cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzechu    254

Odpowie mi ktos na to pytanie? Plis..

Nie licz na cuda ze 3 miesiace po wniosku o platnosc bedziesz miec kase na koncie = agencja ma 3 miesiace od zlozenia POPRAWNEGO wniosku na wyplate - czyli od momentu gdy zostanie sprawdzony przez urzedasa , jesli nie mial bledow to dopiero wtedy jest uznawany za poprawny , a jesli mial to procedura poprawkowa...

 

btw ja moj wniosek zlozylem 14 sierpnia , byly poprawki , jest poprawnym od 7 wrzesnia , a kasy poki co nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mógłbyś napisać o co czepili się we wniosku o płatność, że musiałeś poprawiać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Kasa wlasnie weszla na konto :blink:

 

Wypelnialem wniosek sam , w zalaczniku V. nie wpisalem wyrazu w wolnym miejscu: Koncowego - dotyczylo etapu

i inaczej zinterpretowali jeden zalacznik dowodu zaplaty(dwa uznali za jeden w zasadzie) tak ze byly 3 a nie 4 jak wpisalem na karcie VI.

Jeszcze chcieli dowiezienia oswiadczen sprzedawcy ze dostal zaplate za maszyny

i to wszystko , a opoznilo sprawe z tydzien albo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

O no to ważną rzecz piszesz. Przyda się każdemu.

Zapłacić za maszynę przelewem ale też i jadąc składać wniosek o płatność wziąć od sprzedawcy potwierdzenie zapłaty (dotarcia przelewu).

 

 

PS: czyli kasa z ARiMR wpłynęła w 3 miesiące po założeniu poprawnego wniosku o płatność jak rozumiem :blink:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

O no to ważną rzecz piszesz. Przyda się każdemu.

Zapłacić za maszynę przelewem ale też i jadąc składać wniosek o płatność wziąć od sprzedawcy potwierdzenie zapłaty (dotarcia przelewu).

 

 

PS: czyli kasa z ARiMR wpłynęła w 3 miesiące po założeniu poprawnego wniosku o płatność jak rozumiem :blink:

 

2 lata od zlozenia wniosku ;p

 

3 i pol miesiaca od zlozenia wniosku o platnosc

 

2 i pol miesiaca od poprawnego...

 

3 i pol tygodnia po tym jak papiery poszly z OR do Warszawy

 

nie wiem jakie maja wymagania w innych OR ,ale w Lodzi chcieli ode mnie takie zaswiadczenie od sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

ja też już mam kasę na koncie - WIELKOPOLSKA

wniosek o płatność składałem 20 sierpnia, 13 października jeszcze wysyłałem uzupełnienia a 27 października miałem kontrolę w gospodarstwie.

czyli trwało to około 3,5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak postepy w wlkp? ktory nr mniej wiecej rozpatruja??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

W tym momencie do poprawek wzywane są wnioski powyżej 2000, czyli umowy prawdopodobnie podpiszą na przełomie roku.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wiam, niedawno na stronie ARiMR pojawiła sie informacja o zgodzi KE na zwieszenie puli środków na renty strukturalne, wiec teraz te renty beda i mam dzwonić do ARiMR sie pytać o renty czy one dopiero ogłosza? mellow.gif


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

W Wlk. nr 19xx poprawki złożyłem 2 tygodnie temu i czekam. Narazie żadnej odpowiedzi a pani prowadząca obiecała umowę na styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzwonił dzis do mnie kuzyn wniosek nr 11xx lubelskie ze miał kontrole z arimr, a wniosek o płatność złożył 2 tygodnie temu. Powiedzili że jak nic sie nie spietrzy to 2 tygodnie i bedzie miał kase na koncie. NA kontroli tak jak było pisane na forum tylko sprawdzili czy jest sprzet.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

ale to prawda że kontrola ta po złożeniu wniosku o płatność będzie zapowiedziana? Bo na wniosku nie moglem prasy kostki uwzględnić, jeszcze za mało ha żeby dwie prasy były i muszę wyprowadzić kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a myślisz że jak rolnika nie będzie to kto wpuści kontrolę na podwórko?

Dla ARiMR (dla US też) ważne jest aby był ktoś kto wskaże im że to z wniosku o płatność to jest to co stoi w garażu a to drugie to stoi pod chmurką itp :blink:

Przecież w ARiMR nie pracują tylko ludzie mający pojęcie o rolnictwie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

tylko ze oni powiadamiają rolnika o planowanej kontroli tak było przynajmniej w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kuzyn kupił case 140 MC na full opcji, przyczepe pottingera i rozrzutnik fligl gigant


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no chyba każdy rolnik będzie na podwórku żeby pokazać sprzęt za który dostanie zwrot :blink:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

wie ktos może jak się sprawa ma w dolnośląskim?

Jak ja dzwoniłem z tydz temu to jeszcze wysyłali 1 poprawki na numer 6XX, no i nie wiem czy skończyli już i wzięli sie za wprowadzanie poprawek czy nie.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no i dostałem pisemko że mam się stawić do podpisania umowy :blink:

OR Olsztyn widzę od trafienia wniosku na biurko szybko sie uwija.

 

Sorki że nie przejrzę całego tego tematu bo wiem że gdzieś to była odpowiedź na moje pytanie ale to trochę dużo do przejrzenia.

Idzie mi o ubezpieczenie w KRUSie - od końca grudnia będę ubezpieczony chyba w ZUSie jak dobrze będzie szło więc pewnie ZUS wyśle pismo do KRUSu i tam nie będę miał ubezpiecznenia (tak zrobili znajomemu bo płacił KRUS, załapał robotę i był opłacany ZUS a jak ostatnio z nim rozmawiałem to mówił że KRUSu nie płaci bo jeśli płaci się ZUS to KRUSu się nie da opłacać-kumpel dalej jest rolnikiem).

I teraz tak - jeśli KRUS nie będzie opłacany bo opłacany będzie ZUS jak to się ma do PROW/MGR?

Mogą być problemy?

 

PS: Dodatkowa praca mi się przyda bo mamy tylko uprawy polowe i sporo wolnego mi sie robi po żniwach stąd pomysł bycia dwuzawodowcem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

wie ktoś kiedy rozpocznie sie nabór wniosków na modernizacje gospodarstw dla rolnikow indywidualnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Przy modernizacji chyba ci to nie przeszkadza. Przeszkadza jakbys brał premie dla młodego rolnika bo tam jest wymóg 5 lat w krus od momentu wypłaty premi. musze jescze spojrzec w załaczniki którwe masz złozyc po zakonczeniu inwestycji, tez pewnie dostaniesz całą litanie i tam chyba nie ma mowy oi zus-ie ani krus-ie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj