycja jako budynek a jedynie jego wyposażenie którym miałby być robot udojowy. Myślicie że to by przeszło? Druga sprawa to jak sądzicie czy biorąc kredyt na budowę obory w BS mogę jako wymagane 20% własnego wkładu przedstawić umowę z agencja na dotowanie sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz tak zrobic juz kilka osób tak robiło które znam i nie było problemu. A co do wkłądu własnego to ten numer nie przejdzie. musisz im pokazac kase na koncie lub powiedzmy zaliczki lub faktury na materiały do budowy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

nie wiem czy dobrze tutaj pisze bo jestem nowy proszę nie zamykać temetu.powiedzcie mi wszyscy po co wy bierzecie takie dłuże pienadze na zakupy tych maszyn jak myśliśćie wyjdziecie na prosto.przecierz wiecie jakie wszystko jest tanie.proszę nie zamykać tematu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Po co piszesz takie posty bez sensowne? Kazdy robi co mu sie podoba !!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jestem prawie pewien że przejdzie wniosek , mamy udokumentowane 46 ha , a wpisany ciągnik 115 KM oraz kompaktowa brona talerzowa 3 m, nie mamy hodowli , ale za to w zestawieniu mam tylko ciągnik jeden 63 KM rolniczy , a drugi 60 KM , ale sadowniczy . Ale uważam że problemów nie będzie , a jak u was z tym stosunkiem mocy do ha ?? Co myślicie o moim przypadku??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

to maciue porabana agencje!!!!!!! oni nie moga tobie rozkazywac kiedy masz złozyc wnisoek o płatnoisc, nie ma takiego przepisu. W umowie tez nie masz takiegoi zapisu. skłądasz po skaczeniu i jesli jest wniosek poprawny to maja 3 miesaice i łaski nie robia ! Mój kuzyn złożył wniosek w listopadzie i 21 grudnia kasa byłą na koncie!!!!! Juz jest po całej akcji PROW bo i vat wrócił kredyt spąłcony :) kontrole miał po 2 tygodniach od poprawki wniosku o płatnosc.

 

To jeżeli podpiszę umowę powiedzmy jutro, maszyny też to pojutrze mogę składać wniosek o płatność i mają 3 miechy na zwrot? Czy oni ustalają?

Mamy zamiar zaliczkować niedługo ciągnik, drugie poprawki dostarczone i powinno być ok, ciekawe kiedy umowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

No szczerze to my mamy udokumentowane ok 50ha do tego troche hodowli i bierzemy ciągnik o mocy 115 KM jeszcze nic nie mówili co do mocy, a poprawki pierwszy juz dawno zawiezione, myślę że jak to rozpatrzą to już tylko umowa będzie do podpisania, ale zobaczymy...

 

a ja mam jeszcze pytanie, jeśli w wniosku było zakłamanie (niezgodne z prawdą dane) to można to jakoś sprostować??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

co do mocy do ha to u mnie był taki stosunek 32 ha ornej i 6 ha łąk i na to mogłem wziąść 145km, i to sam prowadzący tak powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Co do sprostowan pomyłek to w czasie poprawek mozesz to zmienic bez konsekwencji wyjatkiem jest zestawienie R-F tego nie mozesz zmieniac.

 

@pestus123

 

Tak mozesz nawet nastepnego dnia po podpisaniu umowy skłądac wniosek o płatnosc bo przeciez maszyny mogłes kupic nawet w czerwcu :) To co wpisałes we wniosku jako date zakonczenia relizacji inwestycji to data koncowa choc i to mozna wydłużyc jakbys sie nie wyrabiał. Wniosek o płątnosc możesz składac zaraz po zakonczeniu inwestycji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

to maciue porabana agencje!!!!!!! oni nie moga tobie rozkazywac kiedy masz złozyc wnisoek o płatnoisc, nie ma takiego przepisu. W umowie tez nie masz takiegoi zapisu. skłądasz po skaczeniu i jesli jest wniosek poprawny to maja 3 miesaice i łaski nie robia ! Mój kuzyn złożył wniosek w listopadzie i 21 grudnia kasa byłą na koncie!!!!! Juz jest po całej akcji PROW bo i vat wrócił kredyt spąłcony :) kontrole miał po 2 tygodniach od poprawki wniosku o płatnosc.

podpisując umowę z agencją sam określasz kiedy wniosek o płatność złozysz więc może to być za miesiąc lub za trzy od podpisania umowy. Jak złozysz ok a jak nie to wszystko przepadło. Jest to prosty układ i dobry.

p.s podchodzcie do tych postów z dystansem bo niektóre to plotki i nie mają żadnego poparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Wniosek o płatność można złożyć wcześniej niż jest zapisane w umowie, ale wtedy nie masz żadnej gwarancji wypłaty w ciągu trzech miesięcy. Przeczytajcie dokładnie paragrafy 7 i 8 umowy. Najczęściej jednak Agencja sprawdza wcześniej, ale to też zależy od Oddziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ile u was w województwach jest % mniej więcej umów podpisanych?

Przyszły nabór ma być w pierwszym kwartale tego roku tak? Były takie informacje, ale to chyba plotka... Niech oni lepiej się uporają z tymi wnioskami, bo jeżeli tak dalej pójdzie to w pomorskim do 2013 się nie wyrobią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

województwa w których było najwiecej wniosków i które wyczerpały limit raczej nie bedzie naboru wiec to nie bedzie problemem ze nie skoncza zabawy z wnioskami z naboru 2009 :) Mysle ze jednak nabór w woj gdzie jest kasa w 2010 bedzie w kwietniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

wie ktoś może jak sytuacja wygląda w dolnoślaskim? przy jakim mniej więcej są nr.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj