cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

te 3 miesiace obowiazuja od momentu złożenia poprawnego wniosku o płątnosc


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam troche inne pytanie.We wniosku miałem rozpisane zasiewy na 8 lat do przodu no i na 1 kawałku w przyszłym roku mam zasiać kukurydze ale chce zamiast qq zasiać jęczmień.Co mam teraz zrobić ,czekać aż agencja przyśle pismo bo jeszcze nic nie dostałem oprócz informacji z przedłużeniem rozpatrywania wniosku do 27 grudnia i wtedy jechać z tym problemem czy może jeszcze przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Liczy się suma powierzchni danej rośliny w gospodarstwie plus minus 30%. Nie słyszałem aby trzeba było rozpisywać zasiewy na danej działce na tyle lat!!


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kobitka która pisała wniosek tak mi doradziła i w sumie na 8 lat mam tak rozpisane 33 hektary.A zasiewy mam na przemian rzepak pszenica tylko na 1 kawałku 6 hektarów dałem qq ze względu na to że kiła kapuściana się rzuciła.No ale chciałem zmienić qq na jęczmień browarniany bo z tego co widze qq wychodzi marnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

kuj-pomorskie 113X dzisiaj podpisałem umowe a chwile po mnie był gościu z numerem 13XX też na podpisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam kolegow mam taki problem, mianowicie zamierzam zlozyc wniosek na prow po przekazaniu mi przez rodzicow gospodarstwa, bede mial okolo 15ha swojej ziemi i 10ha dzierzawy, bylem dzis w banku BGZ i raczej bedzie problem z kredytem na 400tys netto nie wiem czy w innych bankach latwiem by mi to poszlo?? swojej gotowki mial bym okolo150tys ale maksymalny wklad wlasny to 15 procent, wiec jak to zrobic zeby mi przeszedl taki kredyt, oczywiscie po zwrocie z agencji zostalo by mi do splaty okolo200tys i ja mam swoja gotowke ale chodzi o samo wziecie kredytu robia problemy na te 3 miesiace do zwrotu... jak wy to widzicie prosze o porady...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

witam kolegow mam taki problem, mianowicie zamierzam zlozyc wniosek na prow po przekazaniu mi przez rodzicow gospodarstwa, bede mial okolo 15ha swojej ziemi i 10ha dzierzawy, bylem dzis w banku BGZ i raczej bedzie problem z kredytem na 400tys netto nie wiem czy w innych bankach latwiem by mi to poszlo?? swojej gotowki mial bym okolo150tys ale maksymalny wklad wlasny to 15 procent, wiec jak to zrobic zeby mi przeszedl taki kredyt, oczywiscie po zwrocie z agencji zostalo by mi do splaty okolo200tys i ja mam swoja gotowke ale chodzi o samo wziecie kredytu robia problemy na te 3 miesiace do zwrotu... jak wy to widzicie prosze o porady...

 

a budynki tez bedziesz miał ????

minimalny wkład wlasny to 15 % cos pokreciłes.......

jestes na vat ??? czy mozesz zrobic w 2 etapach ta inwestycje ???

jestes mlody rolnik na onw - 60% zwrotu ???

cos wymyslimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

budynkow chyba nie ewentualnie wydzierzawie garaz od rodzicow ktorzy maja swinki ale ja trzody nie chce onw u mnie nie ma na vat zamierzam przejsc aha i te15 procent to minimalny wklad wiec rozumiem juz to ja bym mial jakies 25% calej inwestycji tylko oni mi nie chca dac 400tys chociaz po zwrocie mial bym 200do splacenia. a o co chodzi z tymi dwoma etapami??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Weź kredyt pod zastaw maszyn które kupujesz. To najprostsze rozwiązanie... Wymagany jest wkład własny 10% kwoty netto i muszisz wpłacić cały vat na początku ale jak jesteś na vacie to nie problem. Do kredytu potrzebne ći ksero dowodu zaśw. o niezaleganiu w gminie i oc budynków...... Takie są warunki w CNH capital, jak chcesz to dam nr tel do przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Chyba zle im przedstawiłes sytuacje :) JA mam na siebie własnej 11ha reszta dzierzawy i na mame stoi (łaki zeby brac PZ bo ja nie mam zwierzat tylko mama). MAm 2 budynki w użyczeniu( stodoła, garaz ( magazyn nawozów, olejów, ŚOR)) I plac pod 2 silosy zbożowe tez w użyczeniu a silosy niby moje :) JAk rozmawiałem z bgz i powiedziłem że mam swojej kasy koło 200tys, a inwestycja bedzie na 500netto ( 60% zwrotu) i zwrot vat to powiedizli że nie ma problemy tylko kredyt pod zastawa rejestrowy maszyn( ubezpiecznie ich koło 3-4tys na rok) Ale to zawsze obcy bank, wiec poszedłem do swojego - BS gdzie mnie i moje gospodarstwo znaja od lat powiedziłem ze chce 450tys kredytu - nie ma problemu 2 konkretnych poreczycieli i jest kredyt :) Warunki wynegocjowałem podobone jak w bgż - WIBOR 3M + 3% marży i prowizja 1,5% ( startowo była 3%). Kredyt moge miec w ciagu 7 dni. Narazie czekam na ta umowe zasr..... juz mnie nerw łapie bo obiecali ze do konca pazdziernika sie wyrobimy a tu juz koniec a ja nadal bez umowy :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

A jak sytuacja z rejestracją sprzętu , bank rejestruje na siebie i czy agencja nie będzie robiła problemów że sprzęt jest zastawem banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ale bialy ile masz dierzawy??i tej babce chodzilo o to ze z 15ha nie ma mozliwosci splacic takiego sprzetu za 400netto ale przeciez po zwrocie bedzie 200netto i jeszcze swojej gotowki juz licze ze 100tys wiec mial bym 100tys do splaty no i oczywiscie vat ale to musial bym jakis normalny kretyt wziac i po zwrocie go wplacic ewentualnie swoja gotowke dal bym na vat a po zwrocie bym wplacil kredyt ktorego po zwrocie bylo by juz tylko 200ys jak Ty to bialy widzisz??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Rejestrujesz na siebie tylko w dowodzie wbity masz zastaw. W sumie we wnioisku mam 35ha. Jesli bedziesz miał swojej kasy 100tys przy zwrocie 50% pewnie chcez wyciagnac całe 300tys to musisz zrobic inwestycje na 600 netto wiec zostało by jakies 200tys do spłąty + prowizja + odsetki ( około 2500-3000 same odsetki co miesiac przez okres do póki nie wpłynie kasa z agencji i vat trzeba przyjac 3-4 miesiace do 6 ). Jesli gadasz z bankiem to musisz mówic ze obrabiasz wiecej tylko włąnswgo masz 15 ha a przeciez pod zastawa to i tak jakby co to maszyny zabieraja.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nie nie ja chce zrobic inwestycje na maksymalnie 400netto nic wiecej bo nie chce sie zadluzyc za bardzo... wiec gdybym mial swojego 100to po zwrocie zostalo by 100do splaty i ja mam 15 swojego i dzierzaw bede mial na siebie do wniosku pewnie z 10ha. kurcze bardzo mnie ta kobieta zaskoczyla ze jest na nie. a jesli chodzi o zastaw maszyn to ona tego nie brala pod uwage tylko ze na podstawie pola kredyt i maszyny juz moje!! a powiedz mi jescze jak to jest z dwu etapowa inwestycja?moze w ten sposob cos by wymyslil???


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tam jestem za jednym etapem choc finansowo bedzie napewno łątwiej w 2 bo poprostu druga transze kredydu dostaniesz dopiero wtedy gdy spłynie zwrot z pierwszego etapu. Czyli odstep minimum 6 mieisecy. Ale i tak umowa kredytowa bedzie na cała kwote jaka musisz wydac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ale mozesz to mniej wiecej przedstawic na jakims przykladzie jak to wyglada??i czy moje rozumowanie co do poprzedniego postu jest odpowiednie??powiedz jeszcze czy pieniadze z mlodego rolnika z premi mozna przeznaczyc jako wklad wlasny w te inwestycje??tzn na modernizacje prow nie bedzie to uznane jako podwojne wykorzystanie jednych srodkow????


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jeśli weżmiesz kredyt pod zastaw maszyn to przecież też będą twoje na 100%. Większość kredytów mieszkaniowych na tym systemie się opiera... Problem w tym że nie każdy bank chce takiego kredytu rolnikowi udzielić bo przyzwyczaili się dawać pod zastaw ziemi lub z poręczycielami... Podzielenie na dwa etapy inwestycji nie jest głupie bo obecnie maszyny nie drożeją tak bardzo jak kiedyś a niektóre nawet tanieją. Można łączyć premie z prow ale jeśli z premii muszisz wydać 35000 to nie możesz kupić tylko maszyny wartej np 50000 bo środki będą się nakładać, ale jeśli kupisz maszynę np za 100tys to nie będzie żadnego problemu. Napisz Michalk będziesz brał 50000 czy czekasz na 75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz wykorzystac premie jako wkład własny jest tam nawet rubryka we wniosku żeby to zaznaczyc. a co do tego ze obchodzi ich to co masz w danej chwili to chyba na zła babke trafiłes :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kurcze bialy obys mial racje bo jestem zszokowany w poniedzialek jade sie dowiedziec jeszcze raz mam nadzieje ze cos sie wymysli bo zeby w dzisiejszych czasach nie moc dostac kredytu to masakra jakas jest...zobaczymy chcialbym jak najmniej nawet ponizej 400tysiecy zeby sie zmiescic. Bialy mozesz mi opisac jak wygladaja te dwa etapy na jakiej to zasadzie jest?? Karolu a ja biore 50 bo 75 raczej nie przejdzie tak mi powiedzieli 2 odr


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

2 etapy polegaja na tym że dzilisz inwestycje na 2 czesci wpisujesz sobie terminy realizacji, 2 etap ,musi byc conajmnij 25% wartosci inwestycji. podpisujesz umowe i idziesz do banku tam dostajesze kredyt wypłacany w 2 transzach procentowo tak jak masz podzielone w umowie z agencji. Konczysz pierwszy etap składasz wniosek o płatnosc kasa wraca do banku i kupujesz nastepne maszyny z 2 etapu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja na mc. Michalk bym poszedł do banku wynegocjować warunki i że kredyt wezmę w jakims tam okresie (coś podobnego jak biały napisał) ale po podpisaniu umowy nie brałbym zaraz tego kredytu tylko z dealerem podpisał umowe i on wystawić moze fakture w której jest zaznaczone że nie odebraliśmy jeszcze sprzętu bo nie ma zapłaty, po przyjściu kasy z Agencji biore kreduty ile trzeba płacę maszynę i nie mam dużo zadłużenia i odsetek a maszyna jest, mozę 3 miesiące trzeba czekać ale zawsze poczekać można w szczególności teraz gdy zima idzie!! :]

 

moze dałoby sie to tak ominąć (te wysokie kredyty), no chyba że ktos na już maszynę potrzebuje :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Karolu apowiedz mi czy to finansowanie CNH to tez bez problemu moge wziac ten kredyt i PROW mi zwroci nie gryza sie??

 

aha Bialy bardzo Ci dziekuje teraz juz wiem jak to wyglada w poniedzialek pojade do banku dowiem sie i napisze co sie dowiedzialem:) piotr a czy diler zgadza sie na takie cos??i jak moze wystawic fakture skoro nie zaplacilem mu za sprzet??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sprawa wyglada troche inaczej. możesz zrobiuc tak że jak masz umowe to idziesz do banku załtwiasz formalnosci i kasy nie bierzesz czyli nie płacisz odsetek. kasie bierzesz dopiero wtedy gdzy wszytkie maszyny sa juz u dealera - czasem na ciagnik sie czeka do 5 mieisecy :D To jest jedyny sposób na uniknicie dłuższego płącenia odsetek. Nie wiem czy agencja przyjmnie faktury na zakup z tewrminem płatniości i bez zapłaty. ja powiedzmy mam fakture na ciagnik z pocztku pazdziernika a termin płatnosci do konca listopada. ciagniok juz niby zarejestrowałem :) tam nie chcieli dowodu zapłaty. Ale nie wiem jak to jest z agencja.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nie no jasne kredyt dopiero jak sprzet bedzie stal u dilera a |Ty bialy podpisywales umowe juz skladales wniosek o platnosc|?? co jeszcze bierzesz oprocz ciagnika?? hans bardzo ladnie to opisales ale np biorac kredyt moge wplacic taka duza sume na raz??nie jest to tak ze musze splacac przez iles lat??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj