cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marti565    2

dostać dostaniesz tylko jak ktoś trafnie zauważył odsetki prowizje pociągną ciebie i to mocno bo wiadomo że banki żyją z pożyczania pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

dostać dostaniesz tylko jak ktoś trafnie zauważył odsetki prowizje pociągną ciebie i to mocno bo wiadomo że banki żyją z pożyczania pieniędzy.

wiem że żyją banki z pieniędzy trochę mnie to wszystko przeraża ale w razie wu to mam las spuszczę go i spłacę kredyt ale mój bank spółdzielczy nie da mi sto procent wartości i szukam banku który mi da kredyt na 100% może wiecie jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosharks    0

siemanko chcialbym sie dowiedziec ile mniej wiecej trzeba poczekac od dnia podpisania umowy o dana maszyne??ile czekaliscie w poprzednim roku od czego to zalezy ja w pon jade z rodzicami podpisac umowe o ciagnik wniosek zostal pozytywnie rozpatrzony.za wszelkie info bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli kupisz ciagnik z placu to nie czekasz :D jesli pod zamówienie to zalezy od marki. w CASE to jakies 3-6 miechy z tego co mi wiadomo pewnie NH bedzie podobnie. Wszytko tez zalęzy od modelu i wyposazenia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Czasem coś się znajdzie od ręki bo dealerzy sprowadzają też trochę w ciemno, są też ciągniki testowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy jak wygląda sytuacja z podpisywaniem i weryfikowaniem wniosków w woj Lubuskim?? Ja narazie dostałem powiadomienie z ARiMR że łapie sie w tych 100%150%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Marian ja miesiąc temu podpisałem umowę nr 1xx, kierownik mówił, że jak nie dołożą kasy to wystarczy do nr ok 250 i koniec kasy na cały prow do 2013 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Może dorzucą trochę kasy bo nasza koperta finansowa jest najmniejsza ze wszystkich województw nieproporcjonalnie do liczby rolników, nie wiadomo jak te koperty finansowe były ustalane. Ja miałem trochę więcej szczęścia w losowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Jesli pojadę z poprawkami to dokumenty mają byc w formie elektronicznej czy normalnie wydrukowane?? bo niektórych nie da sie na kompie wypełnić... trzeba drukować i podpisawać itp.

 

pzdr


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wydrukowane


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Koledzy jak wygląda sytuacja z podpisywaniem i weryfikowaniem wniosków w woj Lubuskim?? Ja narazie dostałem powiadomienie z ARiMR że łapie sie w tych 100%150%

 

Ja mam numer 35X i dostałem pismo, o odmowie przyznania pomocy ,gdyż nie łapie się w tych 100% 150%. Napisałem odwołanie. I na razie czekam co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Jak napisales odwolanie to teraz szukaj wiatru w polu,mozesz sie czasami nie doczekac odpowiedzi,tak jak ja czekam juz od 3 miesiecy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Lubelskie. Jutro jadę faktury zawieść i sprostowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a co tam prostowałes ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Jak napisales odwolanie to teraz szukaj wiatru w polu,mozesz sie czasami nie doczekac odpowiedzi,tak jak ja czekam juz od 3 miesiecy....

 

A Ty z jakiego województwa jesteś?, i jaki masz nr. że tak szybko dostałeś pismo o odmowie pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

witam. mam pytanie skladale, wniosek na PROW i zastanawiam sie czy mozna kupic ciagnik uzywany i jesli tak to ilo letni i czy moge kupic za granica na terenie UE. jak tam ukochana lodz poszlo co do przodu pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

a co tam prostowałes ??

 

Suma kasy za sprzęt na fakturach była o 10tyś niższa niż na podpisanej umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak kazali ci to prostowac bo u mnie to tez bedzie taka potrzeba bo miąłem oferty z górka ale dobrze ze tak zrobiłem bo spokojnie bez podnoszenia ceny mogłem kupic mocnijszy ciagnik :D U mie tej górki jest 57tys z czego po ocenie technicznej ( nie przyznali mi dofinansowania na plac manewrowy pod obora mamy i odjeli jakies 12tys wiec i tak mam górki 45tys z tego odejme rozsiewacz za 20 bo narazie nie bede kupował ( moze kiedys). A o te 25 bedzie wszystko tansze i powinno wyjsc na równe 500tys netto wiec z 25tys bede sie tłumaczył i z siewnika bo bedzie droższy o 10,5% od oferty :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo    1

Może ktoś się orientuje jak idzie sprawa w Opolskim, który numerek ?


Najlepsza muzyka to klang silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja zrezygnowalem z nowego PROWU, niestety ale musialem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Można spytać dlaczego?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Jak kazali ci to prostowac bo u mnie to tez bedzie taka potrzeba bo miąłem oferty z górka ale dobrze ze tak zrobiłem bo spokojnie bez podnoszenia ceny mogłem kupic mocnijszy ciagnik :P U mie tej górki jest 57tys z czego po ocenie technicznej ( nie przyznali mi dofinansowania na plac manewrowy pod obora mamy i odjeli jakies 12tys wiec i tak mam górki 45tys z tego odejme rozsiewacz za 20 bo narazie nie bede kupował ( moze kiedys). A o te 25 bedzie wszystko tansze i powinno wyjsc na równe 500tys netto wiec z 25tys bede sie tłumaczył i z siewnika bo bedzie droższy o 10,5% od oferty :P

 

 

Kolo co robił mi wniosek powiedział ze tak nie może byś i żeby nie było problemów zrobi sprostowanie. Ale już ojciec zawiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj