cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

@henry19 - nikt nie wie chyba

 

@bialy2005 - thx, właśnie jak wypełniałem dokumenty to tego nie widziałem, ani słowa nie było o ZUSie czy KRUSie, dostałem wezwanie do podpisania umowy więc chce do tego podejść z każdej strony żeby później nie mieć problemów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

no i dostałem pisemko że mam się stawić do podpisania umowy :blink:

OR Olsztyn widzę od trafienia wniosku na biurko szybko sie uwija.

 

Sorki że nie przejrzę całego tego tematu bo wiem że gdzieś to była odpowiedź na moje pytanie ale to trochę dużo do przejrzenia.

Idzie mi o ubezpieczenie w KRUSie - od końca grudnia będę ubezpieczony chyba w ZUSie jak dobrze będzie szło więc pewnie ZUS wyśle pismo do KRUSu i tam nie będę miał ubezpiecznenia (tak zrobili znajomemu bo płacił KRUS, załapał robotę i był opłacany ZUS a jak ostatnio z nim rozmawiałem to mówił że KRUSu nie płaci bo jeśli płaci się ZUS to KRUSu się nie da opłacać-kumpel dalej jest rolnikiem).

I teraz tak - jeśli KRUS nie będzie opłacany bo opłacany będzie ZUS jak to się ma do PROW/MGR?

Mogą być problemy?

 

PS: Dodatkowa praca mi się przyda bo mamy tylko uprawy polowe i sporo wolnego mi sie robi po żniwach stąd pomysł bycia dwuzawodowcem.

 

Przy modernizacji niema wymogów dotyczących ubezpieczenia, co do MR to w ostatnich naborach jest wymóg ubezpieczenia w KRUS 3 lata od dnia wypłaty premii. We wcześniejszych MR można było być ubezpieczonym w ZUS-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak brałeś młodego rolnika to tylko praca na umowe o dzieło bo jeśli wypadniesz z krusu na rzecz zusu przed upływem 3 lat to zwracasz premie za młodego plus odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@adamj24-thx.

zaczynam brać się za myślenie jak dokonać aneksu umowy bo dwa sprzęty idą do wymiany (umowę pojadę podpisać może w przyszłym tygodniu).

 

Czy osoby które aneksowały umowę na inny sprzęt mogą napisać jak to się robi? Pytałem przy poprawkach co potrzeba i pani mi powiedziała że poza pismem o aneks + ofertą na ten sprzęt który chcę nic nie trzeba, prawda to? Jak wygląda takie pismo o aneks? Mają może wzór aneksu w ARiMR?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to poprostu podanie do Kierownika BWI. piszesz jak zwykłe podanie i dołaczasz oferte i zmienione strony wniosku i zestawienie R-F. ja mam w poniedziłek podpisywac aneks :blink: Podstawa to w miare dobrze napisac powód zmiany sprzetu. Np. ja zmine z 117km na 141 motywowałem że kupiłem ciagnij w tej samej cenie a bedzie lepiej pracował ze sprzetem który takze kupuje. Usuwałem rozsiewacz za 20tys - powód finansowy ;). Przyspieszenie terminów i połaczenie etapów to chyba bez uzasadnienia napisałem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no ja chcę zmienić siewnik z 3 metrowego na 4 metrowy i myslę że znajdę uzasadnienie.

 

Nie wiesz ile razy można aneksować umowę? Bo mam dwa etapy i w pierwszym chce zmienić siewnik zbożowy (znalazlem lepszy w tej samej cenie) a po wykonaniu pierwszego etapu chciałbym przyspieszyć drugi i wtedy byłby może drugi aneks do umowy (przyspieszenie etapu i zmiana ciągnika na tańszy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba nie ma jakiegos ograniczenia. Co do przyspieszania to jak bedziesz miał rozliczony I etap to juz mozesz składac II. aneksowac trzeba tylko wtedy gdy chcesz wydłużyc termin realizacji. Ale u ciebie trezba tez zminic moc wiec ja bym radził ci to zrobic odrazu za jadnym podejsciem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja pierdziele, dowiedziałem się że np. case jx80 130tys brytto, zetor peoxima goły 120tys ;) (tydzień wcześniej byłem i ksoztował 105tys). Mam zamiar wziąc ciągnik na PROW, ale 130tys za żadnego "golasa" nie dam :blink: Nie wiecie jaki ciągnik można kupic za 110tys? Taki 80KM "goły"? Sprzedawca powidział że mi wniosek wypełni darmo jak będe od nich brał ciągnik, ale ceny jakie mi powiedział za case i zetora to lekkie przegięcie :) Kupujecie już ciągniki? Jaki dilerzy oferują ceny?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie masz co liczyc ze kupisz cos taniej :blink: tak jest podczas bumu zakuwpów pod PROW ;) NA obniżki sie nie zapowiada :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

jak ktos sklada na dwa etapy to cz jak 1 etap wykona to dostanie za niego zwrot kasy czy dopieru po całosci i czy mozna troche kiwnac agencje bo teraz jest wymagane szamba i bez nich jak mam zwierzaki bo mi jednego braknie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@dawid777 masz wniosek złożony???to nie temat i cenach ciągników...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

raczej prow jest w całej polsce :blink:

 

zwrot masz po każdym zakonczonym etapie na tym polega rozkładanie inwestycji na etapy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie mam narazie złożonego, ale na wiosenny PROW jakby był by się łapał, ale u dilera psotraszyli mnie podwyżkami o 20tys od nowego roku, więc nie wiem czy składac, bo wkońcu może tak wyjśc, że nie będe miał za co kupic ciągnika :blink:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

Witam mam zamiar kupić JD na PROW troche sobie w brodę pluje że nie napisalem tura a doradca od wniosku powiedzial mi ze niemzna już przesuwać pieniędzy z dofinansowania na jakiś iiny cel tak jak kiedyś , ale chodzi mi po glowie inna rzecz czy jesli deale sie zgodzi zafakturować ciągnik z turem pod jedną pozycją (oczywiscie bedzie on droższy ale nieprzekrocze limitu kasy jaki mam)to czy agencja w trakcie kontroli moze sie przyczepić że jest cos nie tak?? moze ktoś ma podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi dopłatami do nowych maszyn? Czy muszę mieć swój wkład własny np 130 000zł i dopiero po jakimś czasie dostaję zwrot, czy może najpierw wypełniam wnioski, czekam na zaakceptowanie i kupuje maszyny płacąc tylko połowę ceny a resztę dostaję w ramach PROW?


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@adasko13 to tylko zależy od Twojego dilera, zawsze mogłeś kupić ładowacz za gotówkę... :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Qbszon! składasz wniosek , po pozytywnym rozpatrzeniu podpisujesz umowe i wtedy masz pewność , że ci zwrócą połowe. Kupujesz maszyne , składasz wniosek o udostępnienie płatnośći wraz z fakturami i czekasz na zwrot połowy czy tanm 60% jak jesteś na vat:)

 

jak ktos sklada na dwa etapy to cz jak 1 etap wykona to dostanie za niego zwrot kasy czy dopieru po całosci   i czy mozna troche kiwnac agencje bo teraz jest wymagane szamba i bez nich jak mam zwierzaki bo mi jednego braknie   .....

 

 

Jak sie składa na 2 etapy , to po skończeniu jednego można już składać faktury i czekac na zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

tak.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Póki co nie wiadomo. Ciekawe, jak to będzie z kasą czy dużo jej przyznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Ktoś tam mówil ze na przelomie lutego i marca jest przewidziany ale to tez nie 100% pewne jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

w lubelskim będzie dopiero jak uporają się z tymi wnioskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

pierwszy nabór był w listopadzie 2007 drugi w kwietniu 2009 więc po 1,5 roku dlatego ja bym się nie nastawiał że na początku 2010 ogłoszą kolejny. Póki zrobią porządek z tymi wnioskami to żeby chociaż pod koniec przyszłego roku się wyrobili o ile jeszcze będzie kasa bo jak widać ostatni nabór mocną szarpnął budżet unijny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a ja sie załoze ze pocztek przyszłego roku bedzie nabór :lol: te 1,5 roku to tylko przez to że wnioski leżąły kilka mieisecy nie ruszane bo nie było rozporzdzen a wnioski były przyjete tak na sztuke ( przed wyborami) Mysląc racjonalnie marzec-kwiecen bedzie nabór). W lubelskim bedzie taka sama pula jak tym roku chyba ze po przesuwaja kase na inne wpojewództwa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj