cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

majranjd    8

A nie dogadaliście sie z dilerem żeby sie wszystko na fakturach "zgadzało"? Tak chyba łatwiej i szybciej?

Jestem tego zdania, ze lepiej podac max sume we wniosku i przy podpisywaniu umowy, niż potem sie gimnastykować...

 

Można wiedzieć ile teraz wołają za napisanie takiego wniosku?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Dzisiaj dowiedziałem sie że w Lubuskim na 550 wniosków złożonych rozpatrują tylko 250 a 50 zostawili sobie w rezerwie niestety i ja jestem w tej rezerwie :P Reszte ponad 300 już wywalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1801    0

Panowie czy trzeba mieć wykształcenie rolnicze aby mogli przyznać dofinansowanie czy wystarczy to że ktoś prowadzi gospodarstwo przez dłuższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tymi fakturami tak jak we wniosku to byłby problem bo kto by zapłącił vat i podatek od tej wyzszej sumy ??? Niższa wystawic to pewnie by wystawili ale wtedy masz zwrot vatu nizszy niz faktycznie zapłąciłęs. A oferta to tylko oferta najczesciej zawyzona i póżniej trzeba pisac wyjasnienia, ale to chyba normalka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Panowie czy trzeba mieć wykształcenie rolnicze aby mogli przyznać dofinansowanie czy wystarczy to że ktoś prowadzi gospodarstwo przez dłuższy czas?

 

Patrz np. tutaj podpunkt e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

W opolskim numer 42X nadal cisza.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Dzwoniłem do ARiMR w Gorzowie i barzo miła pani poinformowała mnie że mam nikłe szanse na pozytywne rozpatzrenie wniosku z powodu braku pieniążków (jestem w grupie 100%150%) . Kurcze ale jak zbliżały sie wybory do Parlamentu Europejskiego to pieniążków miało starczyć dla wszystkich a teraz o nas zapomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W opolskim numer 42X nadal cisza.

równo miesiąc temu dostałem papier z agencji o przedłuzeniu rozpatrywania wniosku nr 40x a ty nic takiego nie dostałes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

mojemu kuzynowi nie uznali 3ha ziemniakow ale na Mlodego Rolnika to mu uznali i czeka na decyzje z warszawy. A tak sprzet by pewnie juz byl na podworku. Teraz czeka na decyzje ze stolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kuj-pom na 16 listopada podpisanie umowy, numer 12xx.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

ja mam takie pytanie : czy gdzieś jest przepis ile agencja ma czasu na rozpatrzenie i wypłacenie kasy , bo ja złorzyłem wniosek o płatnośc trzy miesiące temu i zadnego odezwu z łaski ich , a jak dzwonie to że poprawki juz sa wypisane i czekaja na podpis osoby kontrolującej i tak juz jest od 3 tyg. ile kurw... za przeproszeniem trzeba za głó.. czekać . bo kasa potrzebna na następny etap a tu do 25 grudnai mam złorzyć wnisoek o płatnośc i nie wiem co robic , bo jak co to musze pisąć aneks oprzesuniecie terminu złorzenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Łódzkie 12xx - cisza.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Kuj-Pom nr 7xx wciąż daleko do podpisania umowy, bo od początku sierpnia wciąż się czegoś czepiają, chociaż "już" jestem na etapie oceny technicznej.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakie normy oceny mocy silnika ciągnika bierze pod uwagę arimr? Tą zawartą w prospekcie bez względu na normę, czy konkretną np. ece r24, ISO 14396? Czy mało rygorystyczna norma oceny mocy silnika może być dobrym argumentem dla ARiMR (na korzyść beneficjenta)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Podlaskie, jutro jadę zawieśc poprawki a mam nr. 177X więc niezły Szacun. A mam się zgłośic do Biura Powiatowego w Bielsku-Podlaskim. Też mieliście poprawki w obcych powiatach, a nie w miastach wojewódzkich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

słyszałem ze w lubelskim tez poprzerzucali troche wnisoków do powiatówek tzn głownie powyżej 1000 których nie zrobili w terminie. wiem ze napewno do zamoscia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak wlkp??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj