cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FISH    0

łódzkie 12XX - dziś przyszły poprawki.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

podlaskie 15xx jestem po poprawkach


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jak długo od odesłania poprawek trzeba czekać na podpisanie umowy,przyjmując że agencja się do niczego więcej nie doczepi?Ciekawe czy oni te poprawki sprawdzają odrazu jak do nich przyjdą czy też muszą odczekać swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zalezy od organiozacji weryfikujacego. ja zebym nie zdzwonił to pewnie dalelej by leżąły ale po 3 tygodniach sie wkurzyłem. dzis dostałem juz drugie pismo poprawki zwiazane z powierzchna placu manewrowego. obiecali mi ze jak dowioze te poprawki to w ciagu 3 dni umowa bedzie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

zalezy od organiozacji weryfikujacego. ja zebym nie zdzwonił to pewnie dalelej by leżąły ale po 3 tygodniach sie wkurzyłem. dzis dostałem juz drugie pismo poprawki zwiazane z powierzchna placu manewrowego. obiecali mi ze jak dowioze te poprawki to w ciagu 3 dni umowa bedzie :)

 

Jaki masz koszt utwardzenia m2 ? Słyszałem, że strasznie obcinają koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja chciałem aby kosztorys był zrobiny realnie a nie zawyżony i na betonie 20cm ( pisaek + cement mieszany i zageszczany) kostka 8cm bez obrzeży 87zł netto za m2 z tego co wiem to wyjdzie troszke taniej ale to kilka złotych. 90-100 zł brutto/m2. Mi wrecz powiedzieli ze jakos za tanio :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

3 listopada przyszło do rodziców pismo w sprawie złożenia wyjaśnień na etapie oceny technicznej i ekonomicznej.Panowie mam prośbę, czy ma ktoś może ładne uzasadnienie potrzeby zakupu pługa obracalnego 3 skibowego przy skali produkcji w gospodarstwie. Dodam ,że rodziców gosp. ma 19ha ziemi ornej ,nastawieni na produkcję bydła mlecznego. Za wszelkie przykłady bym był bardzo wdzięczny. kuj-pom nr.15XX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelo    0

Już podpowiadam, najlepiej uzasadnić, że w gospodarstwie nie ma agregatu ścierniskowego typu Gruber i pług będzie wykorzystywany do podorywek (w ten sposób ilość ha ornych mnoży się razy 2) :)

Słyszałem od jednego z dealerów, że bez problemu przeszło.

 

Ja za to mam pytanie jak najlepiej uzasadnić zakup wozu asenizacyjnego i ładowarki przegubowej w gospodarstwie o niezadużej produkcji bydła? Ma ktoś ciekawy pomysł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja mam juz kupiony 4 i jak do tej pory nie przyczepili sie na 33ha :) tylko roslinna produkcja ale do ciagnika 140KM 3 skiby byłoby głupota :) Wyjasnienie z podorywka wydaje sie byc jedynym wyjsciem pod warunkiem że nei wykazałes w swoim posiadanym sprzecie agregatu scierniskowego lub nie chcesz go kupic.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Właśnie jest we wniosku agregat podorywkowy do kupienia. Tak to nie był by problem. Ale dzięki za wszelką pomoc. Czekam na inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

chodzi Ci o tekst uzasadnienia czy o argumenty? zgodnie z ekspertyzą można wykonywać orkę po wszelkiej maści nawozach organicznych (czyli po poplonie, oborniku itd) czyli możliwe jest 3 krotne wykonanie orki ale dla takiej powierzchni to nie powinno być problemów z tą maszyną nawet dla jednokrotnej orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja gdzieś na AF to czytałem: możesz uzasadnić to tak że masz dużo łąk i aby coś na nich urosło musisz co 4 lata je orać (koniecznie pługiem obrotowym)i przesiewać, czyli na rok wychodzi 25% areału TUZ do zaorania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

A co się stanie jak taka argumentacja nie przejdzie? Wniosek do kosza czy poprostu zmiana sprzętu?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

raczej zmiana sprzetu w tym wypadku na zagonówke :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Słuchaj ja byłem w podobnej sytuacjii na 32 ha ornej dostałem ciągnik o mocy 135 kM a nie chcieli mi przyznać 4 obrotówki a dodam że na wniosku miałem również talerzówke 3,2 m, a moje uzasadnienie polegało na tym że zakup tego pługą pozwoli w odpowiedni sposób wykorzystać moc zakupowanego ciągnika i tylko z takim pługiem ten ciągnik będzie racjonalnie wykorzystany, nie pisałem o żadnych łąkach, słupach, nieregularnych polach itp. Moim zdaniem to najlepiej żebyś osobiście jechał z tym uzasadnieniem do Torunia i wprost spytał sie prowadzącej co o tym uzasadnieniu myśli i co moża by tu dopisać. U mnie to sie sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak jeszcze czegos sie nie czepia to w srode bede podpisywał umowe numer 85x lubelskie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Czy mógłbym liczyć na jakieś dofinansowanie na nowy ciągnik jeśli mam 35h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Nie wiem po co zrobili to losowanie w lubelskim, ja miałem prawie 1200 numerek i na początku września podpisałem umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

no ja mam 12xx i gdyby nie znajomości nie był by jeszcze ruszony ... ale teraz w dwa tygodnie zrobili i pewnie w następnym tygodniu umowa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj