cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin99023    0

co do ceny: to 3 albo 5% wartości zwrotu (już nie pamiętam dokładnie, ale w tych okolicach)

wtedy nas nic nie obchodzi dajemy tylko potrzebne dokumenty a oni zajmuja sie naszym wnioskiem do samego końca:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

panie i panowie wie ktoś jak postępy w wlkp?? pozdrawiam

?


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja za wniosek płaciłem 2500 netto (jako stały klient) nowi płacili 3000netto (ceny z poprzedniego naboru)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

u nas wyszło dokładnie 3,5%

a mam jeszcze takie jedno pytanie:D

dwie albo trzy strony temu było pisane o tym, że można połączyć etapy. to rozumiem, że moge sobie też podzielić na 2 etapy?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam, ostatnio gdy byłem w ARIMR zapytałem się osoby rozpatrującej mój wniosek jak to jest z dobrostanem przy hodowli zwierząt. Gość powiedział, że ich to w sumie nie interesuje. Wystarczy, że mam zaświadczenie od weterynarii o spełnieniu minimalnych standardów i tyle - krótko mówiąc wymogi z SPO już nie obowiązują jeżeli chodzi o te bezsensowne wymiary stanowisk, oświetlenie itp.

Pisze o tym ponieważ wiem, że sporo osób pytało o to na forum (w tym ja), a konkretnej odpowiedzi nikt nie udzielił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tez o tym słyszłem ze wystarczy zaswiadczenie z weterynari. Jesli oni nie widza problemu to agencja sie nie czepia. Myslke czy nie złozyc wniosku na mame na dodatkowe graty tylko ze dofinansowanie 40% i ten vat :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja miałem spełnić dobrostan jak brałem MR z pierwszego naboru to wystarczyła kopia zaświadczenia z weterynarii tzw. SPIWET ,który dostarczyłem do agencji a po miesiącu miałem kontrolę i zmierzyli mi płytę obornikową i obiekty hodowlane w moim przypadku gęśniki.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

orientuje się ktoś ile czeka sie w podlaskim od złożenia poprawek(przyjmijmy że wszystko jest ok)do podpisania um owy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@bialy2005 dasz radę. Jeśli jest okazja to trzeba brać. A to tam pod Łukowem nie ma strefy nizinnej? Tak to 50% by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jest ale poza moja gmina !!!!!!!! :D A obie sasiednie maja ONW. Ja na siebie mam praktycznie wszytkie działki z ONW :) Na mame zostało pewnie ze 2-3ha ONW. Chyba ze cos wymysle jescze :) BO włąsnie jak bedzie taka opcja to troche sie jescze kupi sprzetu :) A moze budowa jakas :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy jak mam we wniosku ciągnik o mocy 90km, to mogę na 37ha wziąć 112km(25ha pod pług, reszta to pastwiska i łąki, mam hodowlę bydła ok. 50szt i świń ok.70szt.)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli cena ci sie nie zmini to tak ale to chyba mało prawdopodobne- trzeba aneksowac umowe?? Jak miałes napisane w zestawieniu rzeczowo-finansowym ? Przedział mocy czy konkretnie 90KM ? Kupic mozesz mocniejszy po aneksowaniu z tym że arimr dopłaci ci tylko tyle o ile wnioskowałes. Cene mozesz podniesc maksymalnie do 10% wnioskowanej jeśli inne maszyny wyjda ci taniej i całe dofinansowanie sie nie zmieni. Wszytko powyżej wnioskowanej sumy nie bedzie kosztem kwalifikowanym.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

do @farmermf mnie interesuje jaki czas był od złożenia poprawek do podpisania umowy (mógłbyś napisać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

od ostatnich poprawek mineło jakiś miesiąc ale miało być dłużej bo najpierw mieli wysłać do wszystkich czyli 2150 poprawki a dopiero potem zająć sie umowami ale widac szybko poszło.Jak miałes już poprawki to myśle że zostało tylko czekać .Tyle że od nowego roku podwyżki sprzętu :D

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z tymi podwyzkami to ich juz całkiem pop.... :D dobrze ze w tym roku wszytko zaklepałem :) wiem ze np zetor podnosi ceny na forterze 125 10tys. od 1 stycznia. JAk rozmawiałem z delerem to jest taki najazd przez rolników na delerów że głowa boli. Pracuja do 22-23 zeby przerobic wszytko ( robia poprawki do wniosków) wiec co sie dziwic rolnik i tak kupi nawet 10% drożej :) Ale gdzie racjonalnosc tych podwyżek i kiedy koniec bo co roku do góry i do góry. CIekawe czy bedzie cos takiego jak z nawozami w tym roku :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

umnie na Proximie 5tyś ana Forterze 9tyś od nowego roku ale wiadomo że dostawa i tak

w styczniu czyli sie łapią wszyscy no chyba że goły model z placu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

to że ceny idą w górę to fakt, słyszalem dzis o podwyżce zetorów. kverneleand nie będzie po stałym kursie niestety a teraz ponoć jest.

 

Co do poprawek - dziś zawiozlem a poczta jeszcze nie dostarczyła do ARiMR potwierdzenia że dostałem wezwanie do poprawek :D

Kobitka w Olsztynie powiedziała, że spokojnie w 2-3 dni przejrzy co i jak i posprawdza i sie odezwie.

 

Tylko wzrost tych cen maszyn mnie wkurzył mocno bo planowałem zakup we wniosku na luty-marzec 2010 :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

A ja sobie zadatkowałem Zetorka Proxime 85 bo przedstawiciel z POM Augustów, z lekka Znajomy (Polecam Mareczka :D ) mówił że będą na bank podwyżki, wspominał podobnie też ok. 5 tysi. Wpłaciłem tyle samo choc nie mam jeszcze umowy. Zawsze można swój udział odstąpic ale mam nadzieje ze ciągnik wypali. Odbiór będzie Styczeń-Luty ale z ceną Gwarantowaną. Nad uzasadnieniem siedziałem całą nockę bo mam też ciągnik 78km Zetorka 7341 na 21ha. Prowadząca powiedział że chyba przejdzie nowy ale papier (czytaj bajer) musi byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Nikita@, a jakbyś zrobił zadatek lub zaliczkę na maszyny żeby ceny nie podnosili,

ja jak brałem to złożyłem zamówienie i liczyli mi po cenach w dniu składania zamówienia i nawet nie musiałem zaliczkować


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Z tego co wiem to zetor ma taka polityke ze cena liczy sie z dnia dostwy :D Przy mnie był klient w "piomarze" na 125 i dealer obicał mu po starej cenie do konca roku na oponach 540 z tyłu ( po mojemu max do tego ciagnika) ale temu sie umaniło ze chce 600 na tył co oznacz inne felgi i ciagnik na 100% bedzie po nowym roku i napewno 10tys droższy. NIe wiem na co wreszcie sie zdecydował bo miał pomyslec i dac znac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakus    0

No panowie jutro przyprowadzamy na podwórko rozrzutnik obornika i składamy wniosek o płatność za pierwszy etap :) mam nadzieje że kasa zejdzie do końca roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Nikita@, a jakbyś zrobił zadatek lub zaliczkę na maszyny żeby ceny nie podnosili,

ja jak brałem to złożyłem zamówienie i liczyli mi po cenach w dniu składania zamówienia i nawet nie musiałem zaliczkować

Wyobrażasz sobie że teraz czyli w listopadzie go zadatkuje a data z faktury i przelew będzie z marca 2009roku?

Nie da rady, kupujesz, faktura, kasa. Pytałem dziś w Agromie Olsztyn (Grupa Sznajder) o rozsiewacz kvernelanda. W zeszłym naborze robili takie rzeczy bo kumpel zajął sobie ciągniczek pół roku przed (dał zadatek).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez zadatkowałem w lipcu a bede płacił w tym tygodniu. Z tym że ciagnik mam od 15 pazdziernika i fakture z terminem do konca listopada.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Piszecie tu ile wydaliście na przygotowanie wniosku i muszę wtrącić swoje uwagi.

Więc ja zapłaciłem 0,4% kwoty zwrotu. Włos zjeżył mi się na głowie gdy usłyszałem propozycję 2,5 tys. za wniosek + 10% kwoty zwrotu. Osoby te tworzące firmę zapewniają o szybkim i bezproblemowym przepchnięciu wniosku przez ARiMR w Oddziale Regionalnym.

Kiedy skojarzyłem nazwiska prowadzących wnioski już złożone w ARiMR z nazwiskami oferujących wcześniej usługi ich przygotowania

zrozumiałem co jest grane......


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj