cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzechu    254

a ja mam takie pytanie jak to jest z przelicznikiem koni na ha bo brat złożył wniosek na ciągnik 126 km i teraz dostał poprawkę że 126 km to za duży na 31 ha że niby przepisy od nowego roku się zmieniły słyszał ktoś o takim czymś?

 

To niech brat zadzwoni do osoby prowadzacej jego wniosek i jak mu zalezy na tych 126 km <co faktycznie jest za duzo na taki areal> to niech bajeruje osobe ze ma ciezkie ziemie , ze zamierza wkrotce powiekszyc gospodarstwo , ze taka maszyna bedzie idealnie wspolpracowac z innym posiadanym sprzetem i co tam jeszcze wymysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ściem tego typu już próbował, to mu powiedzieli żeby sprzęt na mniejszy zmienił ale patrząc na tabele tą z mocami wynika że 93 kw powinno pasować dla tego się zdziwiłem bo gdzieś już na forum czytałem że na 30 ha można nawet 140 kucy brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja wziołem na 33ha 140 KM B) Jaki wiek ma brat ?? Kolejna sprawa to zalezy od województwa w lubelskim sie bardzo nie czepiaja bo kasy jest jescze sporo i bedzie kolejny nabór a w pomorskim pewnie brakuje jak dobrze pamietam wiec staraja sie kroic gdzie moga. Tu nie ma co wciskac sciemy tylko trzeba oficjalnie załatwic umowy dzierżaw z warunkiem ze beda w dopłatach od tego roku i jescze mozna wpasc na uczelnie rolnicza po takie pisemko od jakiegos profesora ze ma trudne warunki i musi miec wiekszy ciagnik itd. musi to ładnie opisac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

ok dzięki za pomoc właśnie rozglądamy się za jakimiś dzierżawami ale w mojej okolicy to ciężka sprawa, mam nadzieje że coś z tego wyjdzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

aby dopłaty brał przez 5 lat nie musi uprawiac B) A kase moze oddac komu trzeba.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

co za bzdury piszesz !!!!!!!! ustalac to sobie mozesz termin podpisania umowy a nie termin realizacji. Juz pisałem na tren temat wczesnij.

 

Ojciec jak dzwonił do kolesia który prowadzi nasz wniosek był na chorobowym to rozmawiał z jakąś kierowniczką, a pytał się o pismo przedłużające na uzupełnienie dokumentów... Zapytał się również o datę, powiedział że nie zdąży kupić ciągnika w Lutym, a ona na to '' to będziemy ustalać przy podpisywaniu umowy'' wysyłając księgi wysłał również tą stronę z datą etapu,zmienił na czerwiec. Mam nadzieję że to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

jak podpisywałm umowe, to miałem , to miałem możliwość wybrania dowolnego terminu realizacji, coś kolega biały pomieszał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Przecież termin realizacji wpisujecie we wniosku także jesli chciąłes zminic to trzeba przynajmnij ta jedna strone zamienic napewno nic nie namieszłem B) CHyba ze niektórzy prowadzacy pónij sami podminiali jak ustliliscie tuz przed podpisaniem. Normlnie i oficjalnie jest tak jak pisze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam. Ile jest czasu na poprawki wniosku i uzupełnienie dokumentów po otrzymaniu wezwanie. Na końcu pisemka jest napisane , że w ciągu 21 dni roboczych trzeba złożyć chociażby jeden brakujący dokument. A jak to wygląda w praktyce ? Ile mam maksymalnie czasu na dostarczenie wszystkich załączników, dokonanie poprawek i czy można jakoś przedłużyć ten termin. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Tak jak w piśmie jest napisane przy pierwszej poprawce masz 21 dni na dostarczenie co najmniej 1 brakującego dokumentu. W przypadku drugiej poprawki musisz w tym terminie dostarczyć wszystko.

Jest też możliwość przedłużenia terminu. W ciągu tych 21 dni możesz złożyć wniosek o przedłużenie terminu, nawet o 6 miesięcy. Ale przedłużenie o ponad miesiąc musi być uzasadnione, w przypadku krótszego przedłużenia dostajesz je bez żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@david85 czy przypadkiem brat nie przekracza sumy KM na gosp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

o dawno tu nie zaglądałem sporo stron przybyło... mam pytanie do kolesi z kuj-pom co składali wniosek o płatnośc na koniec listopada i początku grudnia dostaliście juz kase??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

@david85 czy przypadkiem brat nie przekracza sumy KM na gosp.?

właśnie o to chodzi że nie przekracza bo na siebie ma tylko u 4011 z 1968 roku więc on się nie liczy z tąd właśnie moje zdziwienie że 120 kucy nie chcą dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Ja składałem wniosek o płatność 1 grudnia, po ok 10 dniach zadzwoniła jakaś Pani i powiedziała że wniosek rozpatrzony pozytywnie a kasy nadal nie ma B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

to jest Polska właśnie. ja na 20 ha bez większych problemów dostałem ciągnik 110km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Przecież można miec 20-30 ha i do tego z 50 ha dzierżaw.


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

ja uprawiam 50ha ale 30 to dzierżawy na słowo bo każdy czeka na renty strukturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

A tak wogole to kiedy jest nabór wniosków na Prow?? Bo nie mam zielonego pojęcia. Czy można jeszcze składać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

to pytanie padło kilkanaście razy w tym temacie ale nikt nie umie odp.


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

ja też tego nie mogę odtworzyć


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj