cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

Z tym zbiornikiem to wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - jeżeli jest to szambo czyli zbiornik na gnojówkę czy gnojowicę to owszem należy pisać na PROW.

Jeżeli jest to jednak szambo czyli bezodpływowy zbiornik na nieczystości z domu to raczej się nie da z PROWu na to wyrwać kasy ale można próbować z Urzędu Gminy wyrwać pieniądze na POŚ.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Nikita chodzi mi o zbiornik na gnojowice. A co z oborą jakie są wymagania bo ojciec twierdzi ze na PROW na maszyny nie mamy co liczyc do puki jest hodowla. Czy moge liczyc na ciągnik 100KM (np forterra) z ładowaczem. Jest mozliwosc dzierzawy od rodziny 22ha ale w tedy potrzebny jest drugi traktor zarejestrowany z ładowaczem (Big Bagi). na razie jest na stanie Belarus 820 i c360.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

bialy2005 jestes pewny ze tylko na terenach objetych OSN musisz miec plyte i odpowiednio duzy i szczelny zbiornik??

 

wydaje mi sie ze ten przepis objemuje wszystkich ktorzy zajmuja sie hodowla

do tego wiem i to jest pewne ze sa okreslone przeliczniki co do pojemnosci ziobrnika w stosunku do ilosci i rodzaju hodowanych zwierzat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@mtz_820

 

Belarus 820? Ile on ma lat? Napewno mniej niż 20.

Ile ha?

 

Ciągnik/maszyny albo nowe albo nie starsze niż 5 lat (ale nie wiem czy w chwili składania wniosku, podpisania umowy, wniosku o płatność). Musisz przejrzeć ten wątek bo naprawdę nie chce wprowadzić Cię w błąd.

 

Co do hodowli i brania maszyn - w tym wątku pisano że się da nie mając płyty wziąć maszyny ale płyta i zbiornik i tak będzie do zrobienia.

 

@MartineZ

jest taka tabela wg której przelicza się zwierzaki na DJP i później z tego bierze sie kubaturę i wielkość płyty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Belarus ma jakies 6lat. O tym ze nie moga byc starsze nic 5lat to wiem. Na razie jest 38ha ale tak jak pisze jesli okaze sie ze mogzemy dostac zwrot to dojdzie te 22ha.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Wiadomo juz jakich zmian mozna sie spodziewac w przyszlym roku w programach: MGR i MR?

 

 

W przypadku gdy zloze wniosek jak rolnik, a pozniej zarejestruje dzialanosc gosp. beda mogl od tych maszyn "odciagnac" vat?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiecie kiedy może byc nowy nabór PROW, na Modernizacje Gospodarstw Rolnych???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Nikita ale to obowiazuje tylko rolnikow znajdujaych sie na terenach objetych OSN czy wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Na OSN musisz miec mozliwosc magazynowania na 6 miesiecy a poza na 4 misace takze sa inne przeliczniki na OSN i reszte terenów. NIe chce mie sie szukac i czytac ale z tegop co wiem to teraz nie ma koniecznoisci płyty ale w innych zobowiazaniach moze byc konieczna np. wzajemna zgodnosc ( cross-compilance) od któregos tam roku. Ja kiedys zrobiłem płyte i zbiornik ze starego PROW wiec bardzo sie nie zagłebiam w szczegóły


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

takich kontroli mozesz miec nawet 10 w ciagu tych 5 lat :unsure: A co do kontroli przed wypłata to bedzie na 100% jesli przekraczasz pewna kwote zwrotu bodajrze 100tys, juz nie pamietam dokłądnie wiem ze ja bede miał na 100% kontrole.

 

 

60%

 

Ja miałem zwrot 200 tys w sierpniu i do dziś jeszcze kontroli nie miałem, więc mit o obowiązkowej kontroli powyżej 100 tys obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1

Witam

 

Robił ktoś z Was cesję wierzytelności na bank w obecnym naborze w oddziale mazowieckim?

 

W naborze 2007 cesję robili od ręki, a teraz już nie :unsure:. Wczoraj złożyłem wniosek o cesję z wymaganymi załącznikami i teoretycznie mają na to 14 dni i podobnież sami wysyłają już do banku.

 

Czy ktoś z Was już robił to na Mazowszu? Czy faktycznie czekają do ostatniego dnia, a może robią to szybciej?

 

Z góry dzięki za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mi sie wydaje ze plyta obornikowa jak i zbiornik na gnojowice jest obowiazkowy wszedzie bez wzgledu czy ktos jest w strefie OSN czy nie(wzajemna zgodnosc,dobrostan zwierzat itp. - napewno gdzies to jest zawarte wiec czy tak czy siak na pewno trzeba to miec myslac o jakiejkolwiek hodowli) z ta roznica ze w OSN na wiecej tak jak pisales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Na terenach OSN-ów płyta obornikowa oraz zbiornik na gnojówkę jest obowiązkowy(oprócz głebokiej sciółki). W tej chwili na pozostałych terenach nie jest wymagane posiadanie płyty oraz zbiornika, od 2011 będzie wymagane posiadanie zbiornika. Przy kupowaniu maszyn nie jest wymagane zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii. Natomiast przy działaniach związanych z budynkiem w którym, utrzymywane są zwierzęta takie zaświadczenie jest potrzebne i wtedy zaczyna się zabawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

Chodziło mi o zaświadczenie o spełnianiu minimalnych warunków utrzymania zwierząt. Właśnie o to chodzi, żeby otrzymac to zaświadczenie potrzebna jest płyta i zbiornik. Więc jeśli chcemy założyć wentylacje w chlewni musimy posiadać płyte i zbiornik nawet jeśli nie jestesmy na OSN-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mam pytanie: czy możliwe jest łączenie programów w celu zakupu maszyny? Chodzi mi tutaj o nowy kombajn, ale z tego co wiem, moje gospodarstwo jest za małe, abym się zakwalifikował. Czy możliwe jest w takim wypadku zakup takiej maszyny nie tylko dla siebie, ale jednocześnie na świadczenie usług (program róznicowania w kierunku działalności nierolniczej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Ja nie jestem w OSN. Na PROW złożyliśmy wniosek o wyciąg obornika, płytę i zbiornik. Wniosek został już poprawiony i czekamy na zaproszenie na podpisanie umowy.

Zaświadczenie od weterynarza zostało wydane właściwie od ręki.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Mozesz korzystac z programu róznicowanie jesli masz za mało ha na nowy konbajn. Ale tam jest dofinansowanie maks 100tys( 50% netto) Programów nie można łaczyc. Jedynym wyjatkirm jest MR i MDR.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A jak to jest z przeliczaniem koni na ha (chodzi mi o konie mechaniczne)? Mam 33ha MTZ82km i ZETORA62km na jakiej mocy ciągnik mógłbym składać wniosek?

Albo czy jest sens startować na nowy kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jakby dało rade z MGR i z różnicowania kase wziąć na nowy kobajn, to bym sie nie zastanawiał. Nie mam dużo pola, ale dużo po usługach sie robi. Sprzedałbym te moje dwa statki i kupiłbym jednego nowego i bym miał i chęć do żniw lepszą i spokój na pare lat. Póki co wszystko przede mną, gospodarstwo na ojca stoi jeszcze, on liczy na strukturalną, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. W lipcu kończy 55. Chyba trzeba przejmować to i wyciagać kase ile sie tylko da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Na terenach OSN-ów płyta obornikowa oraz zbiornik na gnojówkę jest obowiązkowy(oprócz głebokiej sciółki). W tej chwili na pozostałych terenach nie jest wymagane posiadanie płyty oraz zbiornika, od 2011 będzie wymagane posiadanie zbiornika. Przy kupowaniu maszyn nie jest wymagane zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii. Natomiast przy działaniach związanych z budynkiem w którym, utrzymywane są zwierzęta takie zaświadczenie jest potrzebne i wtedy zaczyna się zabawa...

kolego 2 razy startowałem na prow i dwa razy było potrzebne zaświadczenie od powiatowego lekarza. Za pierwszym razem brałem tylko maszyny tak samo i w drugim mam złożone na kilka maszyn. Co lepsze czasem sprzedaje sie z gospodarstwa jakiegoś byczka więc badana była też jedna sztuka na zawartość we krwi jak to oni nazywają sterydów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Ode mnie nikt takiego zaświadczenia nie chciał, a też kupuję na PROW maszyny i niby jedna Polska....


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

Dzisiaj w Agrobiznesie coś mówili o składaniu jakiś wniosków od 5 stycznia. Ktoś może wie o co chodzi, bo nie oglądałem tego tylko mi dziadek o tym mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czteryM    0

kolego 2 razy startowałem na prow i dwa razy było potrzebne zaświadczenie od powiatowego lekarza. Za pierwszym razem brałem tylko maszyny tak samo i w drugim mam złożone na kilka maszyn. Co lepsze czasem sprzedaje sie z gospodarstwa jakiegoś byczka więc badana była też jedna sztuka na zawartość we krwi jak to oni nazywają sterydów ;)

 

To co napisałem dotyczy modernizacji z 2009 roku, nie wiem jakie zasady były wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

Możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z pomocą na płytę obornikową? Mamy 30ha i 3 maciory ale nie ma plyty obornikowej a bez plyty nie ma szans na pomoc na maszyny przy hodowli. Jakie warunki trzeba spelnić i czy są jakies przyliczniki na wielkosć plyty co do wielkosci stada? Druga sprawa czy skladajac wniosek moge uwzglednić plyte obornikowa i np szambo za jednym razem? Szambo jest stare powojenne wiec nie wiem czy przeszloby jakąkolwiek kontrole.

Ja złorzyłem na płytę i zbiornik na gnojowiće w 2007 , i Ci powiem że na dzień dzisiejszy dawno złorzyłem wniosek o płatnośc i koleś sie ciągle czegos czepia do tej płyty i do zbiornika , robiłem systemem gospodarczym czyli sam, miałem tylko faktury za materiał i wynajety sprzet , i coś tam ciągle nie pasuje 4 kosztorysy robiłem co do tych budowli i ciągle żle , aż sie wku i powiedziałem im kilka słow żeby oni dali tego kto sie zna na kosztorysie ja zapłace i będzie z głowy to nie wiedzili co odp , jak Ci bedzie firma robic to ok bo masz tylko jedną fakture i mniejsze może problemy ale jak dla mnie to jak robisz coś za kilka set tys . to może warto a jak za kilka to daj se spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj