cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

michalk    22

a nie orietuje sie ktos czy nowy nabor bedzie przed skladaniem wnioskow obszarowych czy moze po??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mysle że przed obszarówka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Nabór powinien być w pierwszym kwartale nowego roku, czyli przed obszarówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kurde kicha konkretna bardzo nie dobrze...

 

a mozna zlozyc wniosek na modernizacje a potem uzupelnic go obszarówka w przypadku mlodego rolnika?? a kiedy w zeszlym roku byl nabor na maszyny??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

do 31 grudnia, możesz wysłać pocztą

Wniosek o płatność wysłać pocztą?

A to ciekawe bo właśnie o to pytałem sie kilka dni temu panią która prowadzi mój wniosek i powiedziała że pocztą nie można ale może go zawieźć i złożyć np mój tato.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Po 4,5 miesiąca przepychanek i zapytań dlaczego się tak nazywam itp. wreszcie podpiszę umowę o dofinansowaniu.

Tyle zmarnowanego czasu !!!


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@michalk wrzuc na luz to i tak by nic cie nie pomogło może pod warunkiem ze twój wniosek na modernizacje bedzie rozpatrywany po administracyjnym zatwierdzeniem i kontroli obszarówki. Termin składania ma tu niewiele do powiedzenia. Po mojemu wpisuj normalnie dziłaki i dierżawy i módlk sie zeby miec daleki numer który bedzie rozpatrywany na jesieni ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem na 20ha 90- konnego i przeszło to bez problemu, natomiast gdybym chciał100- konnego to już byłyby problemy. Wiem, że ARiMR ma jakieś przeliczniki KM/ ha (nie wiem dokładnie ile to jest ale chyba coś koło 4 lub 5 KM na 1 ha)

Jeśli chodzi o płytę obornikową to ja miałem, ale mój sąsiad nie ma a złożył wniosek i kasę dostał (ale on chyba w tym wniosku również zadeklarował budowę tej płyty)

Kredyt możesz zaciągnąć na taką inwestycję ale tylko komercyjny (oprocentowanie około 9%, jeśli wynegocjujesz inaczej to może trochę niżej)

 

 

 

jeśli sprzedawca wystawi Ci faktury na 220 tyś to ARiMR obniży ci proporcjonalnie kwotę zwrotu. Jeśli natomiast dogadasz się ze sprzedającym, że faktury wystawi ci na 250 tyś a owijarkę kupisz bez faktury to wtedy otrzymasz pełną kwotę dofinansowania ;)

 

 

dzieki za podpowiedź:D Zrobiłem tak jak mi doradziliście i sprzęt juz zamówiony, owijarka bedzie bez faktury lub faktura za 1 zł:D Teraz mam jeszcze inny problem, bo mam wpisany rozsiewacz nawozów 500-650kg, bo mialem brac motyla zeby mozna bylo nim siac tez wapno, ale sie rozmyslilem i chcialbym teraz kupic jakis amazone (za-x perfect 602 + nadstawki 250 co da pojemność 850 litrów),albo salky (dpx prima 900litrów lub drc 850litrów). Tylko kurcze jak to teraz zakombinować skoro mam wpisane wagowo parametry 500-650 kg a teraz chcialbym wiekszy (oczywiscie cena bedzie wyzsza ale z cena sobie poradze bo zrobilbym tak jak z owijarka...:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

"Teraz mam jeszcze inny problem, bo mam wpisany rozsiewacz nawozów 500-650kg, bo mialem brac motyla zeby mozna bylo nim siac tez wapno, ale sie rozmyslilem i chcialbym teraz kupic jakis amazone (za-x perfect 602 + nadstawki 250 co da pojemność 850 litrów),albo salky (dpx prima 900litrów lub drc 850litrów). Tylko kurcze jak to teraz zakombinować skoro mam wpisane wagowo parametry 500-650 kg a teraz chcialbym wiekszy (oczywiscie cena bedzie wyzsza ale z cena sobie poradze bo zrobilbym tak jak z owijarka...;))"

 

jeśli chcesz to rozwiązać zgodnie z procedurami ARiMR to musisz zmienić wniosek i dobrze uzasadnić dlaczego dokonujesz takiej zmiany. Natomiast kombinować nie radzę bo może to pociągnąć konsekwencje w postaci odmowy współfinansowania inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Zrób aneks i nie bedzie problemu. Napisz ze cena pozostaje bez zmiany tylko parametry sa inne. Fakture wystawi ci taka jak masz we wnioskui + 9,9% a reszte do innej maszyny niech dorzuci tak aby jej cena nie wzrosłą wiecej jak 9,9% ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Koledzy a co zrobić jak we wniosku znajomy ma kombajn z hederem 5-6m a chce kupić z hederem 4.5m.Czy można to jakoś anexować czy już niema odwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w dół to raczej nie powinno byc problemu ;) NAjlepiej niech dzwoni do prowadzacego wniosek czy musi aneksowac. bo jest jescze cos takiego że prowadzacy moze zarzadac zmnijszenia bo na wiekszy ma np. za mało ha i wtedy obejdzie sie bez aneksu choc i tak bedzie musiał zminic zestawienie r-f. tak jak mi mówił prowadzacy ze w dól to oni moga wysłac pisemko i tyle, ale w góre to juz nie bardzo i trzeba pisac podania o aneks.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Mógłby ktoś kto aneksował umowę powiedzieć dokładnie na czym to polega? Od czego zacząć, co załatwić co wypełnić itp.

Chcę:

- połączyć oba etapy w jeden (jako powód wystarczy chyba to, że bank skredytuje mi całość?),

- termin realizacji do 30 marca 2010 – chodzi o odzyskanie VATu V7K czyli przyspieszony VAT do 25kwietnia powinienem odzyskać (chyba się da), we wniosku miałem 20 lutego 2010 jako termin złożenia pierwszego wniosku o płatność,

- zmiana ciągnika z CNH na belarusa – jest tańszy o połowę względem tego co mam wpisany we wniosku, silniejszy 95KM (powierzchni mi starczy),

- zmiana siewnika z Poznaniaka 3metrowego na siewnik 4metrowy.

 

Jakby ktoś miał dobre umotywowanie zmian które chcę zrobić także prosiłbym o ich podanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

juz pisałem chyba w tym temacie. piszesz podanie do Dyrektora BWI. i tam piszesz co chcesz zmienic i jakies uzasadnienie. Wpisujesz ze etapy chcesz połączyc i jednoczesnie zminic na 03.2010. ciagnik to piszesz ze chcesz kupic tanszy ale mocnijszy, któy bedzie lepiej wspólpracował z zakupowanymi maszynami. Z tym siewnikiem to nie iwem jak to umotywowac ;) Aneks to juz pikus :D u mnie poszło bez komplikacji. Do podania dołączasz oferty na zmienione maszyny i strony wniosku, zestawienie R-F i planu w których zaszły zmiany.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

bialy masz racje nie ma sie co goraczkowac zobaczymy co sie bedzie dzialo:)i trzeba miec nadzije ze jakos bedzie:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

bialy2005 - możesz powiedzieć jak długo czekałeś na podpisanie aneksu od złożenia dokumentów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że zakup związany z PROW w wiekszości przypadków wiążę sie z kredytem większym, bądź mniejszym, a wtedy trzeba ubezpieczyć (AC)ciągnik.

I teraz pytanie za 100 punktów, gdzie najlepiej i najtaniej ubezpieczyć ciągnik ? ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

juz pisałem chyba w tym temacie. piszesz podanie do Dyrektora BWI. i tam piszesz co chcesz zmienic i jakies uzasadnienie. Wpisujesz ze etapy chcesz połączyc i jednoczesnie zminic na 03.2010. ciagnik to piszesz ze chcesz kupic tanszy ale mocnijszy, któy bedzie lepiej wspólpracował z zakupowanymi maszynami. Z tym siewnikiem to nie iwem jak to umotywowac ;) Aneks to juz pikus :D u mnie poszło bez komplikacji. Do podania dołączasz oferty na zmienione maszyny i strony wniosku, zestawienie R-F i planu w których zaszły zmiany.

nie chyba ale napewno pisałeś o tym :D

Co do tych stron wniosku to prawie wszystkie strony gdzie były jakieś obliczenia z kwotami? Zest r-f to wiem. A i tę stronę gdzie mam wpisane dwa etapy zmieniam na stronę z jednym etapem?

thx za rady.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak dokłądnie kazda strona gdzie jest jakakolwiek zmiana z etapami tez.

 

NA aneks mnie juz czas nie gonił wiec nie popedzajac prowadzacego wysłałem w piatek a podpisałem w nastepny wtorek czyli jakis tydzien. jak rozmawiałem i jakby mnie czas gonił to nawet w ciagu dnia mozna to załątwic ;)

 

CO do ubezpieczenia to jest konieczne jak kupowane maszyny chcesz zastawic jako zabezpieczenie. Chyba PZU wychodzi w miare tz koło 1% wartosci wyliczali mi bo byłem ciekawy ale juz nie pamietam na 100%. na inne maszyny poza ciagnikioem jest 0,7% minus znizki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dzięki biały2005.

Co do ubezpieczenia to dobrze piszesz. Nie trzeba tego ubezpieczać - znaczy AC na traktor. Przynajmiej tak mi się wydaje bo w banku jak pani przeglądała umowę to powiedziała że traktor wg tej umowy z ARiMR nie może mieć żadnego zastawu wpisu bankowego itp. I dlatego samo OC styknie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj