cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    581

ja sobie odpusciłem zrównoważone i tylko miedzyplon scierniskowy sieje. Co za dużo to nie zdrowo ;) I tak tzreba wszytkiego pilnowac i juz nie sije sie jak pasuje tylko tak jak w planie, nie mam gdzie obornika wozic na jesieni itd. sporo komplikuje mi ten miedzyplon ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotkorol    0

Dzisiaj dla pewności tata zadzwonił do arimr i jakis koleś powiedział że można będzie przekazać następcy gosp wraz z zobowiązaniami z prow-u wcześniej tylko jest jeden wymóg: mój brat będzie musiał w dniu przekazania spełniać wszystkie wymogi. Dzięki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Powiedzcie skąd braliście środki na zakup maszyn (czy innych rzeczy branych na MG) zanim arimr przelała wam pieniążki na konto? Kredyt na wysoki procent? Przy 300 tys dotowanych uzbiera się spora sumka odsetek, które trzeba zapłacić bankowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no spora spora ale nic nie poradzisz i jeszce na vat trzeba miec lub tez kredyt ;) kredyt wychodzi koło 9% jak dobrze negocjujesz tzn 7,5% i Prowizja. Co znaczy w moim przypadku koło 2700 miesiecznie odsetek ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

to jest bardzo duża kasa, ten PROW to jest wielkie zasilenie dla banków, powinni to jakoś zmienić... :/ bo mniejsze gospodarstwa muszą sie zadłużać jeszcze bardziej

 

ale jak chcesz kupić co nowego to weź tutaj nie skorzystaj dotacji, z jednej strony to fajnie wygląda, a z drugiej bardzo nieładnie :/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no nie ma co sie oszukiwac kredyt kosztuje ale nie znam osoby która korzysta z PROW na wieksza skale i nie bierze kredytu. W moim przypadku jak wszytko dobrze pójdzie to koszt kredytu to jakies 15 tys - jakas dobra maszyna by jeszcze była


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

mam pytanie czy rolnik przekazując gospodarstwo na rentę strukturalną wystarczy że wydzierżawi ziemie na dziesięć lat czy musi ją sprzedać i kiedy ruszają strukturalne z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

A jak wyglada postepowanie przy staraniu sie o MGR? Skladam wniosek, pozniej podpisuej sie umowe. I dopiero robi sie inwestycje , sklada wniosek o platność i czeka na zwrot. Czy tak?

 

Jesłi jest sie Vat-owcem to po ilu miesiacach od zakupu zwracaja VAT? I po ilu miesiacach agencja zwraca te 50% dofinansowania?

A i skad macie te inforamcje o ESU, listach rankingowych, o tym ze gospodarstwa mleczarskie 10 % wiecej i wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

tak taki jest cały plan składasz wniosek, -> poprawki -> umowa -> inwestycja -> wniosek o płatność i -> zwrot

 

Agencja na zwrot tych % ma 3 miesiące od dnia słorzenia wniosku o płatność.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@bialy2005 w jakim banku brałeś, że masz taki procent? W naszym przypadku w BS 6,18%+prowizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Tez w BS. ALe tak to jest w kazdym banku wszytko zalezy od prezesa i zarzadu ;) U mnie warunki wyjsciowe to WIBOR 3M był 4,21% + 3 % marży + 3% prowizji. udało mi sie jedynie zbic prowizje na 1,8% miało byc na 1,5% ale zarzad nie zgodził sie na to ;) Z tym że ja załatwiłem kredyt w ciagu tygodnia :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

nie musi sprzedać ale przepisać notarialnie np. na kogoś z rodziny

 

mi chodzi raczej o to czy wchodzi w rachubę długoletnia dzierżawa, bo na tą rentę chce przejść sąsiad który nie ma żadnej rodziny,ja znowu nie mam teraz kasy żeby w tej chwili kupić od niego ziemię i najlepszym wyjściem w tej sytuacji była by dzierżawa tylko nie wiem czy jest taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a nie lepiej kredyt dofinansowywany z agencji, % tylko 1,2


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

w pierwszych naborach na renty mozna bylo dzierzawe i u nas tak porobili na 10 lat co jeszcze dawali po 1500 a teraz juz nie mozna wycwanili sie w arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

Witam dziś byłem w arimr i podsuchałem rozmowe !!! Podbobnierz agencja juz wypisała rolnika pisma od 3tys ze rozpatrywanie przedłuzy sie do końca czerwca , i z tego co wiem to pózniej w czerwcu znów wypisza reszta rolnikom do 4,5 ty do konca roku . I tam sprawa sie ma jak tam mówlili ale co i jak to niewoadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Podejrzewam ze chodzi mu o rozpatrywanie wnioskow w wielkopolsce -rolnicy z numerami od 3000 w gore dostana pismo ze do konca czerwca przedluzony termin , a potem w czerwcu wysla kolejne pismo do rolnikow z numerem <4500 ze przedluzaja do konca 2010 .

ja tylko przetlumaczam - nic w temacie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no tak tylko kiedy nabor bedzie:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Nie można z dopłatą agencji brać, bo to jest pomoc, a w oświadczeniu z wniosku o płatność pisze, że nie było z żadnych funduszy uzyskiwanej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

tak chodzi tu o wlkp. sory że nie napisałem o które arimr chodzi, czyli jak kos ma ponad 4tys wniosek to tylko w cierpliwośc trzeba się uzbroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21B    0

Panowie mam takie pytanie . na jakiej zasadzie bierze sie maszyny na PROW bo nie dawno przekazano mi gospodarstwo i chciał bym wziąsc nowy ciagnik i nie wiem czy na PROW czy na zwyły kredyt.BO jesli bym sie zdecydował na kredyt to na ile lat jest wziasc go najkorzystniej. Chodzi mi o ciagnik MTZ Belarus diler miesci sie w ciechanowie . Dzieki za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Panowie czy jest tutaj na forum ktos z małopolskiego kto bral cos na PROW? Jak wyglada sprawa czy trzeba dlugo czekac na podpisanie umowy itp. Pytam sie bo pewnie w różnych województwach jest różnie a malopolsce chyba malo ludzi korzysta z prow-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Właśnie wróciłem z Białegostoku z podpisaną Umową, żniwa jak nic do podpisują nawet w soboty. I najciekawsze (czytaj najbardziej WK......... :) ) że rozpatrywanie wniosku o płatność nie wcześniej jak od 1 Lipca! Taki podobno tłok ze nie da się wcześniej. Wniosek o płatność można już było by składać, ale kosa i tak wcześniej nie będzie. Chyba trzeba brać sprzęt już teraz, Zetorka troszkę szlifować i choć na zwrot VATu czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam, zauważyłem komunikat na stronie ARiMR dotyczący tablicy reklamowej jeśli kożysta sie z linii 123 w PROW

 

lecz nie można otworzyć załącznika, czy ktos moze wie jak ta tablica ma wyglądać??

 

tutaj link do komunikatu na stronie ARiMR: komunikat


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj