cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareknh    40

I trzeba korzystać, tylko z $ coraz gorzej... A jak najdłużej można sobie wpisać I etap? Załóżmy, że w lutym 2010 będzie nabór, to mogę sobie wpisać początek 2012?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

najdłużej mozna wyciagnac I etap do 24 miesiecy od momentu podpisania umowy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a jeśli jest 2 etapy to nie więcej niż 36 miesięcy.

 

ja bym nie liczył na ten nowy PROW - zasłyszane że głównie na modernizację sektora mleczarskiego i wspólne użytkowanie maszyn ale to takie plotki jakie usłyszałem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Wydaje mi się ze do marca to na 100% bedzie ten nabór racsej, ostatni nabór łdnie im poszedł, nie gadajcie że nie....miałem 536 numerek, 2 tygodnie temu odprawiłem kontrole i czekam na pieniążki. :lol: Wieć jest tak jak powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nikita zgadza sie chociaz nie do konca, bylem na szkoleniu odnosnie prow i nabor bedzie napewno na modernizacje w tych wojewodztwach ktore jeszcze nie wykorzystaly limitu tj swietokrzyskie podkarpacki i jeszcze jakies nie pamietam teraz, a w reszcie wojewodztw chyba naboru nie bedzie a napewno nie tam gdzie ilosc wnisokow to bylo 150% mozliwego limitu. za to w tych wojewodztwach prawdopodopbnie beda jeszcze te programy o ktorych piszesz:) pozdrawiam towarzystwo ja mam nadziej ze w swietokrzyskim napewno bedzie nabor bo po otrzymaniu premi na MR zamierzam robic wniosek modernizacyjny:) pzdr


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Hej :lol: Mam do was pytanie. W tamtym tygodniu złożyłem poprawki do wniosku, a teraz chciałbym zamienic beczkę joskina na utwardzenie placu za oborą bo jest takie bloto że praktycznie dojazdu nie mam;/ oferte na beczke mialem 42000. Jak myslicie jest możliwość takiej zamiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

 

zetorr6441 raczej nie ma takiej możliwości zamiany, ale słyszałem , że jak ktoś nie wykorzystał swojego limitu 300.000zł , to może składać jeszcze raz przy następnym naborze:) ,więc jeśli to prawda , to możesz mieć i joskina i placwink.gif może ktoś wie coś wiecej na ten temat:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

masz rację jeśli w pierwszym naborze nie wykorzystasz wszystkiego to możesz w następnym znów startować tak jak ja. W pierwszym troszkę w drugim też składałem i jakoś leci bo złożyć na całość od razu to mogą być problemy potem ze spłatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

hej , bo ja też mam zamiar składać przy następnym naborze, możesz mi powiedzieć , jak wygląda to wszystko gdy sie składa drugi raz? czy robią jakieś problemy , no i czy te poprawki są, mają już dużo dokumentółw , więc powinno to sprawniej pujść chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

procedura taka sama jak przy pierwszym razie dlatego mi sie nie chciało bawic i dzielic na 2 razy. Lepsze jest juz zrobienie 2 etapów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

JA też mam na 2 etapy , ale zostało mi 25 tysi do wykorzystania , tak głupio wyszło troche , bo nie wiedziałem na co przeznaczyć:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Wiem, że nowy nabór bedzie w pierwszym kwartale nowego roku, napewno bedzie w województwach, które nie wykorzystały całego limitu czyli świętokrzyskie, podkarpackie, war-maz i czy jakieś jeszcze to nie wiem. Co z resztą województw to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

war-maz nie wykorzystało całego limitu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Z tego co wiem od kilku dobrych źródeł to nie :lol: . I bardzo dobrze bo może tym razem udaMi się wyrwać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

poczekajcie tzn ze jak ja dostane gospodarstwo od rodzicow moze za miesiac a warunkiem zlozenia wniosku na modernizacje jest zlozenie wniosku obszarowego a wnioski bedzie mozna skladac od 15 marca a nabor na modernizacje bedzie wczesnej tzn ze ja mam droge odcieta od mozliwosci skorzystania z modernizacji??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja nie mialem zlozonego wniosku o doplaty a skladalem o modernizacje

 

co do przypuszczen, mam info od kontrolera z agencji o tym ze kazdego roku bedzie nabor na modernizacje, tak aby nowe gospodarstwa mogly z niego skorzystac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

statek ale tez byles mlodym rolnikiem?? i gospodarstwo pierwszy raz zaczynales prowadzi? oby bylo tak jak mowisz ze nabory beda co roku..


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Z tego co wiem od kilku dobrych źródeł to nie :lol: . I bardzo dobrze bo może tym razem udaMi się wyrwać kasę.

no mi też przydałoby sie złożyć wniosek bo potrzebuję 2-3 zabawek na łączną kwotę może z 30tys netto których za swoją kasę nigdy bym nie kupił bo szkoda by mi było kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tak ale wy jestescie w sytuacji ze juz jestescie wlascicielami i juz korzystaliscie z funduszy unijnych a ja dopiero pierwszy raz i chcialbym cos skorzystac......


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jesli teraz przejmujesz i bedziesz skłądał w 2010 to rokiem bazowym bedzie 2009. Problem pojawia sie przy wyliczaniu ESU. Mozesz w nim zaliczyc tylko własne ziemie lub dzierżawy na które juz składałes wniosek obszarowy. Także policz sobie czy po przejeciu gospodarstwa bedziesz miał 4 ESU. Ja miałem taka sama sytuacje w 2007 i sobie odpusciłem choc wniosek złozyłem ale miałem za mało własnej zimi i brak zwierzat zeby wyszło 4 ESU.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

z tym naborem co roku to lekka przesada. Skąd wezmą kasę na modernizację jak już teraz są problemy a po naborze w tym roku było głośno że wszystkie fundusze na modernizacje już wykorzystali w niektórych województwach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tak jasne zgadza sie 4 esu bede mial bo pola przejme 25ha tylko kwestia taka ze zeby zlozyc wnisek trzeba splenic warunek zlozenia wniosku na doplaty obszarowe a jesli nie zloze przed naborem na modernizacje to nie spelniam wymagan...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj