cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314
ja tez zadatkowałem w lipcu a bede płacił w tym tygodniu. Z tym że ciagnik mam od 15 pazdziernika i fakture z terminem do konca listopada.

No ja na dniach podjadę tam gdzie brałem oferty i podpytam jeszcze czy by przeszedł zadatek. Moge spytać ile tego zadatku płaciłeś? Jakby co to podaj dane na priv.

 

 

@siewca - na allegro były ogłoszenia gościa, z ich treści wynikało że jest pracownikiem ARiMR. Nie powiem którego oddziału :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja podczas podpisywania umowy z gwarantowanymi cenami wpłaciłęm 40tys ale maszyn było na jakies 440 netto zaklepane. Zeby wziasc ciagnik z terminem płatnosci wpłaciłem jeszcze 100 tak żeby była poła wartości brutto ciagnika jako zadatek. Pługi juz mi przywiezli bez kasy bo i tak u nich stały i czekały na mnie :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

witam

 

mam pytanie....

a mianowicie mam zlożone na 2 ciągniki i pług... i teraz chcial bym troche wiecej sprzętu w tej kwocie co mam złożone. A to na co mam złożone to wszystko nowe. i teraz ten wiekszy ciagnik wziąść uzywany i do tego ładowarkę i może opryskiwacz jakis. Dało by sie tak?? i Jeszcze jedno pytanko jak to jest z tymi używanymi maszynami na ten prow? brał ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

O takie sprawy to dzwon do arimr bo nie wiem jak wyglada zmiana nowego na używany. Napewno nie zrobisz tego przed podpisaniem umowy tylko póznij aneksowanie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

No własnie wiem.... tylko jak to ejst z tym używanym?? bo wiadomo jak znajdziesz gdzies jakis ciagnik powiedzmy u handlarza to on nie będzie czekał ze sprzedażą nie wiadomo ile(sprzeda komu innemu) a wiadomo ze w agencji to musi sie wszystko zgadzac symbole roczniki itd itp. jak to rozwiazac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Podajesz jak najbardziej ogólnie używany o danej mocy i za iles tam kasy. Jak masz umowe to szukasz i kupujesz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do używek - mi kobitka kazała w poprawkach zaznaczyć że kupuję "maszyny nowe".

Jeśli więc we wniosku miał maszyny nowe to każą mu dopisac że maszyny kupuje nowe, podpisze umowę i dopiero później aneksuje tylko jak to jest z takim aneksowaniem gdzie maszyny z nowych zmienia sie na używki to może wiedzieć ARiMR.

Cos mi też kołacze się po głowie że w instrukcji do wniosku jest podany wiek maszyn, że nie mogą być starsze niż ileś lat i chyba sprzedawca podpisuje oświadczenie że nie były kupione z żadnych funduszy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z ta poprawka w zestawieniu ze nowe to i ja to miałem ale każa ci wpisywac słowo"nowe" tylko wtedy gdy kupujesz nowe a jak używane to musisz wpisac podczas poprawek słowo "uzywane"


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

czy będzie można jeszcze składać wnioski na PROW ? podobno ma ruszyć coś na wiosnę ale nie którzy mówią ze nie ma kasy na poszczególne sektory np na modernizacje gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

mógł by mi ktoś wytlumaczyć jak to bedzie z tymi podwyżkami jeżeli w tym roku podpisze umowe na sprzęt a ceny wzrosną to bede musiał z własnej kieszeni dołożyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak dokładnie z włąsnej kieszeni :( Dlatego lepiej jechac i jak sie uda to zadatkowywac po strych cenach. Wiem ze w CNH liczy sie dzien zadatkowani i cena jest juz pewna :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tyle już było tu napisane że aż nie chce się wszystkiego czytać i w związku z tym czy mógłby ktoś powiedzieć mi ile mogę dostać % zwrotu w przypadku młodego rolnika(poniżej 40 lat bo chyba to ma znaczenie) i na obszarach ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

no nareszcie , dostałem decyzje o przyznaniu dofinansowania , poprawki poprawione , a jednak sie opłacało zaryzykować z agregatem :( juz wszystko obsiał hehe teraz tylko podpisać umowe i jeszcze zostało łatwić finansowanie zakupów i czekać az przywiozą sprzęcik. A już myślałem ze w tym roku sie nie doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Czy dzierżawa od rodziny (od taty) też się zalicza do powierzchni jak składam wniosek na PROW???

 

Mógłby ktoś opisać jakie są poszczególne etapy przy skałdaniu wniosku... Chodzi mi o to np. kiedy się podpisuje umowe (czy po kupie maszyn czy też przed, lub bez różnicy), kiedy kupić maszyny i jaki jest czas na to...

A dokładną oferte od dilera (na konkretny ciągnik, cena,wyposażenie itd.) to dostarczyć po złożeniu wniosku, przed podpisaniem umowy z arimr...??? :( Czy ktoś to opisze???

Z góry dzięki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jeśli Ty i twój tata macie osobne gospodarstwa to dzierżawa taka może być uwzględniona we wniosku na PROW, pod warunkiem, że pobierasz również na te grunty dopłaty z ARiMR.

Jeśli chodzi o procedurę:

- składasz wniosek na konkretne przedsięzięcie (do wniosku musisz załączyć między innymi ofertę handlową na interesujące Cię maszyny z podaniem cen tych maszyn i jeszcze kilka innych załączników)

- po pozytywnej weryfikacji zostajesz zaproszony na podpisanie umowy i wtedy przystępujesz do realizacji inwestycji

- po zrealizowaniu inwestycji lub jej etapu składasz wniosek o płatność (czyli o zwrot naliczonej i wskazanej w umowie kwoty

 

To jest tak w wielkim skrócie przedstawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

ile czasu czekaliście od zlożenia poprawek(bez błędów)do czasu aż sie z wami skontaktowano w celu podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opolskie nr 40x przyszły poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ile czasu czekaliście od zlożenia poprawek(bez błędów)do czasu aż sie z wami skontaktowano w celu podpisania umowy

 

 

u mnie trwało to bardzo długo, ponieważ wniosek składałem w naborze 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Czy musi byc płyta obornikowa do nowego PROW na obaszarze ONW? :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

z tego co się orientuje to będzie jeszcze nabór na "Modernizację gospodarstw....", ale w dwóch lub trzech województwach środki już są wykorzystane w całości, więc tam prawdopodobnie takiego naboru już nie będzie (tak jest w wielkopolsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zgadza sie;)ja mieszkam w lodzkim i gdzies na stronach arimr widzialem ze u nas srodki wykorzystano w 50%.Pytam bo jakby co nie chce przegapic tego dodatkowego terminu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj