cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzechu    254

PROW na lata 2007-13 sklada sie z 14 dzialan ,wiec jak juz sie pytacie o daty to przynajmniej pytajcie sie o konkretny program. Podejrzewam ze piszac PROW myslicie o MGR -a tego terminu nikt tu na forum raczej nie zna - wedlug mnie raczej nie w pierwszym polroczu 2010 bedzie nabor ,a jesli nawet bedzie to wnioski beda lezaly na kupce dluzszy czas nim skoncza te z naboru 2009...

 

Ehh no wlasnie dzierzawy na gebe - wywolana roznymi doplatami paranoja ... posiadajacy ziemie udaja rolnikow i ze ja uprawiaja , a Ci co rzeczywiscie ja uprawiaja nigdzie nie moga jej uwzglednic ...

 

Widocznie nie spelniacie minimalnych wymagan

System operacyjny:

Legalna wersja Windows XP/SP2, 2003, Vista oraz odtwarzacz Windows Media Player v10 (wraz z zalecanymi aktualizacjami) lub v11

Przeglądarka:

Internet Explorer 6 lub nowszy, Firefox 2 lub nowszy, Safari 3

Łącze internetowe:

W przypadku oglądania filmu online (streaming) łącze o minimalnej rzeczywistej przepustowości 512 kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam wszystkich!! ;)

 

Dawno nie zaglądałem... :]

 

Jak się mają wnioski w śląskim?? Podpisał już ktoś umowę??

 

Na jakim numerze agencja jest?? ma ktoś może drugą poprawkę??

 

pozdrawiam wszystkich!!


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam troche info na temat nastepnego naboru, mianowicie odbedzie sie znowu prawdopodobnie w kwietniu ale bedzie wymóg co do dochodowsci gospodarstwa, bedzie musialo miec 17 ESU wiec dla przykladu 30 krow mlecznych i jakies 15ha zboz


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakos nie wierze żeby zrobili taki próg 17ESU. Pożyjemy zobaczymy co wymysla ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

mysle ze 17 esu to granica zbyt duza - przy uprawie samych zboz i rzepaku musialoby gospodarstwo miec ~60ha zeby sie zalapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ze zboza w lubelskim byłoby cieżko ze 100ha 17 esu uzyskac także to nie realne jakas plotka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Do nie do końca tak.

Najważniejsza zmiana to wprowadzenie listy rankingowej zamiast losowania.

Osobna pula będzie dla operacji ukierunkowanych na restrukturyzację sektora mleczarskiego. Najprawdopodobniej pula ogólnokrajowa i nawet w województwach w których nie ma już kasy. Tam punktacja jest uzależniona od wielkości kwoty mlecznej.

W przypadku punktacji do zdobycia będzie 10 pkt.

Pierwsze 5 pkt jest za wartość ESU od 4 do 5 pkt jest za żywotność w przedziale 16-40 ESU z tym, że najwięcej jest za 28 pkt, liczy się dwóch miejsc po przecinku. Potem odpowiednio mniej punktów dla gospodarstw mniejszych do 4 ESU i większych do 70 ESU (powyżej 70 ESU 0 pkt). Dodatkowo inwestycje na wzrost GVA dostają na starcie 5 pkt. Po wstępnie ustalonej liście liczba punktów będzie mogła się tylko zmniejszać więc trzeba będzie porządnie obliczyć ESU.

 

Dodatkowo ma być możliwość przyznawania pomocy na grup gospodarstw. To znaczy dogadujecie się z sąsiadami i wszystkie wasze ziemie mogą być uzasadnieniem zakupu maszyn np. kombajnu. Ale tu jeszcze nie są dopracowane szczegóły np. forma umowy między członkami grupy.

 

Szczegóły w uchwale Komitetu Monitorujące PROW (Załącznik do Uchwały KM). Jest to zaakceptowane przez KE i w najbliższym czasie ma być przerobione na rozporządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Zapomniałeś dodać o dodatkowych 10 % zwrotu dla gospodarstw mleczarskich(czyli do 70%). W gospodarstwach mleczarskich będą 2 wyjścia, albo likwidacja stada albo powiększenie. W normalnym naborze bedą punkty też za nieskorzystanie wcześniej z modernizacji(prow 2007-13).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotkorol    0

Witam szanownych kolegów.

Mam pytanie w związku z PROW. Jeżeli moj ojciec złoży powiedzmy w I kwartale wnisek na MGR ( o ile sie taki nabór odbędzie ) to czy będzie mógł w 2012 przejść na rentę strukturaną i gospodarstwo wraz z zobowiąaniem z PROW-u przekazać mojemu bratu, ktory bedzie miał wykształcenie rolnicze i będzie spełniał inne wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Witam szanownych kolegów.

Mam pytanie w związku z PROW. Jeżeli moj ojciec złoży powiedzmy w I kwartale wnisek na MGR ( o ile sie taki nabór odbędzie ) to czy będzie mógł w 2012 przejść na rentę strukturaną i gospodarstwo wraz z zobowiąaniem z PROW-u przekazać mojemu bratu, ktory bedzie miał wykształcenie rolnicze i będzie spełniał inne wymagania?

Tak, będzie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Tylko, że najprawdopodobniej w 2012 nie będzie naboru na renty. Kasy jest niezbyt dużo i myślę, że starczy tylko na tegoroczny nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tak, będzie mógł.

 

a mi sie wydaje że jest okres karencji.5 lat. tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a jak bylo dawniej z tymi rentami? jak wygladaly procedury? czy wniosek o rente itp skladalo sie po skonczeniu 55lczy moznabylo wczesniej? tak zeby w dniu skonczenia 55l ostatni podpis czy cos w tym stylu a nie zeby ciagnac zalatwianie pol roku albo dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

Kolego@piotkorol...jesli Twój tata złoży wniosek na MGR to przez 5 lat musi posiadać gospodarstwo ,nie może przepisać,czy tam sprzedać maszyn które zakupił...w ciągu tych 5 lat możesz spodziewać się kontroli...owszem po 5 latach może to zrobić:przepisać czy tam sprzedac,tak jak kolega @filantrop mówi ..;)

 

Ale nie jestem w 100% pewien..;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

a mi sie wydaje że jest okres kaencji.5 lat. tak mi się wydaje

Powtarzam ponownie, ze jeśli następca spełnia kryteria, może przejąć zobowiązania osoby przekazującej (sprzedającej) gospodarstwo.

 

a jak bylo dawniej z tymi rentami? jak wygladaly procedury? czy wniosek o rente itp skladalo sie po skonczeniu 55lczy moznabylo wczesniej? tak zeby w dniu skonczenia 55l ostatni podpis czy cos w tym stylu a nie zeby ciagnac zalatwianie pol roku albo dluzej

 

Wniosek składa się po skończeniu 55 lat.Ps. nabór w tym roku będzie ostatnim do 2013.Kasy starczy na 3-6 tys. rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak sytuacja w wlkp?? wie ktos?? bylbym wdzieczny za odp;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Czy tu na serio nie ma nikogo z województwa śląskiego kto brał udzieł w MGR?? ;>

 

A co do przekazywania gospodarstwa, to wystarczy jakiś staż w gospodarstwie rolnym czy trzeba ukończyć szkołę rolniczą aby osoba która brała środki z PROW mogła przekazać gospodarstwo??

 

bardzo mnie to interesuje!! :]

 

pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

z całym szaczunkiem dla wszystkich gospodarstw mlecznych ale to już jest troszkę przegięcie, przez pół roku sprzedawaliście na granicy opłacalnosći albo poniżej ( co w przypadku świń jest dokładnie odwrotnie było pół roku dobrej ceny (nawet za wyska była i znowu sie dużo sie na świnie nastawiło) a przez 2 lata to było bardzo krucho.i tu słyszę osobne pule MGR dla mleczarzy wyższy wartość zwrotu, dodatkowe punkty w tym całym rankingu, nie mówie że macie łatwy kawałek chleba ale teraz To macie niepowtarzalną okazje wydojenia środków przeznaczonych na PROW 07-13

A co do ustalania terminów realizacji to mnie przed podpisaniem umowy zapytano sie czy mają zostać te z wniosku czy chciałbym zmienić terminy i to wszystko żadnych poprawek stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

skad macie wogóle te wszystkie info o tych esu, terminach,procentach, wymaganiach???

 

znowu ktoś, cos w tivi chlapnął czy to są jakieś sprawdzone informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

koledzy-wiem, że czytałem już o tym w tym temacie, ale nie pamietam na której stronie może być więc znów pytam:na jakie grupy podzielono rośliny w programie rolnośrodowiskowym? i czy siejąc czysty jęczmien, czystą peluszkę i mieszankę zbożowo strączkową uzyskam trzy grupy czy nie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co wiem to nie. musiałbys dorzucic okopowe jakies buraki lub zimniaki porpawcie jak sie myle bo dla mnie miesznka zbhożowa i zoboża to bedzie pod jedna grupe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

a właśnie jak my sie pytaliśmy o rolnośrodowiskowe to powiedziano nam, że mieszanki zbożowo-strączkowe są zaliczane jako osobna grupa czyli tak jak napisał kolega @ahme99 siejąc czyste zboża, czyste strączkowe i mieszanke tych roślin łapiemy sie na program rolnośrodowiskowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

analogicznie do tego co pisałem możnaby kwalifikowac nastepująco: zbożowe, strączkowe, pastewne-ale to tylko optymistyczne załozenia-teraz potrzebuję dowodów...;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj