cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Pestus123    4

Ja mam pytanie

Mam dwa etapy i drugi musi mieć minimum 25% całości, A że mam na pierwszy ciągnik a na drugi maszyny, to od ciągnika muszę odjąć. A więc chcę poprawić wszystko na jeden etap. I tu pytanie jeżeli kupię sam ciągnik i zaraz złoże o płatnosć to czy w ciągu 3 m-cy przeleją kasę? Czy musze kupić wszystkie maszyny, aby mi przesłali kase?

Jeżeli ktos nie zrozumie to pisać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

W województwie lubelskim najprawdopodobniej będzie w pierwszym kwartale 2010 roku, tak mówił gościu z ODR-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w poniedziałek podpisze umowę w woj. lubelskim (nr 14xx) i teraz mam takie pytanie, bo biorę sprzęt w 2 etapach i w pierwszym etapie wartość sprzętu to około 250 tys. netto, (ceny są oczywiście zawyżone kilka procent) jeżeli sprzęt kupię załóżmy za 220 tys. to czy za pozostałą kwotę będę mógł kupić jeszcze jakąś maszynę w tym pierwszym etapie czy nie można tak kombinować i pozostała kasa przepada? chodzi mi o owijarkę samozaładowczą którą chciałbym kupić a której nie mam w ogóle wpisanej we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Pytanie jest czy na tę owijarkę potrzebujesz fakturę i czy firmy gdzie bierzesz sprzęt będą w stanie ukryć ją w kosztach pozostałych maszyn. Było o tym parę stron temu.

Tak wyglądałoby kombinowanie po stronie handlowców.

A jak wygląda od stony ARiMR to nie wiem


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeździłęm za używanym sprzętem za 50tys i same wraki, więc chyba będe starał się na PROW o ciągnik 80KM, ale czy mi przyznają na 15ha, mam hodowle tuczników, ale pola bardzo oddalone od siebie (ok.8km a nawet 15km) niestety nie mam płyty obornikowej, i nie wiem czy bez niej można sie ubiegac? Mam ok. 20tys, na reszte musze sprzedac swojego 7211 tylko później jak już nowy będzie stał na podwórku, bo wyjdzie tak że nie będe miał sie czym ruszyc w pole. :( Czy jest jakiś kredyt, taki na 6 miesięcy ok. 100tys? Czy warto się starac? Zakład gdzie sprzedają nowe ciągniki, zaoferował mi pomoc, ale jak to wygląda? Czy ktoś z was korzystał z takiej usługi u dilera? Co mogą sprawdzic na kontroli z PROW-u?

Z góry dziekuje

Pozdrawiam Dawid777


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja brałem na 20ha 90- konnego i przeszło to bez problemu, natomiast gdybym chciał100- konnego to już byłyby problemy. Wiem, że ARiMR ma jakieś przeliczniki KM/ ha (nie wiem dokładnie ile to jest ale chyba coś koło 4 lub 5 KM na 1 ha)

Jeśli chodzi o płytę obornikową to ja miałem, ale mój sąsiad nie ma a złożył wniosek i kasę dostał (ale on chyba w tym wniosku również zadeklarował budowę tej płyty)

Kredyt możesz zaciągnąć na taką inwestycję ale tylko komercyjny (oprocentowanie około 9%, jeśli wynegocjujesz inaczej to może trochę niżej)

 

Najprawdopodobniej w poniedziałek podpisze umowę w woj. lubelskim (nr 14xx) i teraz mam takie pytanie, bo biorę sprzęt w 2 etapach i w pierwszym etapie wartość sprzętu to około 250 tys. netto, (ceny są oczywiście zawyżone kilka procent) jeżeli sprzęt kupię załóżmy za 220 tys. to czy za pozostałą kwotę będę mógł kupić jeszcze jakąś maszynę w tym pierwszym etapie czy nie można tak kombinować i pozostała kasa przepada? chodzi mi o owijarkę samozaładowczą którą chciałbym kupić a której nie mam w ogóle wpisanej we wniosku.

 

jeśli sprzedawca wystawi Ci faktury na 220 tyś to ARiMR obniży ci proporcjonalnie kwotę zwrotu. Jeśli natomiast dogadasz się ze sprzedającym, że faktury wystawi ci na 250 tyś a owijarkę kupisz bez faktury to wtedy otrzymasz pełną kwotę dofinansowania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Fakture na owijarek dostanie tylko za 1zł :) JA kupiłem rozrzutnik za 1zł :( I mam na to papier którego nikomu nie pokazuje bo dealer musi ten rozrzutnik zdjac ze stanu magazynowego :) MAm nawet napisane w umowie że ciagnika za tyle i tyle a w ramach upustu cenowego rozrzutnik za 1zł :( Ja w ten sposób mam zrobione na ponad 60tys netto. No ale maszyn wziąłem na 450netto.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi;)jak podpisuje umowe to juz wiem ze kase dostane;)tylko czy musze kupic sprzet przed podpisaniem umowy(ryzykujac tym samym)czy moge kupic juz po umowie majac tym samym pewnosc ze zwrot dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Sprzęt możesz kupić przed i po podpisaniu umowy. Jeśli podpiszesz umowe to kase masz juz pewną, chyba że wykryja jakies nieprawidłowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic prase rolujaca, nowy mieszalnik pasz,tur-a.w sumie jakies 70tys.warto sie w to bawic?sa wogole szanse na otrzymanie dotacji?czy sa jakies przepisy wymagane z dobrostenem zwierzat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Słyszałem że minimum to 20tyś zwrotu. Kwit o dobrostanie musi być. Musisz posiadać minimum 4 esu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja mam pytanie

Mam dwa etapy i drugi musi mieć minimum 25% całości, A że mam na pierwszy ciągnik a na drugi maszyny, to od ciągnika muszę odjąć. A więc chcę poprawić wszystko na jeden etap. I tu pytanie jeżeli kupię sam ciągnik i zaraz złoże o płatnosć to czy w ciągu 3 m-cy przeleją kasę? Czy musze kupić wszystkie maszyny, aby mi przesłali kase?

Jeżeli ktos nie zrozumie to pisać....

Odpowie mi ktos na to pytanie? Plis..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Słyszałem że minimum to 20tyś zwrotu. Kwit o dobrostanie musi być. Musisz posiadać minimum 4 esu

tak?

a nie jest tak że inwestycja ma być na minimum 20 tys kosztów kwalifikowalnych (nettto)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Agencja to nie ma żadnych, jedynie aby się zgadzała liczba we wniosku z tym co u nich jest w systemie. A są wymagania z weterynarii co do powierzchni kojców, czy jest izolatka, szafka na leki, materiał na matę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Odpowie mi ktos na to pytanie? Plis..

czytaj chło[pie posty !!!!! przeciez juz cio odpisałem. jesli masz 2 etapy to dugi musi miec min 25% wartosci całej inwestycji. Jesli zminisz na jeden etap przez aneksowanie to musisz kupic wszytko a dopiero wtedy składac wniosek o płatnosc !!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pisałeś pisałeś a w tym wątku było to poruszane chyba z 5 razy :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To jest włąsnie denerwujace na tym forum że kazdy zadaje pytanie któe były juz kilka razy zadane bo nie chce sie użyc opcji szukaj ! NA innych forach odrazu byłby ban i usuniecie postu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

czytaj chło[pie posty !!!!! przeciez juz cio odpisałem. jesli masz 2 etapy to dugi musi miec min 25% wartosci całej inwestycji. Jesli zminisz na jeden etap przez aneksowanie to musisz kupic wszytko a dopiero wtedy składac wniosek o płatnosc !!!

 

Ty odpisałeś na mojego posta? W którym miejscu bo niezauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to sobie sprawdz zaraz pod twoim pytaniem. Chyba ze to dla ciebie nie jest odpowiedz bo twoje pytanie tez nie jest do konca jasne!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A nawet jeśliby nie odpisał to temat był wałkowany w tym poście. Często jest tak że na powtarzające się pytania nie uzyskuje się odpowiedzi bo ludzie będący "na bieżąco" mają dość powtarzania co kilka stron tej samej odpowiedzi. Sorry ale podstawową zasadą zadawania pytań na jakimkolwiek forum jest najpierw przejrzenie archiwum a jeśli wątek jest wielostronnicowy to chociaż 10-15 stron wstecz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie musi byc zadnego dobrostanu, wymagany bedzie w 2013 i to nie w PROW tylko cross compilance.

Wystarczy ze zobowiazesz sie do spelnienia wymogow inspekcji weterynaryjnej w okresie 3 lat lub dolaczysz papierek ze je masz


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj