cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hans334    0

ale czego 10%???całości kwoty, maszyny z której zaoszczędzimy czy maszyny do której chcemy dołożyć???

 

taniej mozesz kupic, a drozej bez dodatkowego uzasadnienia tylko o 10 % a po "zgodzie" arimr nevermind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no włąsnie bede chyba sie tłumaczył z siewnika ;) bo kupiłem o 10,5% drożej :) Albo puszka to bez kwestionowania bo to o 200zł chodzi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

WIELKOPOLSKIE 58x numerek

 

W przyszłym tygodniu podpisujemy Umowę ;)

 

Teście 2 tygodnie temu podpisali umowę numerek coś ponad 900. My niecałe 2900 jeszcze troszke poczekamy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

To cieszcie się a nie narzekajcie że wolno idzie, w opolskim nr 3XX i nadal cisza.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

u nas 33xx to tez nas jeszcze troche poczekamy:) byle tylko dostac pieniadze teraz juz czas nie gra takiej roli wielkiej;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie - we wtorek dostałem poprawki nr 14XX, do poprawienia było pare drobnych rzeczy, po ndz składam poprawki i czekam na umowe. Ile trzeba czekać od złożenia poprawek do podpisania umowy? (zakładając że już wszystko jest ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój kolega miał umowe 2 tygodnie od złożenia poprawek


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

lubelskie. my mamy nr 10xx i do tej pory nie przyszly do nas zadne poprawki ;) tylko jakis miesiac temu dostalismy pismo o przedluzeniu terminu do 27 grudnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak to włąsnie jest zero sprawidliwosci w lubelskim !! Mój kuzyn maił chyba ponad 1000 i juz od miesaca ma ciagnik umowe dawno podpisana i nawet kredyt juz rozdysponowany. Nie wiem czy nie złozył juz wniosku o płatnosc. bo czekał jedynie na rozrzutnik fligl-a


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

A ja mam takie pytanie, jeżeli mam dwa etapy to czy moge ten drugi przyśpieszyć, czy możliwa jest zmiana terminu realizacji ?? na wcześniejszą jestem przed podpisaniem umowy i nie wiem co można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

możesz zrobic go zaraz po pierwszym etapie. chyba że chcesz zrobic wszytko w jednym to podpisujesz umowe a pózniej aneks - ja tak bede robił bo teraz robie wszytko na raz a mam wpisane 2 etapy. nie mozna tego zrobic w ramach poprawek bo to wiaze sie ze zmianami w R-F.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Wie ktoś jak sytuacja wygląda w Warmińsko-Mazurskim?? Będzie jeszcze dodatkowy nabór??;)


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Warmmińsko-mazurskie -> nr 9XX numer i cisza ale wniosek 12XX próbowali już odwalić bo kumpel dostał pismo o brakach formalnych - we wtorek jedziemy z kumplem podpytać co jest bo formalnych braków nie było.

Na dodatkowy nabór bym nie liczył bo teraz już wykorzystano wiele kasy. I im więcej słychać że nie będzie nowego naboru tym każdy stara się opóźnić inwestycje ale wykorzystać całą kasę o jaką wnioskował.

Ja dla przykładu wpisałem w drugim etapie droższy ciągnik (model lepiej wyposażony) niż miałem brać a jeśli dobrze pójdzie i dojdzie mi 5-6ha ornego i 4ha łąki to wykorzystam jednak kasę (spróbuję zamienić ciągnik którego zakup mam niby za 2 lata z lepszego na gorzej wyposażony ale o większej mocy). Dlatego nie liczyłbym na nowy nabór z MGR. Jedyna szansa to to że sporo osób się wyrkuszy i zrezygnuje z zakupów lub weźmie tańszy sprzęt i kasy w ARiMR pójdzie mniej a jak bedzie to się okaże.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Lubelskie - we wtorek dostałem poprawki nr 14XX, do poprawienia było pare drobnych rzeczy, po ndz składam poprawki i czekam na umowe. Ile trzeba czekać od złożenia poprawek do podpisania umowy? (zakładając że już wszystko jest ok)

 

 

No w lubelskim jakoś dziwnie wyszło ja miałem nymerek 119X i w połowie września podpisałem umowe. Znajomy ma 101X i nic mu jeszcze nie przyszło. I po co to losowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam, może wiecie czy można zmienić wniosek w zakresie R-F? Chodzi mi konkretnie o zmianę z

utwardzenia placu manewrowego na zakup prasy zwijającej.

Do @pawello15 ja jestem setkę wcześniej i narazie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Było już o tym, chyba Agencja ma 3 miesiące na wypłatę,

 

a co do zmian w R-F to niby nie wolno nic zmieniać, trzeba aneksować ale nie wiem jak to jest ze zmianą tego typu. Pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

no nawet w ciąg 3 mies poznań sie nie wyrobi bo ja czekałem 2 miesiaće na odezw z poznania i wiem że mam poprawki które do mnie ida w formie pisemnej i mam na to 21 dni czyli praktycznie juz minie 3 mies a gdzie tu jeszcze sprawdzenie , wysłanie do warszawy i pismo do mnie czyli jakieś pół roku a jak będe miał decyzje z warszawy to niby pieniązki są w ciagu 3 dni oby jak najszybciej bo następny sprzęt czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj