cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

strzechu    254

nigdy nie mozna bylo laczyc mgr z kredytem preferencyjnym...

albo korzystasz z jednego albo z drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Mi znajoma, która pisze wnioski wpisać maszyny ojca jako użyczenie we wniosku i wtedy ten ciągnik powinien przejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

kolego jaroslaw ja nie mowie ze nie przejdzie... podejrzewam ze ojciec nie moze Ci wydzierzawic ciagnika ??

wszystko da sie napiac tak zeby poszlo , przeciez moze np. masz starego ursusa ktorego wcale nie masz...zastanow sie i na ile jestes w stanie nakombinowac aby przeszlo... ja na przyklad oddalem w "dzierzawe" ojcu wszystko co zwiazane z prod zwierzeca ,zeby nie mieli sie czego czepiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a można np wziąć kombajn (wykorzystujemy pełne dofinansowanie) na MGR i kredyt komercyjny oraz ciągnik ale już na sam preferencyjny?

czy trzeba najpierw zakonczyć MGR i dopiero ubiegać sie o preferencyjny?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

preferencyjny nie ma nic wspólnego z MGR mozesz ubiegac sie kiedy chcesz aby tylko bank chciał dac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

gdzies kiedys czytalem ze mozna laczyc jedynie mlodego rolnika z MGR lub z kredytem ,natomiast nie można wziąć jednoczesnie i MGR i kredytu preferencyjnego

natomiast nie wiem czy mozna np wziac MGR a za jakis czas wziac kredyt preferencyjny, ale chyba nie

 

czy ktos z was mial taki pomysl,sytuacje ze skladacie wniosek na MR ,nabywacie ziemie pozniej zaraz wniosek na modernizacje i kupujecie maszyny ciagnik itp. czy wnioski tego typu maja szanse?

 

jak to jest z podejmowaniem decyzji o udzieleniu zwrotu kosztow z tytulu MGR. Kto podejmuje decyzje?Pracownik oceniajacy wniosek? Czy ktos wie jak wyglada tutaj proces decyzyjny?

Czy we wniosku na MGR można wpisać że dana maszyna bedzie wykorzystywana dosyć czesto w uslugach u innych rolnikow i nie tylko. Czy takie uslugi trzeba jakos udokumentowac i czy ti wplywa jakos na to ze beda wieksze szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

primo inwestycje w ramach MGR nie mogą być finansowane z kredytów preferencyjnych, natomiast środki mogą pochodzić z premii dla młodych rolników, także można korzystać z kredytów preferencyjnych oraz MGR o ile będą dotyczyć różnych inwestycji

 

secundo pewnie ktoś miał taki pomysł i jest to wykonalne o ile MGR będzie jeszcze realizowana,

 

tertio decyzja w sprawie przyznania wsparcia jest podejmowana przez pracownika OR ARiMR na podstawie procedury opartej w pewnym zakresie na odpowiednich rozporządzeniach oraz ich interpretacjach wykonanych przez MRiRW, ponadto maszyny zakupione w ramach tego działania nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej (tutaj jest inne działanie "różnicowanie w kierunku działalności pozarolniczej", także uzasadnienie dotyczące świadczenia usług jest co najmniej nie wskazane, w pewnym zakresie istnieje możliwość świadczenia usług sąsiedzkich (czyli usługa za usługę bądź usługa za pracę) jednak tej kwestii nie udało mi się jeszcze rozwiązać, latem było głośno w sprawie opodatkowania pomocy wzajemnej (usług sąsiedzkich)ale ostatecznie "bezpieniężna" wymiana została zwolniona z opodatkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A czy to prawda że termin zakonczenia etapu ustala się przy podpisywaniu umowy? Chodzi o MGR. Mamy na Luty tego roku, a dopieru poprawki składamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

terminy etapów podajesz podczas wypełniania wniosku, ale mozesz je zminic podczas poprawek przed podpisaniem umowy. Po podpisaniu juz tylko poprzez aneks


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

A jakieś zmiany finansowe można zrobić w czasie poprawek. Oczywiście w nie zmieniając kwoty ogólnej. Np. tańszy pług a w to miejsce droższy agregat.

Zasadniczo to chyba kwestia tylko wymiany paru kartek we wniosku. Jak uważacie? Przy dobrej woli prowadzącego .... Może ktoś próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

finansowao nie mozesz nic zmienic ( nie mozna zmieniac zestawienia R-F) Jedynie pózniej aneksem po podpisaniu umowy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam takie pytanie odnośnie wykształcenia. mam wyższe nie rolnicze i do tego staż w krusie(na dany moment ok 5 lat) w każdym bądź razie w 2008 wystarczyło żeby złożyć wniosek o premie dla Młodego Rolnika i dostać ją w 2009. czy zamierzając składać w tym roku wniosek na "Modernizacje..." moje kwakifikacje(wykształcenie) są wystarczające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak kwalifikacje sa potrzebne takie same czyli jezeli wyższe nie rolnicze to 3 lata stażu w krus


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To kiedy nowy nabór i znowu będzie jakieś losowanie czy co? jak myślciie czy teraz szybko pujdzie czy znowu latami będzie się to ciągło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja licze na wiosne ale nie mam absolutnie żadnych info które by to potwierdzały, po prostu licze na ludzi w arimr i minrol k... jego mać B) B) B) B) B) B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

Ja mam pytanie odnośnie PROW czy jeśli ktoś brał (bierze) niskotowarówkę to czy może starać się o PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moze jesli osiagnałes 4ESU


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Witam. Jeżeli nie jestem płatnikiem KRUS tylko płatnikiem ZUS to mogę skorzystać z PROW na modernizację ,oczywiście jeżeli będzie nowy nabór.Gospodarstwo prowadzę od 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w MGR nie pytaja o krus B) wiec nie robi to rónicy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

A czy to prawda że termin zakonczenia etapu ustala się przy podpisywaniu umowy? Chodzi o MGR. Mamy na Luty tego roku, a dopieru poprawki składamy

Oczywiście termin ustalasz w momencie podpisywania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

a ja mam takie pytanie jak to jest z przelicznikiem koni na ha bo brat złożył wniosek na ciągnik 126 km i teraz dostał poprawkę że 126 km to za duży na 31 ha że niby przepisy od nowego roku się zmieniły słyszał ktoś o takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

co za bzdury piszesz !!!!!!!! ustalac to sobie mozesz termin podpisania umowy a nie termin realizacji. Juz pisałem na tren temat wczesnij.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ole23    0

biały! masz bystrosc umysłu w prow a jakie jest twoje myslenie na temat podatku vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Aco chcesz wiedziec o vacie??. Poprostu juz przeszedłem ten temat i co nieco wiem z autopsji B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj