cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hans334    0

czyli do 400 tys netto dajesz wkladu własnego 15% czyli 60 tys + wykladasz na vat 90 tys -kredytu zaciagasz 340 tys z czego po 2 miesiacach oddajesz vat 90 tys a po 6 miesiacach 200 zwrotu czyli zastaje Ci 50 tys kredytu........

w banku pytaj o kredyt pomostowy pod prow. jezeli masz 150 tys got to nie bedzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Z tego co wiem to jest właśnie finansowanie pod prow ale jeśli chcesz się upewnić zadzwoń do przedstawiciela 510009450. Kolega hans się pomylił w obliczeniach bo trzeba w tym przypadku wziąść 430000 kredytu jeśli 60tys to wkład własny a 400000 to kwota netto inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

w sumie na 500netto. czekam na umowe. w domu mam ciagnik i siewnik, reszta czeka u delera. włąsnie od poniedziłku robimu kostke na podwórku ( plac manewrowy). Musze jutro ich tam pogonic bo czas leci :D zaraz dealer bedzie mnmie scigał o kase :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

to ladna inwestycja bierzesz jakis sprzet jeszcze czy tylko podworko?? a jak wkoncu z tym utwardzeniem?? za swoje bedziesz te czesc przy rodzicow utwardzal?? karolu bardzo Ci dziekuje jutro do niego zadzwonie zapytam jak to wyglada:)a jesli chodzi o ten wklad to po prostu przy 400tys byl by mniejszy wklad wlasny:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

Z tego co wiem to jest właśnie finansowanie pod prow ale jeśli chcesz się upewnić zadzwoń do przedstawiciela 510009450. Kolega hans się pomylił w obliczeniach bo trzeba w tym przypadku wziąść 430000 kredytu jeśli 60tys to wkład własny a 400000 to kwota netto inwestycji

 

wklad wlasny to 150 tys

bank nie da na inwestycje wiecej niz kwota netto.........

ale ro***erducha w temacie prow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

aha czyli te 60tys to poprostu czesc pieniedzy tak a potem 90 to reszta ale dopiero po zwrocie vatu ale czy bank sie zgodzi w ten sposob??ze bedzie czekal na pieniadze dopiero po zwrocie vatu?? watpie...?jak Ty to widzisz? i jaka ro***erducha caly czas piszemy i prow:) i oczywiscie ze nie da wiecej niz kwota netto po prostu te moje pieniadze daje na vat a potem po zwrocie oddaje bankowi tak??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak 120 m niby za swoje. troche podciagne koszty ze swojej czesci także z 10tys bede musiał dołożyc. Jescze ma byc płud 4 obr V&N, rozrzutnik cynkomet 8t, agregat talerzowy upr-siew, opryskiwacz 800x15m, prasa case, dmuchawa pom ssaco-tłoczaca chyba wszytko :D JAk sie uda to jeszcze mieszalnik ze srutownikiem i zmijke ukryje jak styrczy kasy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ladnie ladnie dales czadu a jakie brales ofert na realne ceny wtedy czy cos zawyzales??jaki agregat czemu nie aktywny|??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

kredyt mozesz wziasc 85% kwoty netto wiec cały vat musisz pokryc z innego kredytu lub swojej kasy. 15% z 400 to 60tys, wiec jak masz 150 swoich to te 90 co ci zostaje przeznaczasz na vat i bierzesz 340tys kredytu. Pózniej jak masz fakturki skłądasz o zwrot vatu - około 3 miechy chyba że masz dowód zapłaty za dane faktury to około 2 miesiecy. I ta kase wpłacasz na poczet kredytu to zamo ze zwrotem z agencji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tzn moge wplacic pieniadze na poczet kredytu w kazdej chwili nie ze np 20tys rocznie i ani grosza wiecej??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ceny były zawyżane na wszelki wypadek o 10% dzieki temu moge ukryc rozrzutnik i mieszlnik ze srutownikei mi zmijke. agregat u mnie akltywny nie potrzebny.

 

Co do spłaty kredytu to muszis włąsnie o tym pamietac w momencie ustalkania szczegółow umowy żeby ci nie dowalili kary za wczesnijsza spłate.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no tak kurcze gryzie mnie strasznie cala ta sytuacja musze jakos to zalatwic wszystko... zobaczymy co z tego wyniknie dzieki chlopaki za pomoc i licze na was jeszcze jak czegos nie bede wiedzial:)bialy jeszcze taka sprawa do wniosku dokladnie ile masz swojego pola z dzierzawa?? i przy kredycie ile przedstawiales pola??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

podałem ze mam 45ha do kredytu bo mam umowy "na gebe" a obrabiam teraz prawie 60 ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

2 etapy polegaja na tym że dzilisz inwestycje na 2 czesci wpisujesz sobie terminy realizacji, 2 etap ,musi byc conajmnij 25% wartosci inwestycji. podpisujesz umowe i idziesz do banku tam dostajesze kredyt wypłacany w 2 transzach procentowo tak jak masz podzielone w umowie z agencji. Konczysz pierwszy etap składasz wniosek o płatnosc kasa wraca do banku i kupujesz nastepne maszyny z 2 etapu

mam pytanie składałem wniosek w tym roku na maszyny nie będę miał wkładu własnego gdzie najlepiej wziąć pożyczkę która pokryje 100% kosztów inwestycji pozdrawiam prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

rozmawiałem na taki temat ze swoim dealerem i mówił ze gosciu wzioł na 500tys maszyn bez włąsnej złotówki tylko kosztowąło go to 1-2 % wiecej w postaci odsetek. ale nie znam szczegółow najprawdopodobnij to bedzie jakisz fundusz


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

gdzie najlepiej brać pożyczkę która pokryje 100% wartości kosztów w jakim banku najlepiej pozdrawiam

 

Nie obraź się, ale może od razu wniosek do komornika. Nie masz ani złotówki na inwestycje i chcesz 100% skredytować. Odsetki będą sporo kosztowały i prowizje też, Banki dziś biorą prowizje od 2 do 3 procent od udzielonego kredytu plus odsetki. Można też skorzystać z finansowania oferowanego przez dealerów. Ja korzystałem z pożyczki z firmy leasingowej John Deera było taniej jak w banku i mniej zachodu z dokumentami, jakie wymagali. Można też sfinansować VAT. Na całość będzie wymagane udokumentowanie odpowiednich dochodów. Musisz się liczyć że VAT przyspieszony odzyskasz po około 2 miesiącach i masz na 100% kontrolę z US musisz mieć zapłacone wszystkie faktury a na kasę z agencji czekasz do 3 miesięcy od dnia złożenia kompletnego wniosku o płatność. W moim przypadku zapłacili mi już po dwóch miesiącach od dnia złożenia wniosku pomimo kilku poprawek. W tym okresie od pożyczki płacisz wysokie raty na co musisz się przygotować, dopiero po spłacie VAT-tu i dopłacie z agencji raty ci spadną wiec na 3-4 miesiące musisz sobie zapewnić sporą kasę na zwiększone raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o co chodzi z tym przyspiezonym VaTem od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Przyspieszony zwrot Vatu to zwrot w ciagu 30 dni bodajże a normalnie to 60 dni. czyli jak zakupy robisz w miesiącu styczniu, deklarację składasz w lutym to na zwrot możesz liczyc w marcu lub normalnie nie wcześniej niż w kwietniu. Na przyspieszony zwrot Vatu składasz wniosek do US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak myślisz czy przykład podany przez piotr2691 jest realny?tzn czy diler poszedłby na takie coś że wypisuje mi fakture VAT na ciągnik który dopiero mam kupić ja lece z tą faktura i z wnioskiem o dopłate do agencji a agencja przelewa kase po jakimś tam czasie na konto i dopiero jak kasa bedzie na koncie biore ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Wątpię bo dealer od wystawionej faktury musi zapłacić VAT do US a nie będzie czekał na kasę kilka miesięcy i cię kredytował, no chyba, że ma tyle kasy, że na to pójdzie. Niestety PROW jest tak skonstruowany, że musisz najpierw wyłożyć sam 100% a potem czekać na zwrot Vatu i dotacje z agencji. Lobbing bankowców miał swój udział w ustalaniu takich warunków i tak nabijamy im kasę, bo musimy posiłkować się kredytami bo mało kto ma gotówkę. W przypadku firm poszli dalej i firma musi do wniosku o finansowanie załatwiać sobie w banku promesę kredytową. Po za tym agencja przed wypłatą dotacji może cię sprawdzić czy masz u siebie zakupiony sprzęt, protokół odbioru itp. a dealer nie da ci sprzętu jak nie zapłacisz za fakturę. Przy zakupie ciągnika do wniosku o płatność dołączasz ksero dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A urząd skarbowy może przyczepić sie do mnie że 100 tysięcy które mam na ciągnik czyłi połowe ceny netto ciągnika pochodzi od rodziców które mogą udowodnić fakturami?Pytam bo jestem zielony w tych sprawach a w styczni mam zamiar przejśc na VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a co urząd skarbowy obchodzi skąd masz te 100tys PLN?

Jakby byli dociekliwi to mówisz że z nierządu a te pieniądze są nieopodatkowane :D

Naprawdę chciałbym mieć tylko taki problem przy tym całym PROWie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najkorzystniej jest sporządzić z rodzicami umowę pożyczki, tylko należy pamiętać o zgłoszeniu jej w US, w innym przypadku należy odprowadzić podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUBERT22    0

Nie obraź się, ale może od razu wniosek do komornika. Nie masz ani złotówki na inwestycje i chcesz 100% skredytować. Odsetki będą sporo kosztowały i prowizje też, Banki dziś biorą prowizje od 2 do 3 procent od udzielonego kredytu plus odsetki. Można też skorzystać z finansowania oferowanego przez dealerów. Ja korzystałem z pożyczki z firmy leasingowej John Deera było taniej jak w banku i mniej zachodu z dokumentami, jakie wymagali. Można też sfinansować VAT. Na całość będzie wymagane udokumentowanie odpowiednich dochodów. Musisz się liczyć że VAT przyspieszony odzyskasz po około 2 miesiącach i masz na 100% kontrolę z US musisz mieć zapłacone wszystkie faktury a na kasę z agencji czekasz do 3 miesięcy od dnia złożenia kompletnego wniosku o płatność. W moim przypadku zapłacili mi już po dwóch miesiącach od dnia złożenia wniosku pomimo kilku poprawek. W tym okresie od pożyczki płacisz wysokie raty na co musisz się przygotować, dopiero po spłacie VAT-tu i dopłacie z agencji raty ci spadną wiec na 3-4 miesiące musisz sobie zapewnić sporą kasę na zwiększone raty

nie obrażam się tylko że ja z całej puli nie korzystam potrzebuje 100 tyś a dotacji mam 60 tyś więc dam rade tylko w jakim banku dostane 100% wartości wiem że to wszystko wygląda jak bym się rzucał z motyką na słońce ale jestem dobrej myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj