cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czteryM    0

Więc zostaje przedłużenie o 30 dni bez podania przyczyny. Jeśli w tym czasie się nie wyrobisz, będziesz musiał przed upływem tego łatwić sprawe w starostwie (czyli pozwolenie), wtedy ze starostwa po napisaniu do nich podania dostaniesz papierek, że mają ileś dni na wydanie i uprawomocnienie pozwolenia na budowe. Gdy jest to nowy wniosek to mają 65dni, ale z poprawkami to nie wiem ile mają czasu. Uprawomocnienie można dostać w 1 dzień, nie trzeba czekać 21 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Orientuje sie ktos który numer wniosku juz rozpatrują w pomorskim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam. Mam złożony wniosek na modernizacje i wpisałem zakup maszyn teraz namyśliłem się na budowę nowej obory i chciałbym zrezygnować z tych maszyn i zmienić we wniosku na budowę tej obory. Czy jest jeszcze możliwość zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Orientuje sie ktos który numer wniosku juz rozpatrują w pomorskim??

Około 750 wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Mam pytanie czy ktoś miał kontrole po wniosku o płatność z terenu onw i osn?Chodzi mi głównie o to czy różni się ta kontrola od tych na terenach bez onw i osn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

W wlkp rozpatrywany był wniosek 2550 natomiast 2570 jeszcze nic nie dostał :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minik89    0

Witam ja jestem z łodzkiego nr miałem 3xx i jestem juz po 2 poprawkach. Mam takie pytanie czy jezeli we wniosku mam wpisany ciagnik o mocy w przedziale 77-87 KM bo taki mi przysluguje i to jeszcze trzeba było sie dobrze nagimnastykowac zeby to uzasadnic to czy było by jakism problemem jak bym kupil ciagnik 88KM? I drugie pytanko na ofercie miałem kwote 126 tys wiadomo ceny sie zmianiaja itd i czy to prawda ze cena zakupionego ciagnika moze sie roznic o 10% w gore lub w doł od ceny z oferty? tak mi powiedzial diler NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moze byc droższy do 10% i wtedy nie musisz pisac wyjasnin itd dlaczego. Ale jesli zwiekszy ci sie koszt kwalifikowany to i tak dostaniesz zwrot taki o jaki wnioskowałes w pierwszej wersji. Reszta ze swojej kieszeni. Co do mocy w lubelskim przechodzi. ja ma 14km w homologacji a oferta na 140. dealer mówił że to jest oki miał podobna sytuacje na 115KM a ciagnik ma faktycznie 117km i poszło nie było problemów


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Witam. Mam złożony wniosek na modernizacje i wpisałem zakup maszyn teraz namyśliłem się na budowę nowej obory i chciałbym zrezygnować z tych maszyn i zmienić we wniosku na budowę tej obory. Czy jest jeszcze możliwość zmiany?

Nie będzie można zmienić na obore ponieważ musi być zachowany cel taki jaki był wpisany we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Witam a czy ktos orientuje sie czy w wielkopolsce rozpatruja numery od 2700 w zwyz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ma ktoś link do stronek z tabelami jak wyliczać ESU?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiecie jak bedzie wygladal ten nowy na bór wniosków, chodzi mi o to czy każdy będzie mógl się starac jak to bylo do tej pory czy będzie już jakiś próg??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Witam a czy ktos orientuje sie czy w wielkopolsce rozpatruja numery od 2700 w zwyz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Nie wiecie jak bedzie wygladal ten nowy na bór wniosków, chodzi mi o to czy każdy będzie mógl się starac jak to bylo do tej pory czy będzie już jakiś próg??

Każdy będzie mógł składać wniosek (oczywiście według kryteriów z naboru na 2009 rok), ale będzie ograniczona suma wniosków które zostaną zakwalifikowane, kolejność rozpatrywania zależeć będzie od ilości uzyskanych punktów. Najwięcej punktów będzie można zdobyć za zwiększenie wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), najwięcej punktów dostaną w tym przypadku gospodarstwa, które mieszczą się pomiędzy 16-40 ESU i wykażą wzrost GVA.

Edytowano przez czteryM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a według ciebie na czym polega te ...zwiększenie żywotności ekonomicznej gospodarstwa ........trochę jasniej można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czy stawki do wyliczania ESU ( chyba SGM?) zmieniają sie co roku, czy dalej bazujemy na przelicznikach z 2004? :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To czyli co bedzie każdy sobie zloży a potem Ci co maja po 100 krów czyli sto kilka SU beda tylko dostawac pomoc. Bezsens i durnota o ile tak będą robic.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Witaj w UE-landii biggrin.gif -przecież potrzeba nam silnych ekonomicznie gospodarstw...i tylko takich angry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a jak maly ma sie stać duzy bez wsparcia ? chyba jest mu trudniej sie rozwijać niż temu wiekszemu

uważam że powinny być dwa kryteria

1) ci którzy nie korzystali do tej pory

2) ci którzy maja odpowiednie esu ale nie za wysokie zeby sie nie okazalo ze wlasnie tylko duze gospodarstwa sie zalapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt    0

Czy ktos sie orientuje który numer jest rozpatrywany W wielkopolsce na PROW 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Hej Koledzy mam pytanie, czy ktoś znajduje się w podobnej sytuacji do mojej?

Złożyłem w ostatnim naborze wniosek na "Modernizację..." chcąc kupić ciągnik o mocy ok. 70 KM. Problem polega na tym, że w roku 2008 (bazowym w moim wniosku) nie miłem 4 ESU, ale miałem je w momencie składania wniosku (powiększyłem gospodarstwo). W październiku zaczęli rozpatrywać mój wniosek. Zostałem wezwany do uzupełnienia dokumentów i zmian w Planie Rozwoju Gospodarstwa (za rok bazowy kazano mi przyjąć rok 2009), tak samo zrobiłem również z wyliczeniem żywotności ekonomicznej. I już myślałem, że pomimo braku tych 4 ESU w roku 2008 pozytywnie rozpatrzą mój wniosek bo przecież miałem już odpowiednią żywotność w momencie składania wniosku, ale zadzwoniłem dziś do ARiMR i powiedzieli mi, że raczej będzie odmowna decyzja (wysłali jeszcze zapytanie do centrali w Warszawie i czekają na odpowiedź w tej sprawie).

 

Dodam jeszcze, że rolnicy, którzy zaczęli prowadzenie działalności rolniczej w roku 2009 też nie mieli 4 ESU w 2008 roku, ale oni za rok bazowy mogli przyjąć rok 2009. No i tcy rolnicy nie mają tego problemu. Natomiast Ci, którzy tak jak ja powiększyli gospodarstwo są, niejako wykluczeni z możliwości załapania się na dotacje pomimo spełniania wymagań co do żywotności ekonomicznej gospodarstwa w momencie składania wniosku.

 

Pytanie moje jest takie:

-czy ktoś też znalazł się w takiej sytuacji?

-co zrobił jeśli tak było?

-czy warto mi się jeszcze gdzieś odwoływać jeśli dostanę już odmowną decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Raczej nie wygrasz z nimi a jeśl nawet to bedzie to dłużej trwało. Lepiej odpusc sobie i złoż wniosek w kolejnym naborze pewnei na jedno wyjdzie czasowo a bez nerwów. Miałem taka sama sytuacje w 2007 ale odpusciłem i składałem w 2009 z powodzeniem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Michu7 odwołuj się czasem się udaje mój wniosek przywrócili po dwóch pismach co prawda u mnie chodziło o pierdułkę ale zawsze warto próbować bo koszty juz jakieś poniosłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj